ЗМІ про нас. ТНПУ: гуртом легше і спротив агресору робити!
ЗМІ про нас

ТНПУ: гуртом легше і спротив агресору робити!

Стійкість та опір нападнику це не тільки гуманітарна підтримка, але й волонтерство у плануванні та координації громадських спільнот та ініціатив.

У залі засідань ТНПУ ім.Володимира Гнатюка та з використанням відеотрансляції, в режимі діалогів, відбулось обговорення натхненних історій та ініціатив його учасників – для узгодження досвіду волонтерських напрацювань та координації ідей і цінностей проєкту "Стійкість для громад".

Було напрацьовані напрямки та шляхи розвитку партнерства, здобуття ресурсної підтримки скоординованих ідей та проєктів в рамках реалізації «Меморандум про заснування партнерства і співпраці у сфері підтримки вразливих спільнот» (липень 2022 р.).

...Ключовою тезою від Івана Каплуна став висновок про те, що все чого вдалось досягти – завдяки партнерству та ефективній команді ректора, адміністрації, профспілкових організацій ТНПУ. Діяльність та вражаючі результати Волонтерський центр ТНПУ (педуніверситету) відображено у чисельних публікаціях та оприлюднено на майданчику спільноти.

Серед останніх здобутків Центру – організація харчування ВПО, які найшли прихисток у гуртожитках університету. Така можливість з’явилась завдяки довірі і результатам попередньої праці команди ВЦ за фінансової підтримки та надання обладнання від фонду CORE (співзасновником якого є голлівудський актор і режисер Шон Пенн).

Висловлюючи вдячність команді та партнерам вільних внесків, його керівник зазначив, що «Організаційний розвиток Волонтерського центру пов’язаний із розвитком досліджень запитів наших вразливих потреб та вдосконалення публічної звітності доброчинної діяльності, що може бути важливим і перспективним напрямом співпраці і для інших 15, визнаних місцевою владою, тернопільських волонтерських штабів надання гуманітарної допомоги. Співпраця із кафедрами та студентами у цих напрямних можуть стати прикладними завданнями освітньої діяльності»...

Учасники зібрання обговорювали можливості підтримки проєкту "МистецькаСвітлицяВПО" як мистецького майданчику інтеркультурального діалогу ВПО Тернопільщини кафедрою театрального мистецтва ТНПУ. Важливо, що колектив драмтеатру вже розпочав ремонт майбутньої #МистецькаСвітлицяВПО – вкладено понад 40 тисяч грн. Тепер відкриття розвиток культурального проєкту як просвітницько-адвокаційного, із залученням місцевих влад та громад міста до культурних подій ВПО потребує додаткових ресурсів для придбання декоративних будматеріалів, обладнання для проведення заходів та меблів вітальні.

Одним із найважливіших напрямних співпраці спільнот є провадження інформаційної та комунікаційної політик, забезпечення медіа підтримки заходів. Тут можна долучитись як кафедрі журналістики педуніверситету, так і спільноті тернопільських медіа та соціальних майданчиків комунікацій.

Про важливість медійної підтримки переселенців в Польщі щодо готовності приймаючих громад розповів відомий тернопільський журналіст, видавець і телережисер Володимир Андріїшин.

Родзинкою зустрічі став виступ завідувачки кафедрою психології розвитку та консультування факультету педагогіки і психології ТНПУ ім.В.Гнатюка д.п.н., професорки Радчук Галини, яка поділилась проведенням з початку воєнного нападу російської федерації, психоедукаційних заходів, психоконсультаційної підтримки та допомоги усім верствам громад міста та регіонів України, у тому числі людям із зони бойових дій. Колектив очолюваних нею педагогів, на волонтерських засадах, реалізував проєкт впровадження резильєнтності заради збереження психічного здоров’я людей в умовах впливу надскладних стресогенних чинників під час війни.

Вочевидь, що досвід і методичні напрацювання онлайн-тренінгів психосоціальної та емоційної підтримки вчителів закладів загальної середньої освіти, які працюють з учнями – внутрішньо-переміщеними особами, будуть адаптовані в наступних проєектах, в т.ч. – і для просвіти активістів вразливих спільнот, як пара-психологів у своїх громадах.

Подається скорочено за www.prostir.ua