ТНПУ на зустрічах з провідними німецькими академічними організаціями: DAAD, Фонд Александра фон Гумбольдта, DFG і Volkswagen Foundation (ФОТО)

ТНПУ на зустрічах з провідними

німецькими академічними організаціями:

DAAD, Фонд Александра фон Гумбольдта,

DFG і Volkswagen Foundation

У рамках програми Management of Internationalization and German-Ukrainian Academic Cooperation 2022–2023 (МоI Ukraine) делегація з представників 16 українських університетів відвідала найбільші німецькі фундації, що фінансують наукову співпрацю, академічні обміни й індивідуальні проєкти. Участь у програмі бере провідний фахівець відділу наукової роботи, асистентка кафедри загального мовознавства і слов’янських мов Юлія Костюк.

У Бонні представники українських університетів побували у штаб-квартирах Німецької служби академічних обмінів (DAAD), Фонду Александра фон Гумбольдта, Німецького фонду досліджень (DFG). Зустріч з керівництвом DAAD відбулася у форматі відкритої дискусії про поточну ситуацію в українських ЗВО, головні виклики і досвід співпраці. На рахунку ТНПУ успішна реалізація вже кількох проєктів, фінансованих DAAD, зокрема DigIn.Net 2 і Learnopolis+, а зараз розпочалася імплементація проєкту Computer Systems and Networks/Internet of Things.

Координаторка програми MoI Ukraine Наталія Бутич представляє університети, що беруть участь у МоI Ukraine 2022–2023

Представники українських університетів з керівництвом DAAD

Фонд Александра фон Гумбольдта пропонує індивідуальні стипендії науковцям на різних етапах кар’єри для співпраці з німецькими установами

Німецький фонд досліджень (DFG) фінансує спільні наукові дослідження, не обмежуючи аплікантів тематичними рамками

Друга частина очного тренінгу відбувалася у Ганновері. Тут учасники 22 березня відвідали Volkswagen Foundation і поспілкувалися з програмним директором фонду Matthias Nöllenburg, який розповів про можливості фінансування спільних українсько-німецьких дослідницьких проєктів.

Під час візиту у Volkswagen Foundation

Завдяки безпосереднім зустрічам з DAAD, Фондом Александра фон Гумбольдта, DFG і Volkswagen Foundation представники українських університетів поглибили знання про наявні програми фінансування, краще зрозуміли критерії відбору заявок, а також обговорили подальші перспективи українсько-німецької співпраці й можливі грантові програми, спрямовані на відбудову України.

Відділ наукової роботи