Питання академічної доброчесності та виклики науки у часи війни обговорили представники факультету філології і журналістики ТНПУ (ФОТО)

Питання академічної доброчесності
та виклики науки у часи війни
обговорили представники факультету
філології і журналістики ТНПУ

У понеділок, 7 листопада, відбувся міжуніверситетський круглий стіл «Академічна доброчесність та виклики науки у часи війни: український досвід та європейські практики».

Співорганізаторами заходу виступили Київський університет ім.Б.Грінченка, Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка, а саме: факультет філології і журналістики, Львівський національний університет ім.І.Франка, Сумський державний університет.

Університети співорганізатори круглого столу

Провели круглий стіл із метою окреслення українського досвіду та узагальнення європейської практики дотримання академічної доброчесності, визначенння нормативно-правових та морально-етичних засад навчальної та наукової діяльності у часи війни. Модераторкою заходу була професорка кафедри журналістики та нових медіа Факультету журналістики Київського університету ім.Б.Грінченка Ольга Мітчук.

Учасники міжуніверситетського круглого столу

До активної дискусії долучилися і представники нашого університету. Під час круглого столу взяли слово: гарантка освітньої програми другого (магістерського) рівня, кандидатка філологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри української мови та методики її навчання Петришина Ольга Ігорівна, очільниця Комісії внутрішнього забезпечення якості освіти факультету філології і журналістики, кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри журналістики Синоруб Галина Петрівна, а також аспіранти кафедри журналістики Нагорна Юлія Олександрівна та Галів Олег Ярославович.

Фрагмент презентації до теми обговорення академічної доброчесності

Так, під час онлайн зустрічі вдалося обговорити кілька питань, які сьогодні на часі в академічному полі:

- дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти у часи війни: вимоги та реалії;

- академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація, списування: передумови та наслідки у контексті професійного становлення фахівця з журналістики;

- об’єктивність оцінювання робіт здобувачів освіти з журналістики: засоби та методи забезпечення в умовах військового стану;

- академічна доброчесність та професійні стандарти в журналістиці: точки перетину.

Нагадаємо, нещодавно у нашому університеті відбувся захід  «ДоброЧесність», організований керівницею Комісією із внутрішнього забезпечення якості освіти факультету філології і журналістики Галиною Синоруб. Під час інтерактивну студенти разом із викладачами опрацьовували кейси із впровадження академічної доброчесності в освітньому процесі.

Аспірантка кафедри журналістики ТНПУ ім.В.Гнатюка
Юлія Нагорна