Бути чи не бути перемозі ТНПУ у Всеукраїнському шекспірівському конкурсі? Бути! (ФОТО)

Бути чи не бути перемозі ТНПУ

у Всеукраїнському шекспірівському конкурсі?

Бути!

18 березня 2023 року завершився ІІІ (фінальний) етап Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса.

Мета конкурсу полягала у популяризації спадщини Вільяма Шекспіра в студентському середовищі, виявленні філологічно обдарованої молоді, а також стимулюванні науково-дослідницької і творчої активності студентів як важливого чинника формування фахівців нового типу.

Загалом, конкурс відбувався у три етапи: безпосередньої підготовки проєктів у закладах вищої освіти та подання їх до Українського міжуніверситетського навчально-наукового шекспірівського центру; оцінювання проєктів членами журі та фінальний публічний захист проєктів в режимі відео-конференції

У конкурсі взяли участь 63 студенти різноманітних освітніх ВНЗ України, 46 з яких вийшли у фінал. Факультет іноземних мов ТНПУ на конкурсі представляли Позднякова Аліна (СОАМ-32) з проєктом “Приходив. Ви бачили?” та Петрук Ірина (СОАМ-33) з проєктом “Особливості перекладу сонетів В. Шекспіра. Сонет 71” під керівництвом кандидата філологічних наук, доцента кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови ТНПУ Довбуш Ольги Іллівни.

Проєкт Позднякової А. створений у форматі оповідання, написаного на основі опрацьованих дослідницею друкованих та недрукованих спогадів про постановки відомих трагедій Вільяма Шекспіра на сцені Тернопільського академічного театру ім. Т. Г. Шевченка, починаючи з 1990 і до сьогодні.

Позднякова А презентує проєкт дослідження

Позднякова А про проєкт

Позднякова А. про проєкт

Позднякова А про майбутній проєкт драмтеатру.

Позднякова А. про майбутній проєкт драмтеатру

Метою компаративістичного дослідження Петрук І. було встановлення специфіки перекладів сонетів Вільяма Шекспіра українською мовою шляхом порівняльного аналізу оригіналу сонета 71 з його українськими відповідниками та представлення авторських відео прочитань досліджуваних текстів для демонстрації відмінностей у загальній тональністю та експресивності першотвору та його перекладів.

Петрук І. презентує доробки перекладачів

Петрук Ірина порівнює сонети

Успішно подолавши другий етап конкурсу, обидві роботи вийшли у фінал, де їхні авторки мали можливість захищати свої проєкти у присутності висококваліфікованого журі та талановитих студентів з інших ВНЗ.

За результатами конкурсу креативний проєкт Позднякової Аліни “Приходив. Ви бачили?” посів ІІ місце у Всеукраїнському шекспірівському конкурсі студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса. Як зазначила переможниця, “Конкурс став неоціненним досвідом пірнути у царину минулого та доторкнутись до руки Шекспіра крізь призму інсценізацій на сцені Тернопільського драматичного академічного театру імені Т. Г. Шевченка. Під майстерним науковим керівництвом Ольги Іллівни це було робити дуже легко та натхненно.”

О. Довбуш,

доцент кафедри англійської філології

та методики навчання англійської мови ТНПУ