Професор ТНПУ виконує програму гранту запрошеного професора/дослідника Університету Мессіни (UniME), Італія (ФОТО)

Професор ТНПУ виконує програму гранту

запрошеного професора/дослідника

Університету Мессіни (UniME), Італія

За результатами конкурсу міжнародних проєктів Університету Мессіни (UniME), Італія, проф. кафедри хімії та методики її навчання Оксана Столяр виконує програму гранту запрошеного професора/дослідника (Visiting Professor/Researcher) в цьому університеті тривалістю чотири місяці.

Грант передбачає поєднання науково-педагогічної активності у обох інституціях і присвячений порівняльному дослідженню морських та прісноводних молюсків за впливу мікрополютантів, таких як мікропластик та кофеїн. У цьому дослідженні задіяні аспіранти та магістранти наукової лабораторії проф Катерини Фаджіо (Prof Caterina Faggio) факультету хімічних, біологічних, фармацевтичних та екологічних наук (Department of Chemical, Biological, Pharmaceutical and Environmental Sciences UniME), яка є науковим референтом програми, та НДЛ порівняльної біохімії та молекулярної біології ТНПУ.

Група проф.Фаджіо

Цитологічні та фізіологічні параметри аналізуються в лабораторії UniME, а біохімічні показники – в ТНПУ.
 Протягом програми було проведено спільно науковий семінар, виступи на двох міжнародних конференціях, подано до друку статтю.

Цитологічний аналіз

Університет Мессіни входить до переліку 14 чільних університетів Італії, у ньому навчається 26 тис студентів. Проф. К.Фаджіо, яка є академічним координатором Програми міжнародної співпраці Erasmus+, запрошує молодь з ТНПУ до участі у програмі. Доброзичлива атмосфера, сучасна наукова база, сприятливі соціальні та побутові умови роблять привабливим вибір UniME для посилення європейської ідентичності наших студентів (https://international.unime.it/study-with-us/erasmus-incoming-students-for-study/).

Дослід Мессіна
Досліди  (Мессіна)

Вид на фарм-біол корпус
Вид на фармацевтично-біологічний корпус

Мессіна - мальовниче місто, розташоване на самому краєчку острова Сицилія, найближче до материкової частини. Доля Мессіни вселяє оптимізм, адже вона заново повстала після нищівного землетрусу 1908 р і бомбардувань ІІ Світової війни, зберегла картини Караваджіо, з міжнародною допомогою відтворила старовинну архітектуру і приваблює туристів та молодь з усього світу.

Вид з вікна кабінета на материк

Проф кафедри хімії та методики її навчання Оксана Столяр