Участь ТНПУ у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Український-визвольний рух 1920-1950-х рр.: події та люди»
Участь ТНПУ у Всеукраїнській науково-практичній конференції

«Український-визвольний рух 1920-1950-х рр.: події та люди»

3 грудня відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Український-визвольний рух 1920-1950-х рр.: події та люди» на платформі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка та Тернопільського педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Робота конференції відбувалася на двох секціях, студенти історичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка також взяли в ній участь. Така взаємодія роботи навчальних закладів позитивно впливає на обмін досвідом та досягненнями між учасниками конференції.

Першу секцію модерував Василь Ільницький – доктор історичних наук, завідувач кафедри історії України ДДПУ ім. І. Франка.

Другу секцію модерували Володимир Старка – доктор історичних наук, доцент кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук та Богдан Баран – асистент кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук історичного факультету ТНПУ .

Свої доповіді репрезентували: студентка групи СОІ-23  Якобчук Євгенія    («Роль Степана Барана в українському визвольному русі  1920 – 1950-х рр»),  студенти ІА-33 – Тарас Якимчук («Пацифікація як каталізатор пришвидшеної української реакції») та Світлана Цвид «Галицький ресентимент та єврейська спадщина»), а також студенти-магістрант – Олександр Журавльов, групи мСОІ-21 («Ліквідація неписьменності у Східній Галичині міжвоєнного періоду, як елемент піднесення національної свідомості українського селянства») і Михайло Лемішкo, групи мСОІ-11 («Роль часопису Сільський господар у висвітлені подій українського-національного руху»).

Учасники конференції мали чудову нагоду окреслити актуальні історичні проблеми, які потребують обговорення, взяти участь у дискусії  та отримати нові знання для подальших досліджень.

Світлана Цвид