У ТНПУ відбулась тематична зустріч «Запобігання та протидія насильству за ознакою статі»
У ТНПУ відбулась
тематична зустріч
«Запобігання та протидія
насильству за ознакою статі»

8 грудня 2021 в Освітньому хабі ТНПУ English Digital Space відділ у справах молоді організував і провів тематичну зустріч «Запобігання та протидія насильству за ознакою статі», яка в рамках всеукраїнської кампанії #16днівпротинасильства, з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

1,8 млн — саме стільки українців щороку страждають від домашнього насильства.
В Україні постійно зростає статистика звернень щодо домашнього насильства. Так вона зросла на 47% у порівнянні – 8 місяців 2020 року до 8 місяців 2021 року.
За 8 місяців 2021 року до поліції щодо домашнього насильства звернулися стільки ж людей, як за весь 2019 рік — надійшло 209 тисяч звернень.

Тематична зустріч «Запобігання та протидія насильству за ознакою статі»

З вітальним словом до учасників та гостей семінару звернувся ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка проф. Богдан Буяк. Він наголосив, що питання насильства справді є важливим.

«Ви як фахівці в різних галузях: як психологи, як практики, як представники правоохоронних органів, соціальних служб безпосередньо працюєте із подоланням наслідків такого негативного явища, як насильство. У свою чергу, педагоги та майбутні педагоги повинні вживати превентивних заходів, щоб не допустити поширенню насильства у колективах, сім’ях», - зазначив ректор.

Тематична зустріч «Запобігання та протидія насильству за ознакою статі»

Практичний психолог відділу у справах молоді Ольга Логвись запропонувала переглянути та обговорити короткий соціальний відеоролик «Розірви коло насильства». Після перегляду учасники ознайомились із статистичними даними в Україні щодо офіційних звернень у правоохоронні органи про випадки насильства.

Тему продовжили Галина Гуменюк - начальниця сектору протидії домашньому насильству Тернопільської районної поліції в Тернопільській області, капітан поліції - Ігор Івасів, старший інспектор з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції Тернопільської області та Ігор Ракочий - старший інспектор управління патрульної поліції Тернопільської області. Правоохоронці відзначили, що високий відсоток звернень – це позитивна динаміка у тому плані, що люди починають розуміти, що потрібно шукати вихід і допомогу, щоб вийти із цього «кола насильства». Не боятися і не сприймати поліцію, як каральний орган, а як людей, що готові прийти на допомогу.

Тематична зустріч «Запобігання та протидія насильству за ознакою статі»

Олена Нагірна, директорка Тернопільського обласного центру соціально-психологічної допомоги «Родина», співзасновниця  ГО «Тільки не мовчи», випускниця психолого-педагогічного відділення факультету педагогіки і психології ТНПУ розповіла життєві приклади та ситуації, з якими зустрічаються щодень працівники її центру.

«Повірте, по допомогу і прихисток звертаються не лише соціально незахищені та неблагополучні, а й жінки з високим соціальним статусом. «Багаті також плачуть»… У нашому центрі жінки з дітьми мають право перебувати упродовж 90 днів.  Психологічні консультації телефоном та індивідуально, супровід, допомога із правовою підтримкою – все це можна безкоштовно отримати в центрі. У Центрі цілодобово працює “гаряча” телефонна лінія. І якщо раніше телефонували переважно за підтримкою через втрату близької людини чи поділитися сердечними переживаннями, то тепер зростає кількість звернень через знущання в родинах. І біда в тім, що діти стають свідками усіх цих події… Люди  повинні чітко розуміти, що таке домашнє насильство, і не боятися звертатися до служб підтримки і поліції. Це важливо і для того, щоб поліція зафіксувала випадок, аби згодом розуміти, чи був він одиничним, чи це вже системність», - наголосила Олена Нагірна.

Про систему безоплатної правової допомоги розповіла Ірина Максимюк, заступниця начальника відділу Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Пані Ірина вказала на основні моменти отримання такої допомоги.

Тематична зустріч «Запобігання та протидія насильству за ознакою статі»

На завершення виступив Володимир Росоловський – начальник управління соціальної роботи, сімейної та гендерної політики, протидії торгівлі людьми Департаменту соціального Тернопільської обласної державної адміністрації. Він наголосив на важливості формування національної самоідентичності та самосвідомості дитини у сім’ї, цінності родини та взаємоповаги у відносинах. Адже поведінка та рольові моделі закладаються, перш за все, у наших сім’ях. Заклади освіти, звісно, відіграють також велику роль у становленні особистості, проте роль батьків все ж є визначальною.

Тематична зустріч «Запобігання та протидія насильству за ознакою статі»

Учасникам семінару також розповіли про кімнату кризового реагування для громадян, які постраждали від домашнього насильства та/або за ознакою статі, яку було відкрито в жовтні цього року в межах проєкту «Трамплін до рівності».

Тематична зустріч «Запобігання та протидія насильству за ознакою статі»

У зв’язку з карантинними обмеженнями відбувалась онлайн-трансляція заходу для всіх охочих. Переглянути можна за покликанням.
Більше фото можна переглянути в альбомі.

Пресслужба ТНПУ