Творчі і наукові здобутки кафедри музикознавста та методики музичного мистецтва

Вітаємо доцентів кафедри, кандидата педагогічних наук Ірину Гринчук та заслуженого працівника культури України Наталію Овод з творчими і науковими здобутками! Представлені посібники – творче узагальнення українського репертуару з метою ширшого прилучення студентської молоді до скарбниць національної музичної культури, до невичерпних джерел українського мелосу як своєрідного маркера національної ідентичності.

Символічно, що представлено перший посібник Н. Овод і поряд – уже черговий із серії навчально-методичної посібників із фортепіанних творів українських композиторів, підготовлених І. Гринчук. У ньому представлено різножанрові фортепіанні твори українських композиторів, пов’язаних із Західною Україною як «малою Батьківщиною», у хронологічних рамках від митців лисенківської доби (Д. Січинський) – до сучасних авторів (І. Небесний). Репрезентовано твори композиторів-класиків (С. Людкевич, В. Барвінський), відомих митців XX століття (Н. Нижанківський, А. Кос-Анатольський, М. Вериківський), «знакові» твори Б. Фільц, М. Скорика як класиків української музики уже XXI століття. Загалом, включені до посібника твори та додатки збагатять картину становлення вітчизняного фортепіанного репертуару, сприятимуть формуванню стильо-слухового досвіду, виконавської культури студентів-піаністів.

Перший посібник із серії вокального репертуару, підготовлений Н. Овод, включає різножанрові зразки виконавського і навчального плану на прикладі оригінальних творів та обробок українських композиторів. Серед них: 2 арії, 6 авторських пісень та солоспівів (класиків українського солоспіву А. Кос-Анатольського, Б. Фільц, сучасних авторів В. Войнаровського, Г. Кабанцева, М. Долгіх), 4 обробки народних українських пісень (С. Людкевича, Б. Лятошинського, І. Марто, Д. Задора). Посібник є цінним навчально-методичним виданням, буде корисним для студентів та викладачів мистецьких вишів, цікавим викладачам вокальних та вокально-хорових студій, аматорам української пісні.

Бажаємо нашим доцентам подальших творчих пошуків та звершень у царині вивчення і популяризації української музики!

Спольська О. В.

Творчі і наукові здобутки кафедри кафедра музикознавста та методики музичного мистецтва