Працівниця ТНПУ взяла участь у другому очному тренінгу MoI Ukraine 2022–2023 за підтримки DAAD (Німеччина) (ФОТО)

Працівниця ТНПУ взяла участь

у другому очному тренінгу

MoI Ukraine 2022–2023

за підтримки DAAD (Німеччина)

З 15 по 26 березня 2023 р. провідний фахівець відділу наукової роботи, асистентка кафедри загального мовознавства і слов’янських мов Юлія Костюк відвідала другий очний тренінг програми Management of Internationalization and German-Ukrainian Academic Cooperation 2022–2023 (МоI Ukraine), яку реалізує міжнародний офіс Ганноверського університету імені Ляйбніца в рамках Програми DAAD «Підтримка інтернаціоналізації українських вищих навчальних закладів».

Для участі в проєкті відібрано 16 представників українських ЗВО, які від січня 2022 до червня 2023 р. поглиблюють свої знання і вміння у галузі інтернаціоналізації університетів.

Разом з коодинаторкою проєкту Наталією Бутич і директоркою міжнародного відділу Dr. Birgit Barden-Läufer

Другий тренінг відбувався у двох німецьких містах – Бонні й Ганновері. Осердям програми були візити до німецьких установ, які фінансують міжнародну науково-освітню співпрацю: Німецької служби академічних обмінів (DAAD), Фонду Александра фон Гумбольдта, Німецького фонду досліджень (DFG) та Volkswagen Foundation.

У EU Liason Office Hannover

Окрім цього, програма другого очного тренінгу охоплювала широке коло активностей, дотичних до інтернаціоналізації вищої освіти. Учасники відвідали EU Liason Office Hannover, що відповідає за залучення університетів регіону до проєктної діяльності і консультування під час подання заявок на гранти ЄС. Dr. Heike Gernns розповіла про структуру і функціювання офісу, а також основні механізми, що допомагають ідеям втілитися у проєкти. Nina McGuinness-Hoppe детальніше розкрила можливості європейського фінансування наукових проєктів і стратегії участі в програмі Horizon Europe. Діяльність EU Liason Office Hannover стимулює розвиток усього регіону, а місцева влада підтримує науковців, що готують заявки на гранти ЄС, спеціальними виплатами.

Логічним продовженням стали відвідини мерії Ганновера. Мер міста Thomas Hermann привітав гостей, розповів про освітні проєкти міста, а також локальні ініціативи задля підтримки України й українських біженців і особисто провів екскурсію ратушею. Досвід Ганновера, який був практично повністю зруйнований після Другої світової війни, може бути використаний для відбудови українських міст.

Радник депутата Бундестагу з питань науки Dr. Tim Flink виступив із лекцією «Наукова дипломатія: вступ і поточна ситуація», висвітливши роль дослідників і менеджерів освітньої галузі в налагодженні міжнародних відносин, медіації конфліктів і вирішенні глобальних проблем людства.

Dr. Tim Flink після лекції про наукову дипломатію

Одразу три семінари були присвячені науково-освітньому ландшафту окремих країн: Китаю, Бразилії та Індії. Регіональні координатори міжнародного офісу Ганноверського університету імені Ляйбніца, які водночас є вихідцями з цих країн, змогли глибоко і вичерпно висвітлити специфіку співпраці та культурні відмінності, які необхідно враховувати в роботі.

Rhina Colunge-Peters розповідає про освітню систему Бразилії

Також цікавими були воркшопи з менеджменту конфліктів й управління студентською мобільністю в університеті імені Ляйбніца. Освітню складову доповнювало й дозвілля – екскурсії Бонном і Ганновером, нетворкінг з представниками мереж наукових та освітніх менеджерів.

Екскурсія Бонном

Знання, досвід і контакти, здобуті під час тренінгу, учасники МоI Ukraine зможуть використати при реалізації індивідуальних проєктів і в подальшій професійній діяльності у своїх університетах. Розширення співпраці з Німеччиною допоможе українським ЗВО розв’язати поточні виклики і розбудовувати потенціал вищої освіти навіть у такі непрості часи.

Відділ наукової роботи