Кафедра географії України і туризму ТНПУ долучилася до вивчення туристичних можливостей Тернопільської ОТГ  (ФОТО)

Кафедра географії України і туризму ТНПУ

долучилася до вивчення

туристичних можливостей Тернопільської ОТГ

23 вересня 2022 р. у рамках співпраці між ТНПУ ім.В.Гнатюка і ТІЦ м.Тернополя кафедра географії України і туризму долучилася до участі у виїзному семінарі «Тернопільський ключ» за маршрутом «Курівці – Кобзарівка – Плесківці – Чернихів – Глядки». Мета такої мандрівки полягала у ознайомленні із храмами, музеями, пам’ятниками та іншими об’єктами на території вище названих населених пунктів Тернопільської ОТГ.

Найбільше враження отримали від об’єктів у с.Курівці. У супроводі отця (випускника нашого університету) і відомого краєзнавця пана Зеновія відвідали дерев’яну (1858р.) і муровану (з 2002р.) церкви Вознесіння Господнього; кімнату-музей видатного актора і режисера галицького театру Миколи Бенцаля; побачили липу, яка пам’ятає Івана Франка; вклонилися пам’ятникові Тарасу Шевченку роботи відомого скульптора Володимира Лупійчука; дізналися, що ця сокровенна земля – батьківщина відомого географа – професора Шаблія Олега Івановича.

За результатами отриманої інформації заплановано розробляти нові туристичні маршрути для різної цільової аудиторії, зокрема учнівської молоді, сімейного відпочинку, для потреб рекреації та реабілітації тощо.

Дякуємо директору ТІЦ Ірині Потішній за чудово організовану подорож і можливості пізнання історико-культурної спадщини краю. Вдячні також за те, що вдалося завітати до музею-садиби в селі Біла саме в День відзначення 150-річчя з Дня народження Соломії Крушельницької, вклонитися її Геніальній Постаті і вшанувати Славетну Українку.

Т.Божук

Дерев’яна церква Вознесіння Господнього, 1858 р. (с.Курівці)

Унікальний іконостас в дерев’яній церкві Вознесіння Господнього, 1858 р. (с. Курівці)

Пам’ятник Тарасу Шевченку (скульптор Володимир Лупійчук, 1964 р., с.Курівці)