Факультет філології і журналістики ТНПУ – учасник ІІ Міжнародної славістичної конференції, присвяченої пам’яті святих Кирила і Мефодія (ФОТО)

Факультет філології і журналістики ТНПУ –
учасник ІІ Міжнародної
славістичної конференції,
присвяченої пам’яті святих Кирила і Мефодія

18 травня науковців закладів вищої освіти України, зокрема представники Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, Інституту української мови НАН України, Тернопільського національного університету імені В. Гнатюка, Інституту літератури Болгарської академії наук, Шуменського університету імені Єпископа Констянтина Преславського та Інституту болгарської мови імені професора Любомира Андрейчина Болгарської академії наук об’єднала ІІ Міжнародна славістична конференція, присвячена пам’яті святих Кирила і Мефодія.

Відкриття ІІ Міжнародної славістичної конференціїпроф. Павлом Гриценком

Під час пленарного засідання вчені-україністи, славісти презентували актуальні напрацювання в царині сучасної лінгвістики. Інтерес і жваву дискусію колег, зокрема, викликали проблеми взаємодії болгарсько-українських відносин у мовному, етнічному та літературозначному аспектах; осмислення інтелектуальної спадщини Святих Кирила і Мефодія; особливостей редакцій українського правопису; категоріальних понять в історії мовознавства, їхньої специфіки; мовних та позамовних аспектів лексичного значення слова; джерел стилістичної досконалості мови українських перекладів; формування майбутнього вчителя-словесника в умовах війни та ін.

Проф. Людмила Ткач про перекладацькі традиції українською мовою

Ініціаторам і головним організаторам поважного наукового дійства – колективу кафедри україністики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди на чолі з професором Оленою Маленко – вдалося створити затишну академічну атмосферу, незважаючи на реалії війни. Доповіді учасників було представлено трьома мовами – українською, болгарською та англійською.

Ініціаторка та організаторка конференції  проф. Олена Маленко вкотре задекларувала національний та ментальний вибір Харкова
Ініціаторка та організаторка конференції  проф.Олена Маленко вкотре задекларувала національний та ментальний вибір Харкова

Учасники конференції відзначили актуальність задекларованої загальної проблематики з огляду на порушення рівноваги суспільно-політичного, культурного, науково та інших аспектів життя всіх слов’янських народів. Окреслено перспективи подальших студій та академічної співпраці, яка поєднує різні школи, підходи, концепції, дозволяє пізнавати довершене мовно-літературне надбання багатого слов’янського світу.

Доц. Ольга Петришина про проблеми становленнямайбутніх учителів-словесників

Науковці та здобувачі ТНПУ активно долучилися до організації та участі, висловили сподівання, що наступні конференції будуть проведені в очному форматі в мирній Україні.

Завідувач кафедри української мови та методики її навчання

Ольга Петришина,

магістр факультету філології і журналістики

Наталія Стадник