Студенти ТНПУ обговорювали проблеми людей з інвалідністю та безпекові механізми ООН (ФОТО)

Студенти ТНПУ обговорювали
проблеми людей з інвалідністю
та безпекові механізми ООН

Триває партнерство «Кіноклубу на Зеленій» та кіноклубу при ТНПУ в рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Про міжнародне гуманітарне право – мовою документального кіно».

23 травня студенти кафедри теорії і практики перекладу переглянули стрічку італійського режисера Антоніо Спано «Мовчазний хаос» про громадянську війну в Демократичній республіці Конго, одній з найбільших країн Африки. Війна та перехідний повоєнний період у ній супроводжується масовими воєнними злочинами. Особливо страждають вразливі групи: жінки, діти та особи з інвалідністю. Увагу було приділено якості дубляжу фільму українською мовою.

Аналіз дубляжу фільму

Цитата з Томаса Манна

Обговорення фільму.
Обговорення фільму

Студенти відзначили: «Вразило те, що під час війни, коли так потрібна людська взаємодопомога, люди виявляються неспроможними до порозуміння, створюють додаткові війни в своєму середовищі і навіть в своїх родинах. Парадоксально в цьому сюжеті виглядало те, що людям з інвалідністю слуху між собою вдається досягнути кращого взаєморозуміння, аніж умовно здоровим. Глухі в товаристві глухих не відчувають стигми інакшості, між собою вони «почуті» і навіть щасливі. Вражаюча фраза з фільму: «Відчуження - це пекло».

ГО «Гельсінська ініціатива-ХХІ» цього разу запропонувала авторську презентацію «Ліга Націй, безпекові механізми Організації об’єднаних націй:  Генеральна асамблея ООН,  Рада безпеки ООН, Міжнародний суд юстиції ООН».

Презентація Олександра Степаненка

Партнерами у згаданій інформаційній кампанії є: Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Чортківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, громадські організації «Докудейз» та «Гельсінська ініціатива-ХХІ».

Доцент кафедри теорії і практики перекладу
Наталія Пасічник