Візит професора ТНПУ Оксани Боднар  у рамках проекту Erasmus+

Візит професора ТНПУ Оксани Боднар

у рамках проекту Erasmus+

З 16 травня по 21 травня д.п.н., професор кафедри педагогіки та менеджменту освіти Боднар О.С. брала участь у проекті Erasmus+ на базі Гуманітарно-Природничого Університету ім. Яна Длугоша в Ченстохові (Польща). Спочатку була зустріч з деканом факультету  ( Wydziału Nauk Spolecznych) dr hab. Daniel Kukla, prof.nadzw. Під час перебування університеті в Ченстохові було проведено три лекції для студентів груп спеціальностей «Філософія+фізична культура», «Хімія+фізична культура», «Психотерапія+фізична культура».

Лідія Романюк, Оксана Боднар і Бартек Ковалік (керівник проекту Еразмус )
Лідія Романюк, Оксана Боднар і Бартек Ковалік (керівник проекту Еразмус)

Тематика лекцій „Zależność życia ludzkiego od decyzji”(«Залежність життя людини від рішень»); «Co wiemy o wojnie? («Що знаємо про війну?»), «Procedura interpretacji wyników badań eksperymentalnych» («Процедура інтерпретації результатів експериментальних досліджень»). Студенти під час лекції були дуже активні, задавали запитання та брали участь у дискусії.

На Ясній Горі. Мірослав Лапот (Польша), Оксана Боднар (Україна), Югіт та Андраш Пазоні (Угорщина)

Працівники кафедри педагогіки природничо-гуманістичного університету імені Яна Длугоша.

Цікавою і дуже емоційною була зустріч з викладачами кафедри педагогіки. Керівник кафедри  - dr hab. Malgozata Piascka (Profesor uczelni w jednostce Wydział Nauk Społecznych) – розповіла спочатку про напрями та успіхи діяльності кафедри педагогіки. Свою доповідь представила  dr hab. Judit Pazoni, Károli Gáspár University of the Reformed Church in Hungary, Division of Pedagogy and Psychology, Faculty of Humanities and Social Sciences, Teacher Training Centre (Університет реформатської церкви імені Каролі Гашпара в Угорщині, відділ педагогіки та психології, Центр підготовки вчителів).

Професор Юдіт Пазоні розповіла про історії університету, про специфіку  підвищення кваліфікації учителів угорської мови та літератури, про участь студентів та вчителів у міжнародних проектах. Цікавою була її розповідь про
Károli Gáspár (Каролі Гашпар), який перший переклав Біблію на угорську мову. З метою обміну досвіду викладання було відвідано лекцію з навчальної дисципліни «Podstawy dydaktyki» у dr Mirekf Łapot на тему «Formy organizacylne kszalcenia» («Організаційні форми навчання»).

Професор Оксана Боднар прочитала лекцію для викладачів кафедри педагогіки на тему «Влада у системі організаційної культури», в якій ознайомила слухачів про владу як необхідний елемент ієрархічної  структури управління в організації, здобутки українських і польських вчених щодо трактування організаційної культури, критерії оцінювання якості організаційної культури, про статус та відповідальність у владі та шляхи розвитку організаційної культури у закладах освіти. Лекція викликала зацікавленість і зумовила активну дискусію та аналіз сучасних ситуацій використання влади.

Лекція О.Боднар для викладачів кафедри педагогіки

Всі лекції були прочитані польською мовою, що сприяло зміцненню співпраці між двома університетами:
Гуманітарно-Природничим Університетом ім.Яна Длугоша в Ченстохові  та Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка. Оксана Боднар передала вітання від адміністрації університету, зокрема від кафедри педагогіки та менеджменту освіти, а також подякувала від імені українців за допомогу, яку надає Польща Україні та українцям  у цей складний воєнний час!

Хочу висловити велику подяку усім , хто надавав велику допомогу у реалізації цілей проекту, зокрема: dr Mirek Łapot, Lidiij Romanyk,  Bartłomieju Kowalik (Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą UJD), а також проректору  з наукової роботи та міжнародного співробітництва, доктору біологічних наук, професору Г.І.Фальфушинській за безпосередню допомогу у підготовці документів та підтримку!

До зустрічі  у форматі проекту Еразмус+!

О.С. Боднар