Майстер-клас «Інноваційні професійні компетентності сучасного фахівця-гуманітарія» на історичному факультеті ТНПУ (ФОТО)
Майстер-клас
«Інноваційні професійні компетентності
сучасного фахівця-гуманітарія»
на історичному факультеті ТНПУ

Незважаючи на складність тих умов, які склались у нашій державі в зв’язку із російсько-українською війною, немає меж для професійного зростання. Тому 26 травня на історичному факультеті відбувся майстер-клас на тему: “Інноваційні професійні компетентності сучасного фахівця-гуманітарія”.

В рамках зустрічі студенти та викладачі прослухали актуальні доповіді стейкхолдерів факультету, деякі з яких є його випускниками.

Cпікерами заходу стали:
- к. і. н, голова постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Володимир Мисик;
- д. ф. н., професорка кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства, співробітниця Інституту філософії ім.Г.С.Сковороди НАН України Людмила Филипович;
- к. і. н,
викладач кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук  Богдан Строцень;
- д. і. н., професорка із Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка Ірина Скакальська;
- вчителька історії Тернопільської загальноосвітньої школи I-III ступенів №28 Юлія Недзельська.

Модерувала дискусію к. і. н., доцентка кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства Оксана Валіон.

Під час майстер-класу були розглянуті багатомірні питання професійної майстерності фахівця-гуманітарія на сучасному етапі. Зокрема, набір фахових компетенцій, необхідних для подальшої практичної роботи. Інтерес викликала проблема релігійних процесів в Україні в умовах війни.

Виступ Богдана Строценя

Крім того, важливою була тематика виступів щодо організації навчального процесу у школах з використанням інноваційних технологій, особливо у час війни, коли інформаційний простір наповнений фейками, пропагандою та значною мірою становить перешкоду для осмислення учнями сьогодення. Корисним був виступ щодо організації дистанційного уроку, підбору онлайн-інструментів, а також завдання студентам від спікерки на “домашню роботу”, зокрема, створити ментальну мапу, що сприяє візуалізації мислення.

Виступ Юлії Недзельської

Присутні студенти і магістранти, як майбутні вчителі, почули низку корисних та практичних порад. Розповіді про особистий викладацький досвід доповідачів спонукав студентів до активної участі в майстер-класі та значною мірою вмотивував до педагогічної діяльності у подальшому.

Виступ Ірини Скакальсько
Виступ Ірини Скакальської

Як було зазначено під час заходу, майбутнє нашої держави – це діти. З огляду на це, школа має сприяти їх всебічному розвитку. Радіємо, що була можливість відвідати онлайн-захід, щиро вдячні викладачам факультету та стейкхолдерам за організований майстер-клас, який відкрив нам новий погляд на можливості використання інноваційних методик в сучасних освітніх реаліях та ознайомив з підходами викладання історії в умовах війни. Разом вдосконалюємось!

Магістрантка історичного факультету
Ярина Чекригіна