Теоретичні знання: потрібні чи ні? Результати опитування студентки ТНПУ (ФОТО)

Теоретичні знання: потрібні чи ні?

Результати опитування студентки ТНПУ

Теорія чи практика: ці два поняття завжди викликали суперечки серед учнів, студентів та викладачів. Коли ми говоримо про теорію — це завжди конспекти, книги, сайти з інформацією. Якщо ж про практику — це можливість відтворити той матеріал, який ми вивчаємо.

Отже, мені вдалось провести опитування серед студентів українських вищих навчальних закладів, а саме ТНПУ ім. В. Гнатюка, ТНМУ ім. І. Горбачевського та ЛНУ ім. І. Франка. Опитування пройшли 124 учасника. Запитання звучало так: Чи важливі теоретичні знання?

Серед відповідей були такі варіанти:

1. Так, адже це основні знання.

2. Ні, важливіша практика.

3. Теорія без практики не можлива, але і практика без теорії теж.

Результати опитування виявились такими, як і очікували:

1. Так, адже це основні знання — 4%.

2. Ні, важливіша теорія — 11%.

3. Теорія без практики не можлива, але і практика без теорія теж — 85%.

Гістограма опитування

Бачимо, що більшість здобувачів вищої освіти, вважають, що і практика, і теорія важливі.

За теорію найбільше голосували студенти історичного факультету. За практику — студенти факультету мистецтв. А ось студенти медичного університету та комп‘ютерної інженерії обирали третій варіант, що і практика і теорія рівносильні.

Чому саме студенти обирали такі відповіді?

Максим Коленко студент історичного факультету прокоментував свій вибір: «Історія — це завжди нові знання, факти, події, дати. Та і коли ми чуємо сам термін «історія», то про одразу думаємо про теорію, і ніяк не про практику».

«Ми з теорії можемо мало вчити, головне мати «набиту руку» і штрихи виходять вже з першого разу, тому практика тут важлива і перевищує теорію», — Ростислав Пантера студент факультету мистецтв.

А ось студент медичного університету Олег Стручалін коментує свій вибір (нагадуємо, це 3 варіант): «Медику важливі теоретичні знання, бо тоді вам припишуть такі хвороби, про які ви і не чули. Але і не менш важлива практика, щоб знати як знайти підхід до пацієнта, як проходить оперування, бо як прийдете на прийом, а лікар нічого не знає. Ще скалічить вас».

Отже, з результатів опитування бачимо, що потрібно застосовувати теоретичні знання на практиці, а не обирати між ними.

Опитування виконано в межах дисципліни «Масова комунікація та інформація».

Студентка групи Ж-24

Світлана Городецька