Берегині хіміко-біологічного факультету ТНПУ (ФОТО)
Берегині хіміко-біологічного факультету ТНПУ

У ці буремні дні до сфери уваги хіміко-біологічного факультету додався ще один фронт робіт: медикаментами. Обрали цей напрямок, бо краще за інших обізнані на цій темі.

Про волонтерську роботу розмовляємо з деканом хіміко-біологічного факультету професоркою Надією Михайлівною Дробик. Розповідає, що взялися за фармацію наприкінці лютого і займатися ліками будуть до перемоги.

Харків, Київ, Ірпінь - ці міста волонтери знають не тільки з новин, сюди вони передають ліки. Медикаменти надходять від тернополян, випускників, благодійників. Нагальні завдання - знайти, посортувати за групами: антибіотики, знеболювальні, антисептики, жарознижуючі, протизапальні, гормональні і т.д. Обов'язково контролюється термін придатності, цілісність упаковки. Відповідно до запитів ЗСУ, центрів допомоги внутрішньо переміщеним особам тощо формуємо пакунки, підключаємо логістику, передаємо ліки тим, хто їх зараз гостро потребує.

Факультет тісно співпрацює з Тернопільським медичним університетом ім.І.Горбачевського, долучаються консультанти - фахівці-фармацевти. Але в основному з медикаментами працюють викладачі факультету Галина Михайлівна Голіней, Наталія Йосипівна Міщук,  професорка  Оксана Ігорівна Боднар волонтерить сама і залучає дочку Марту. З довузівського відділення допомагає Ірина Іванівна Штундер.

Співпрацюємо заради зцілення

Доводиться шукати ліки  в аптеках міста та області самостійно, адже більшість інтернет-сервісів змінили роботу, замовити чи забронювати ліки неможливо, частина аптечних закладів не працює. Але волонтерки вбулися, виробили власний алгоритм роботи. Трапляється і екстрені випадки - оголошували на факультеті збір коштів для придбання ліків онкохворій дівчинці.

Використовуємо усі можливості допомогти нашим співгромадянам, залучаємо студентів, випускників. Дуже допомогли  родичі викл.Галини Гуменюк з Італії - зібрали і передали нам кошти для допомоги українцям. Проф.Оксана Борисівна Столяр організовує збір коштів через наших партнерів - науковців з Литви.

З вірою в перемогу

Надія Михайлівна Дробик підкреслює: щоденна робота напружена і відповідальна, проте усі усвідомлюють важливу місію - стати ланкою на шляху до зцілення тих, кого війна зачепила найболючіше. Усі вірять у перемогу і наближають її з кожним днем власними зусиллями.

Пресслужба ТНПУ