Викладачки кафедри психології ТНПУ долучилися до обговорення  актуальних проблем клінічної психології (ФОТО)

Викладачки кафедри психології ТНПУ

долучилися до обговорення

актуальних проблем клінічної психології

Наприкінці травня, коли уся природа активно відновлює і творить життя, а наша країна продовжує героїчно виборювати власну незалежність і гідне національне буття, на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк) два дні тривала І Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми клінічної психології та нейропсихології», організована кафедрою загальної та клінічної психології факультету психології СНУ. Науковий захід, модерований професоркою Людмилою Малімон, об’єднав науковців і практиків із різних регіонів України, а також із дружніх нам США та Польщі. Високий рівень доповідей, які прозвучали, визначався не лише їх контентом, а і часовими параметрами – кожна тривала орієнтовно годину.

Кафедра психології факультету педагогіки та психології ТНПУ представлена на поважному науковому заході одразу двома доповідачками – завідувачкою кафедри, докторкою психологічних наук, професоркою Мариною Орап та професоркою кафедри, докторкою психологічних наук Наталією Савелюк.

Тема наукової доповіді Марини Олегівни – «Наративні методики у психологічному супроводі жінок-онкохворих». Спікерка презентувала результати ґрунтовного наукового дослідження, що тривало декілька років і передбачало як теоретичне обґрунтування, так і емпіричну перевірку ефективності авторської психокорекційної вправи «Ментальний душ».

Завідувачка кафедри психології ТНПУ, докторка психологічних наук, професорка Марина Орап розпочинає актуальну доповідь

Було зазначено, що методика спочатку розроблялась для зниження тривожності онкопацієнтів та апробувалась на жінках, котрі отримали діагноз «рак молочної залози». Регулярне виконання вправи мало переконливі результати щодо своєї ефективності для зменшення страху та тривожності у зазначеної категорії жінок – 92,75 % учасниць експерименту відзначили позитивний вплив на свій психоемоційний стан. У даний час Марина Олегівна, як психолог-волонтер беручи участь у психологічному супроводі бійців ЗСУ, котрі перебувають на реабілітації в Тернопільській області, продовжує використовувати цю методику для зменшення тривожності у воїнів і також отримує схвальні відгуки про її ефективність. Таким чином, зацікавлені слухачі отримали у свою «професійну валізку» ефективну, актуальну і доволі нескладну у використанні вправу «Ментальний душ».

Учасники міжнародної конференції діляться своїми враженнями з Мариною Олегівною

Наталія Михайлівна презентувала доповідь з елементами майстер-класу на тему «Самопідтримка психологічного благополуччя в умовах війни». Спочатку вона провела слухачів теоретичними стежинами історії становлення поняття «психологічне благополуччя» в західній психології, крізь які абстрактне та дифузне поняття «щастя» трансформувалося і диференціювалося на відносно автономні фактори як складові цілісного психологічного благополуччя.

Вступні слова професорки кафедри психології, докторки психологічних наук Наталії Савелюк

Далі спікерка презентувала результати  новітнього емпіричного дослідження, проведеного зі студентами різних факультетів ТНПУ в два дуже знакові періоди – у розпал «епохи пандемії» та на початку повномасштабної війни в Україні. Його результати, як було обґрунтовано, можуть стати в нагоді усім тим психологам і науково-педагогічним працівникам, котрі взаємодіють зі студентською молоддю і прагнуть сприяти зміцненню її психологічного здоров’я. Також з учасниками заходу було проведено ресурсну методику «Тест Вартега», яка дала змогу співвіднести власні спроєктовані на папері переживання із вимірами класичних факторів психологічного благополуччя.

Запитання та їх обговорення після доповіді Наталії Михайлівни

Наприкінці кожної доповіді учасники конференції ставили вмотивовані запитання й активно коментували зміст почутого і побаченого, висловлюючи власні професійні міркування та вдячність за актуальну інформацію. А як лейтмотив усього цього чітко проглядалася віра в перемогу України та єдність нашої нації задля досягнення поставлених цілей, у тому числі – психологічних.

Зав. кафедри психології,

професорка, докторка психологічних наук