«Агон»: на факультеті педагогіки і психології ТНПУ офіційно стартували «наукові психологічні змагання» (ФОТО)

«Агон»: на факультеті
педагогіки і психології ТНПУ

офіційно стартували
«наукові психологічні змагання»

На базі кафедри психології, яку очолює проф. Марина Орап, розпочав свою діяльність науковий психологічний гурток «Агон». Його назва має давньогрецькі етимологічні корені й дослівно означає «зібрання», «змагання». Крізь століття слово стало багатозначним і багатоаспектним. Але в першу чергу воно призначалося для згадки про різні види змагань (спортивні, поетичні, музичні, театральні) під час релігійних свят у Стародавній Греції. Саме така назва для сучасного психологічного гуртка обрана невипадково, адже, з одного боку, психіка особистості є цілісною у синхронній єдності й часто у динамічній боротьбі різних своїх аспектів; з іншого боку, в умовах складного виборювання національної ідентичності саме духовні цінності є необхідною опорою для подальшого становлення автентичної української психології.

Перші установчі збори гуртка відбулися ще у вересні. Тоді було обрано його керівника – проф. Наталію Савелюк, заступницю керівника – аспірантку Соломію Вершигору; офіційно зараховано всіх бажаючих членів – бакалаврів і магістрантів освітньої програми «Психологія бізнесу і управління», а також аспірантів, науковими керівниками котрих є викладачі кафедри психології.

Було визначено, що гурток функціонуватиме в рамках реалізації комплексного наукового дослідження кафедри психології ТНПУ – «Теорія і практика підготовки конкурентоспроможних фахівців до здійснення психологічного супроводу бізнес-діяльності».

Зав. кафедри психології, професорка Марина Орап розкриває перед членами новоствореного гуртка комплексну наукову тему кафедри

Установчі збори наукового психологічного гуртка Агон

Установчі збори наукового психологічного гуртка "Агон"

А у жовтні відбулося вже перше повноцінне наукове засідання гуртка – з активними дискусіями, питаннями, оглядом перспектив на майбутнє. Важливо зазначити, що в цьому засіданні узяли участь, крім членів гуртка, всі викладачі кафедри психології, котрі є турботливими та гнучкими менторами для майбутніх психологів як не тільки професіоналів-практиків, а і дослідників.

Триває активне обговорення актуальних психологічних проблем на першому засіданні наукового гуртка

Серед проблем і тем, які активно обговорювалися на засіданні:
- вплив конфліктної поведінки на конкурентоспроможність особистості (С. Вершигора),
- психосемантичні особливості правової свідомості управлінців (Г. Погорілець),
- роль емоційного інтелекту в розвитку конкурентоспроможності (А. Рейко),
- психологічні особливості ефективності самозайнятих осіб (Н. Хаєцька),
- бізнес-діяльність в умовах невизначеності (О. Данченко),
- психологічні особливості стилів управління менеджерів (Н. Процик),
- самореалізація керівників закладів освіти (О. Герман),
- нетворкінг як соціально-психологічний інструмент розвитку бізнесу (В. Бутрин),
- розвиток стресостійкості працівників сфери надання послуг (Т. Павловський),
- особистісний портрет конкурентоспроможного фахівця (С. Федорців),
- емоції та почуття в умовах воєнного стану (К. Гулянська),
- психологічні складові особистості підприємця-лідера (С. Удич).

За підсумками доволі тривалої наукової зустрічі прийнято рішення про наступні щомісячні збори з метою подальшого обговорення заявлених тем і проблем, а також поступового оформлення відповідних доповідей для участі в різних наукових заходах і публікації результатів.

Усе – із вдячністю до Сил оборони України, котрі захищають національну незалежність і суверенітет, щоби ми мали змогу розвивати далі найкращі надбання української науки та освіти.

Марина Орап – зав. кафедри психології, докторка психологічних наук, професорка

Наталія Савелюк – докторка психологічних наук, професорка