У ТНПУ відбулася IV Міжнародна конференція «Підготовка майбутніх учителів фізики, хімії, біології та природничих наук у контексті вимог Нової української школи» (ФОТО)

У ТНПУ відбулася IV Міжнародна
науково-практична конференція
«Підготовка майбутніх учителів
фізики, хімії, біології
та природничих наук у контексті вимог
Нової української школи»

Міжнародна науково-практична конференція «Підготовка майбутніх учителів фізики, хімії, біології та природничих наук у контексті вимог Нової української школи» відбулася в онлайн режимі 26 травня 2022 р. у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка. Учасниками конференції були представники з усіх регіонів України, а також – Cловенії, Польщі, Мексики, Китаю (більше 200 учасників, подано понад 100 наукових праць).

Конференція набирає все більшої популярності серед науковців та практиків. Так, у цьому році до співорганізаторів заходу долучились провідні педагогічні університети, які здійснюють підготовку майбутніх учителів за освітньо-професійними програми Середня освіта (Природничі науки), (Фізика), (Хімія), (Біологія та здоров’я людини).

Роботу пленарного засідання відкрив ректор Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка, доктор філософських наук, професор Буяк Богдан Богданович (співголова оргкомітету конференції).

Привітання ректора

Привітання учасникам конференції від Топузова Олега Михайловича (співголова оргкомітету конференції, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, віце-президент НАПН України, директор Інституту педагогіки НАПН України, м. Київ) передала доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора Інституту педагогіки НАПН України з науково-експериментальної роботи Засєкіна Тетяна Миколаївна.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися:

Годованюк Тетяна Леонідівна – доктор педагогічних наук, доцент, проректор з наукової роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, м. Умань;

Павелків Віталій Романович – доктор психологічних наук, професор, декан психолого-природничого факультету Рівненського державного гуманітарного університету.

Доктор біологічних наук, професор, декан хіміко-біологічного факультету ТНПУ імені Володимира Гнатюка Дробик Надія Михайлівна та декан фізико-математичного факультету, доцент Громяк Мирон Іванович привітали учасників конференції та побажали їм побажаннями плідної та результативної діяльності.

Лейтмотивом цьогорічної конференції стали слова кандидата педагогічних наук, учителя-методиста з Донеччини Вікторії Федорівни Бак: «Створювати простір ПЕРЕМОГИ – обов’язок кожного з нас».

Пленарне засідання

На пленарному засіданні виступили з доповідями:

Ляшенко Олександр Іванович – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, академік-секретар відділення загальної середньої освіти і цифровізації освітніх систем, Інститут вищої освіти і науки НАПН України.

Мартинюк Михайло Тадейович – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, завідувач кафедри фізики та інтегративних технологій навчання природничих наук Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Засєкіна Тетяна Миколаївна – доктор педагогічних наук, провідний науковий співробітник, заступник директора з науково-експериментальної роботи, Інститут педагогіки НАПН України.

Сергієнко Володимир Петрович – доктор педагогічних наук, професор, директор навчально-наукового інституту перепідготовки, підвищення кваліфікації та доуніверситетської підготовки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Атаманчук Петро Сергійович – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри фізики та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

Грицай Наталія Богданівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри природничих наук з методиками навчання Рівненського державного гуманітарного університету.

Янкович Олександра Іванівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри кафедра педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Головко Микола Васильович – доктор педагогічних наук, доцент, заступник директора з наукової роботи Інституту педагогіки НАПН України.

Робочі моменти конференції

Доповіді, представлені на конференції вирізнялися не тільки високим рівнем професіоналізму, майстерності, унікальності, авторським баченням, якісним і доступним викладом, але духом патріотизму, віри в перемогу.

Незважаючи на військовий стан, учасниками міжнародної науково-практичної конференції були представники практично усіх регіонів України.

Географія учасників конференції

Обговорення дискусійних питань продовжувалось на секційних засіданнях.

У ході роботи конференції було обговорено актуальні проблеми підготовки вчителів фізики, астрономії, математики, хімії, біології та природничих наук в умовах реформування загальної середньої та вищої освіти, окреслено стратегії подальшої наукової співпраці.

Крім того, у рамках «Відкритого майданчика» відбулося обговорення освітньо-професійних програм підготовки здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (предметні спеціальності: «Фізика», «Природничі науки»; «Біологія та здоров’я людини», «Хімія», «Математика»).

Щирі слова вдячності усім учасникам конференції! Успіхів, міцного здоров’я, миру та перемоги!

З матеріалами конференції можна ознайомитися на сайті конференції за посиланням physicsnature.tnpu.edu.ua

Оргкомітет конференції