Студенти ТНПУ взяли участь у QR-квесті (ФОТО)
Студенти ТНПУ взяли участь у QR-квесті

У четвер, 20 жовтня, студенти факультету філології і журналістики взяли участь у Всеукраїнському QR-квесті, присвяченому Міжнародному дню академічної доброчесності.

Організатором заходу виступив Херсонський державний університет, а учасниками – команди Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Лодзинського університету.

Університети, які взяли участь у квесті

Головна мета квесту

Мета квесту:
- спонукати учасників діяти доброчесно, але реалістично оцінювати ситуацію;
- пояснити, що доброчесність буває як активною, так і пасивною;
- заохотити мислити критично та враховувати різні фактори, що можуть впливати на рішення;
- показати негативні наслідки вчинення корупційних дій як для студентів, так і для суспільства в цілому.

Із привітальним словом до присутніх звернулася організаторка зустрічі - кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української й слов`янської філології та журналістики, керівниця відділу по роботі з обдарованою молоддю ХДУ Юлія Юріна.

Вона зазначила, що інтерактивний формат заходу допоможе студентам поглянути на деякі ситуації з життя по-новому та розповіла про умови проведення квесту.

Кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри журналістики ТНПУ, а також ініціаторка участі студентів факультету філології і журналістики в онлайн-заході Галина Синоруб подякувала представникам освітніх закладів за співпрацю й актуалізацію теми.

"Проблема академічної доброчесності в умовах війни набула ще більшого значення, адже освітній фронт, як ніколи, потребує зміцнення фундаментальних цінностей, що формують громадянську культуру як у навчальному закладі, так і в суспільстві в цілому", - говорить Галина Петрівна.

Студенти факультету філології і журналістики з викладачкою Галиною Синоруб.
Студенти факультету філології і журналістики з викладачкою Галиною Синоруб

Команду студентів Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського представила кандидатка філологічних наук, старша викладачка кафедри журналістики, реклами та зв'язків з громадськістю Тетяна Цепкало, яка наголосила на важливості дотримання академічної доброчесності в сучасному
суспільстві.

До заходу долучилися студенти з Лодзького університету (Польща). Irena Mroczkowska розповіла про те, як ставляться до корупції у Польщі, а саме в сферах освіти та медицини.

Ірена Мрочковська розповіла, як ставляться до корупції у Польщі.
Ірена Мрочковська розповіла, як ставляться до корупції у Польщі

На запитання: «Чи ведуться в університеті спеціальні лекції про корупцію для студентів?», вона відповіла: «Ніколи ні я, ні моя родина чи знайомі не зустрічались з корупцією. З дитинства знаємо і вчимо дітей, що не повинні платити за те, що має давати наша країна за законом».

Захід відвідав студент групи мФ-15 Олександр Дурда.
"Квест пройшов чудово. Хоча завдання були досить легкі, все ж було цікаво поспілкуватися з представниками інших університетів (особливо представниками польського університету) і почути їх бачення проблеми недоброчесності в освітній сфері", - поділився хлопець.

Також учасницею віртуального квесту стала студентка-журналістка групи Ж-24 Вікторія Кузьма. Дівчина говорить: «Опрацьовуючи кейси, ніколи б не подумала, що у житті настільки часто можуть траплятися ситуації, пов’язані з корупцією або хабарництвом, але, на щастя, у кожного з нас завжди є вибір: бути доброчесним чи трішки схитрувати задля своєї подальшої вигоди. Завдяки QR-квесту я мала змогу пізнати різні життєві ситуації, побувати в ролі їх героїв та прийняти правильне рішення на користь доброчесності».

Квест відбувався у формі віртуальних кімнат, якими подорожували усі учасники. До наступної кімнати команда могла перейти лише після того, як правильно вирішила завдання. Якщо відповідь була помилковою - потрібно було повторно відповісти на питання. Команда наших студентів брала участь у «QR-квесті» під назвою «Совість».

Усі учасники квесту були задоволені після такого інтерактиву й отримали новий досвід.

Ілона Біла,
Катерина Магула