«Aus der Praxis für die Praxis» (З практики для практики) (ФОТО)

«Aus der Praxis für die Praxis»

(З практики для практики)

24 листопада 2023 року відбулося важлива подія, яка об'єднала усіх, хто вивчає та навчає німецької мови #BARCAMP_2023 – міжнародна інтерактивна конференція, організована Goethe-Institut Ukraine спільно з Universität Jena для університетів-партнерів, які працюють за програмою #Deutsch_lehren_lernen / «Вчимося навчати німецької».

Понад 200 учасників з різних куточків світу: України, Німеччини, Великої Британії, Алжиру, Боснії і Герцеговини, Греції, Індії, Камеруну, Таїланду мали змогу долучитися до цього заходу. Тема конференції «Aus der Praxis für die Praxis» (З практики для практики) охопила важливі питання методики навчання  німецької мови.

Цікавими були доповіді, обмін досвідом та обговорення у 8-ми сесіях, де  40 учасників-- викладачі і студенти презентували свої здобутки цієї програми та ініціювали дискусії, обмінювалися  ідеями у неформальній атмосфері. На перерві між сесіями конференції усі мали змогу переглянути світлини фотоколажу і впізнати себе серед подій, організованих у рамках співпраці з DLL-Netzwerk.

Від  кафедри німецької філології та методики навчання німецької мови ТНПУ  у конференції взяли участь студенти групи СОНМ 31: Соломія Сушко, Каріна Осьмак, Віталій Римар та студентка групи СОНМ 41: Іванна Польова.  «Мій позитивний досвід вивчення компетенцій вчителя підчас проходження педагогічної практики» - тема виступу Іванни Польової у секції 1.

Iванна Польова презентує свій досвід

Цікаві дискусії у секції № 1

«Наші результати і труднощі при проведенні практично-розвідувального проекту на тему «Як зміниться ставлення моїх учнів до навички говоріння, якщо для закріплення словникового запасу, я використаю форму роботи «Autogrammjagd“-полювання за автографами» - секція 6.

Не усе легко вдається у дослідженні-розповідають студенти-третьокурсники

Не усе легко вдається у дослідженні - розповідають студенти-третьокурсники

Наші студенти задоволені своїми виступами

Доповідачі не лише уміло представили результати своїх досліджень, а ініціювали жваве обговорення у своїх секціях. Ми щиро їм дякуємо за власні ідеї, думки та критичний підхід у своїх виступах та активну участь в обговоренні.

План і тематика доповідей Barcampkonferenz

Особливо хотіли би подякувати  організаторам конференції з Goethe-Institut Ukraine д. Katharina Buck, Svitlana Balashova, Tatiana Pavlova за чудово організований захід, за можливість послухати цікаві доповіді провідних фахівців з Friedrich-Schiller-Universität Jena Dr. Bernd Helmbold та Jan Sprenger з Goethe-Institut Zentrale, MünchenHochschule für Technik und Wirtschaft Berlin Prof.Dr. Anna Riedel, Prof. Dr. Hendrik Send.

Сподіваємось на подальшу співпрацю у наступній DLL-Barcamp!

Валентина Ломакович

доцент кафедри німецької філології

та методики навчання німецької мови

ТНПУ імені Володимира Гнатюка