ЗМІ про нас. ТНПУ долучився до відомої польської акції. Тернополян запрошують на цікаве дійство  (ФОТО) ЗМІ про нас

ТНПУ долучився до відомої польської акції

Тернополян запрошують на цікаве дійство

"Народові читання" традиційно проводять у Польщі кожної осені. Цього року ініціативу від країни-сусідки запозичили студенти ТНПУ імені В. Гнатюка. 9 вересня вони проведуть креативний захід для всіх охочих, хто прагне подякувати полякам за допомогу Україні у час війни. Чим цікава подія та як її відвідати – читайте далі у 20 хвилин.

«Narodowe Czytanie» (в перекладі «Народові читання») – це щорічна традиція у Республіці Польща, започаткована в далекому 2012 році тодішнім президентом Броніславом Коморовським.

Ідея акції – популяризувати польську літературну класику та об’єднати багато людей у ході спільного читання художніх творів. Невдовзі таке незвичайне дійство перейняли й інші держави світу.

Україна не стала винятком. Зокрема, «Народові читання» цьогоріч влаштовують на кафедрі загального мовознавства і слов’янських мов ТНПУ імені Володимира Гнатюка.

Один з університетів міста долучився до відомої польської акції. Тернополян запрошують на цікаве дійство (АНОНС)Фото з минулорічного дійства

– На «Народових читаннях» всі по черзі читають певний польський твір задля поширення інформації про національних авторів. Ми вирішили зробити такий захід в університеті, аби подякувати народу Польщі народу за допомогу, надану під час війни з росією! – говорить Галина Бачинська, завідувачка кафедри. Організовують його спільно з Тернопільським полонійним культурно-освітнім товариством та Всеукраїнською Спілкою вчителів-полоністів України.

Дійство відбудеться у п’ятницю, 9 вересня, о 15:00, в навчальній аудиторії №62 (україно-польський освітньо-культурний хаб). Тривалість – 1,5 год.

– Ми будемо читати «Балади і романси» Адама Міцкевича польською мовою, також заплановані музичні та поетичні номери студентів та учнів шкіл міста. Запрошуємо усіх небайдужих тернополян завітати на захід! – каже пані Галина.

Фото з минулорічного дійства