ЗМІ про нас.  У ТНПУ розпочали безкоштовні курси з вивчення української мови для переселенців

ЗМІ про нас

У ТНПУ розпочали безкоштовні курси

з вивчення української мови

для переселенців

У Тернопільському педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка розпочали проводити безкоштовні курси з вивчення української мови для переселенців. Про це повідомила доктор філологічних наук, професорка Любов Струганець.

За її словами, ці курси ініціював факультет філології і журналістики. Любов Струганець проводить перше заняття.

“Проводжу перше заняття на тему “Українська мова, як державна. Норми української літературної мови”. Передбачено проаналізувати джерела, які слугуватимуть основою для щоденного навчання: нові посібники і сайти для дорослих і дітей. Звісно, проведемо мовний практикум, на якому розглянемо особливості української вимови та слововживання”, – розповідає мовознавиця.

Заняття відбуваються в онлайн-режимі.

“У складний час дуже важливо, щоб громадян України об’єднувала мова, щоб була пошана до єдиної державної мови сильної країни, яку сьогодні шанує весь світ. Для чого вивчати щодня українську мову? Ще 100 років тому відомий культурний діяч Іван Огієнко, який був міністром освіти і віросповідань, а згодом став Митрополитом Ілларіоном – зазначав, що висока мовна культура конче веде до великої сили політичної”, – каже професорка.

Координаторка курсів Уляна Ленько розповіла, що загалом запланували 10 уроків. Курси триватимуть до квітня, але їх можуть продовжити, якщо буде більше охочих вивчати українську мову.

ТНПУ нагадує: навчання безкоштовне, усі охочі долучитись до покращення свого рівня володіння державною мовою повинні заповнити гугл-форму за посиланням