
З 2 по 30 листопада першокурсники групи АУП-17 факультету іноземних мов взяли участь у соціально-психологічному онлайн-тренінгу «Маніпулювання: «мистецтво», що руйнує зсередини».
Організаторами виступили Центр освітніх та психологічних технологій за підтримки психологічної служби ТНПУ ім.В.Гнатюка. Програму соціально-психологічного тренінгу розробили та реалізували магістранти кафедри психології розвитку та консультування факультету педагогіки і психології під керівництвом доцентки Зоряни Адамської в рамках навчальної дисципліни «Психологія маніпулювання».
Тематика тренінгу
Загалом було проведено 4 заняття, кожне з яких проводили по 2 тренери-магістранти.
Очікування учасників
Одна із вправ
Асоціації учасників
Враженнями від отриманого досвіду діляться тренери-магістранти.
Андріана Вей:
«Тренінг в онлайн-форматі – це виклик та особливий досвід, я вважаю, що ми плідно попрацювали. Особлива вдячність учасникам, нашій викладачці Зоряні Михайлівній Адамській, яка допомагала та супроводжувала нас, та моїм одногупникам, адже це наша спільна робота. А також дякую ТНПУ за таку чудову можливість!»
Зоряна Стельмах:
«Участь у тренінгу в ролі тренера - це незабутній досвід. Була рада співпрацювати з людьми, що справді цікавляться психологією, і в особливості тим, як протидіями маніпулюванню».
Юрій Дудник:
«Нам завжди приємно спостерігати за особистісним розвитком учасників, кращим розумінням себе. Саморозкриття себе іншим та самому собі, особливо на 1 курсі навчання, просто життєво необхідний крок і ми разом з учасниками досягли у цьому хороших результатів. Тому маємо підстави вважати, що отриманий в ході тренінгу досвід дійсно став частиною власного досвіду».
Сергій Бухвалов:
«Ми приклали багато зусиль до розробки цього тренінгу, особливо завдячуємо нашій викладачці Зоряні Михайлівній, що супроводжувала і допомагала нам протягом усього періоду проведення тренінгових занять. Це був дуже корисний досвід для нас, як тренерів, а також для учасників, що змогли пізнати більше тему маніпулювання. Не лише учасники навчалися чомусь новому але й ми могли пізнати від них щось цікаве та корисне для нас. Приємно бачити людей, що цікавляться та бажають більше пізнати психологію та себе загалом».
У формі зворотнього зв’язку на запитання «Що найбільше сподобалось?» учасники відповіли: групові заняття, інтерактив, спілкування, приклади конкретного відео, де чітко видно різні маніпуляції тощо. «Що корисного/нового ви дізналися?» - як протидіяти маніпуляціям, та як не стати жертвою маніпулятора.
Активні учасники отримали сертифікати Центру освітніх та психологічних інтерактивних технологій.
Сертифікат учасника
Щира подяка за сприяння та підтримку кураторці групи АУП-17 Оксані Куцій.
відділу у справах молоді ТНПУ