Першокурсники-журналісти ТНПУ дізналися більше про можливості власного голосу в ефірі (ФОТО)
Першокурсники-журналісти ТНПУ
дізналися більше про можливості
власного голосу в ефірі

У понеділок, 20 березня, відбулась онлайн-конференція з ведучою новин, випусковою редакторкою радіо «FM Галичина» Ольгою Салабай. Зустріч організувала в рамках курсу «Постановка голосу» Оксана Василівна Кушнір – кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри журналістики.

Розпочалася розмова із розповіді про основні аспекти роботи радіо в Україні та його цільову аудиторію. «За статистикою, в Україні радіо найчастіше слухають чоловіки», – зізналась Ольга Салабай.

Зустріч студентів спеціальності Журналістика з ведучою новин радіо FM Галичина Олею Салабай

Зустріч студентів спеціальності "Журналістика" з ведучою новин радіо FM Галичина Олею Салабай

Голос як візитівка журналістської професії

«Голос є важливим для будь-якого журналіста, не залежно від того, який вид ЗМІ ви оберете.

Не існує «поганого» голосу. Над ним потрібно працювати й удосконалювати, і тільки тоді ви побачите результат», – продовжила журналістка. Вона наголосила на важливості представлення себе редакції та поділилася трьома правилами при створенні власної візитівки:

• самопрезентація;

• унікальність;

• робота над собою.

Поради щодо правильної вимови звуків від Олі Салабай

Радіоведуча показала вправи, які допоможуть студентам покращити свою вимову. Першокурсники мали змогу попрактикувати їх під час зустрічі.

Ольга Сабай демонструє одну з прав на орфоепію

Ольга розповіла про правила, яких потрібно дотримуватись під час роботи з мікрофоном. «Слухач любить, коли ведучий не дихає», – пожартувала дикторка. «Професійний журналіст повинен контролювати свою мову – дихати потрібно тільки під час розділових знаків та пауз», – пояснила вона. Гостя наголосила на затисках у мовленні та поділилася методами боротьби з ними: «якщо ви хвилюєтесь, то спробуйте стиснути свій кулак і уявіть, що всі ваші страхи в ньому. Потрібно завжди бути готовим до ефіру. Краще одразу прописати план, щоб не мовчати, і знати, про що говорити».

Рекомендації про роботу з мікрофоном від Олі Салабай

Ольга Салабай виокремила основні відмінності радіожурналіста від інших медійників:

• поширення інформації лише за допомогою голосу;

• оперативність;

• відповідальність журналістів за матеріал, який вони транслюють;

• зворотний зв’язок з глядачами;

• зв’язок з шоубізнесом;

• робота з голосом;

• навички звукорежисера.

Журналістка розповіла про відмінності між новинами та розважальним ефіром на радіо: «Новини – це докладне читання з листка, а розважальний ефір – це рубрики, шоу, постійні гості, інтерв’ю та емоції. Найбільша відмінність – емоції». Гостя приділила увагу помилкам, які припускають радіоведучі, та дала декілька порад, які допоможуть студентам підготуватись до майбутньої професії.

На завершення Ольга Салабай продемонструвала вправи для покращення власного голосу. Студенти мали можливість задати запитання, уточнити цікаві моменти.

Своїм враженням від зустрічі поділилася студентка групи Ж-14 Марія Майкович: «Зустріч була справді пізнавальною. Ольга розповіла про унікальність голосу, самопрезентацію та роботу над собою. Вона поділилася своїм досвідом, що є цінним для мене – студентки 1 курсу. Особливо зацікавила розповідь про секрети та нюанси радіожурналістики. Нові знайомства з людьми, які вже досягли певних цілей, завжди надихають».

Студенти групи Ж-14

Козак Вікторія, Почигайло Каріна