Всесві́тній день поезії на факультеті філології і журналістики ТНПУ (ВІДЕО)

Всесві́тній день поезії

на факультеті філології і журналістики ТНПУ

На факультеті філології і журналістики відзначили Всесвітній день поезії.

До дійства долучилися викладачі-полоністи кафедри загального мовознавства і слов’янських мов ТНПУ, учителі-полоністи шкіл м. Тернополя (Тернопільської області) та учні загальноосвітніх шкіл.

Щорічно 21 березня за ініціативою ЮНЕСКО святкують Всесвітній день поезії. Віддавна саме поезія найпершою реагувала на всі події, які змінювали хід історії і життя людини. Сьогодні ж, поезія необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами.

2023 рік у Польщі є роком Віслави Шимборської (вшанування 100 річниці від Дня її народження), польської поетеси, есеїстки, літературної критикині і перекладачки; співзасновниці Товариства польських письменників (1989), члена Польської академії знань (1995), лауреатки Нобелівської премії з літератури (1996), відзначена Орденом Білого Орла (2011).

2023 рік у Польщі є роком Віслави Шимборської - польської поетеси, есеїстки, літературної критикині і перекладачки

Поетеса залишила по собі величезний спадок для наступних поколінь – 350 віршів, котрі були опубліковані в 12-ти томах поезії ще за її життя, і у 2-х томах, котрі були видані після її смерті. Її твори перекладені більш ніж 40 мовами світу.

До вшанування пам’яті польської поетеси у Всесвітній День поезії та її поезії загалом долучилися учні шкіл м.Тернополя та Тернопільської області разом зі своїми учителями польської мови, декламувавши твори Віслави Шимборської. Загалом було продекламовано польською мовою 36 поезій.

Вероніка Клим'юк, учениця 5 класу ТЗОШ №27, вчитель - Бобрик Марія. Деламує твір В. Шимборської Niektórzy lubią poezję

Велика подяка учням за прекрасне слово поезії та їхнім учителям за навчання і виховання підростаючого покоління у правильному дусі, дусі любові, шани, краси та патріотизму.

Учні, котрі декламували поезію Віслави Шимборської:

1.  Дупляк Аліна. 11-А клас «Portret kobiecy» (Учитель: Олієвська Ольга (ТЗОШ №11)

2. Собчук Софія. 11-А клас. «Chmury» (Учитель:  Олієвська Ольга (ТЗОШ №11).

3. Лучка Лілія 9-Б клас «Pieśń o zbrodniarzu wojennym» (Учитель: Демида Катерина (ТЗОШ №11).

4. Мельничук Анастасія. 8-Б клас.  «Atlantyda» (Учитель: Чепіль Юлія (ТЗОШ №7)

5. Жук Тетяна 8-Б клас.  «Dworzec» (Учитель: Чепіль Юлія (ТЗОШ №7)

6. Нартова Маргарита 8- клас.  «Zdumienie» (Учитель: Дідух Наталія (ТЗОШ №5)

7. Добровольська Соломія, 10 клас, «Do serca w niedzielę» (Учитель: Корбеляк Віра (ТЗОШ №28)

8. Плевачук Анастасія, 10 клас, «Мiłość szczęśliwa» (Учитель: Корбеляк Віра (ТЗОШ №28)

9. Брайляк Анастасія, 10 клас, «Obóz głodowy pod Jasła» (Учитель:  Корбеляк Віра (ТЗОШ №28)

10. Сулимка Анастасія, 10 клас,  «Dzieci epoki» (Учитель:  Корбеляк Віра (ТЗОШ №28)

11. Бутрин Валерія, 9-в клас, «Perspektywa» (Учитель:  Хомин  Наталія (ТЗОШ №4)

12. Об”єщик Андріана, 9-в клас «Sen nocy letniej» (Учитель: Хомин  Наталія (ТЗОШ №4)

13. Пилипишин Софія, 7-а клас «Reszta» (Учитель:  Хомин  Наталія (ТЗОШ №4)

14. Синіцька Дарина «Gawęda o miłości do ziemi ojczystej» (Учитель:  Іванюк Вікторія (ОЗО Білокриницька ЗОШ І-ІІІст.Кременецької громади)

1. Каневська Лілія «Nic dwa razy» (Учитель:  Іванюк Вікторія (ОЗО Білокриницька ЗОШ І-ІІІст.Кременецької громади)

2. Лучка вікторія, 5 клас, «Wszystko» (Учитель: Підкова Ірина (Теребовлянська спеціалізована школа - ліцей.)

3. Дуда Евеліна, 5 клас, «W parku» (Учитель: Підкова Ірина (Теребовлянська спеціалізована школа - ліцей)

4. Колодка Анна, 7-б клас,  «Próba» (Учитель: Підкова Ірина (Теребовлянська спеціалізована школа - ліцей)

5. Федірко Лідія, 8 клас, «Muzeum» (Учитель: Підкова Ірина (Теребовлянська спеціалізована школа-ліцей)

6. Ступень Мар'яна, Менденко Ольга, 9 клас, «Komedyjki» (Учитель: Підкова Ірина (Теребовлянська спеціалізована школа - ліцей)

7. Гринечко Катерина, Медюх Євгенія, 9 клас, «Pytania zadawane sobie» Учитель:  Підкова Ірина (Теребовлянська спеціалізована школа - ліцей.)

8. Розмірчук Олена «Kot w pustym mieszkaniu» (Учитель: Стецюк Софія (Кременецький академічний ліцей імені У. Самчука)

9. Рижа Ірина «Wszelki wypadek» Учитель:  Данік Надія (Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка)

10. Квачук Тетяна «Wielkie to szczęście» (Учитель: Данік Надія (Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка)

11. Лопацька Єлизавета «Znieruchomienie» (Учитель: Данік Надія (Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка)