Губ’як Дмитро Васильович

Дмитро Васильович Губяк

 




Заслужений артист України


Доцент кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва.


mail: hubjak@ukr.net

 Профілі
Researcher ID
ORCID
Google Scholar
 


Народився 18 березня 1982р. в місті Теребовля Тернопільської області.


В 1990р. розпочав навчатися гри на бандурі в класі Кубіт Ярослави Володимирівни. Був учасником дитячої студії «Кобзарик» при Заслуженій самодіяльній капелі бандуристів «Кобзар». У складі капели побував на фестивалі «Дзвени, бандуро, в козацькім краї», який відбувся в Дніпропетровську у 1994р.

В 1995р. отримав Гран-прі Першого Всеукраїнського конкурсу молодих виконавців на бандурі ім. В.Кабачка в Полтаві. Як подарунок, отримав іменну бандуру.

1996 р. – І премія того ж конкурсу.

У 1997р. розпочав навчання у Тернопільському музичному училищі ім. С.Крушельницької. По класу бандури навчався у Турко Ірини Андріївни, по класу вокалу – у Равлюка Івана Людвіговича.


Цього ж року став дипломантом Міжнародного фестивалю «Маленький принц», який проходив у м.
Бухарест, Румунія.

В 1998р. став дипломантом Міжнародного конкурсу молодих композиторів ім. М.Багдановіча в м. Гродно, Білорусія.

Цього ж року став лауреатом-стипендіатом Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України», м. Київ.

В 1998 р. закінчивши перший курс Тернопільського музичного училища ім. С.Крушельницької, поступив у Лвівську державну музичну академію ім. М.В.Лисенка у клас видатного педагога та конструктора бандур професора Василя Явтуховича Герасименка. По класу вокалу навчався у оперної співачки, Народної артистки України Дідик Тамари Софронівни. Диригування опановував під керівництвом доцента Івана Петровича Чупашка.

У 2003р. став лауреатом І премії Національного конкурсу бандуристів ім. Г.Китастого, який проходив у м. Києві.

У 2004р. став лауреатом ІІ премії ІІІ-го Міжнародного конкурсу виконавців на українських народних інструментах ім. Г.Хоткевича, м. Харків.

Неодноразово брав участь у Міжнародному музичному фестивалі «Молоді митці» – м. Байройт, Німеччина.

У 2005р. став лауреатом Міжнародного телевізійного фестивалю народної музики «Горицвіт».

Навесні 2006р. на конкурсі ім. Зіновія Штокалка в м. Тернопіль дебютував у якості члена журі.

З 2004 по 2006 рік працював солістом Львівської обласної філармонії ім. Ст. Людкевича у складі інструментального ансамблю «Високий Замок» (мистецький керівник Андрій Яцків).

З 2003 року є дійсним членом Національної спілки кобзарів України.

В листопаді 2006р. закінчив виконавську аспірантуру у Львівській державній музичній академії ім. М.В.Лисенка під керівництвом професора В.Я. Герасименка.

У 2007р. став лауреатом ІІ премії IV міжнародного конкурсу виконавців на українських народних інструментах ім. Гната Хоткевича (м. Харків). /І премія не присуджувалась.

Цього ж року став одним із переможців конкурсу Міністерства культури і мистецтв України на отримання Гранту президента України для молодих митців.

Восени 2007р. запрошений на Всеукраїнський дитячий конкурс хлопчиків-бандурстів «Кобзарська юнь», що проходив у м. Чернігові, у якості члена журі.

З вересня 2007р. працює у Кременецькому обласному гуманітарно-педагогічному інституті ім.Т.Г. Шевченка на посаді старшого викладача кафедри музичних дисциплін.

З 29 листопада по 6 грудня 2008 року був запрошений як член журі на VIII міжнародний мистецький конкурс  «Срібний дзвін», що проходив в м. Ужгород. Ініціатором проведення цього конкурсу є видатний сучасний український композитор Євген Станкович.

2009р. – автор проекту Першого регіонального фестивалю-конкурсу кобзарського мистецтва ім. Костя Місевича «Кобзарська ватра», який відбувся 15-17 травня у Кременецькому обласному гуманітарно-педагогічному інституті імені Тараса Шевченка за підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації. Конкурс охопив учасників з 5-ти областей: Тернопільської, Рівненської, Волинської, Львівської та Івано-Франківської. Голова журі – Посікіра Л.К., народна артистка України, професор, члени журі: Смоляк О.С., Сточанська М.П., Турко Н.Є., Губ’як Д.В.

Автор монографії «Грай, Кобзарю», присвяченої 50-літньому ювілею заслуженої самодіяльної капели бандуристів «Кобзар» Струсівського сільського будинку культури. Монографія рекомендована до друку вченою радою КОГПІ ім. Тараса Шевченка. (Львів, ТеРус 2010 р.)


Автор п’яти сольних аудіоальбомів: «Грай, кобзарю», «На козацьких шляхах», «Стежка в синю даль», «Співа душа – бринить струна», «
Bandura con spirito».


До концертного репертуару входять твори Української та світової класики, український фольклор, твори сучасних композиторів та власні
композиції.


Окрім власних аудіо-альбомів брав участь у записі двох плит львівського ансамблю старовинної музики «
Acapella Leopolis» під керівництвом Романа Стельмащука, як співак (бас) та бандурист.


Також записав партію бандури для хіп-хоп виконавця
VovaZiLvova у композиції «За що я люблю літо» та у пісні естрадної співачки Аннички «Лети, соколе».


11 грудня 2009 року указом Президента України присвоєно звання "Заслужений артист України".


З листопада 2009 року працює за сумісництвом в Тернопільському академічному музично-драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка на посаді актора. Зіграв у виставах: «Наталка Полтавка», «Циганка Аза», «Мазепа», «Запорожець за Дунаєм», «Ніч перед різдвом», «Шаріка або кохання січового стрільця», «Гуцулка Ксеня» «Сорочинський ярмарок», «Летюча миша».


У травні 2010 року виступав на щорічному міжнаціональному фестивалі
NorthWestFolkLife Festival у м. Сіетл, США, з концертами та майстеркласом.


З 1 вересня 2010 року – викладач бандури Інституту мистецтв Тернопільського Національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка.

З 2008р. одружений з Антонюк Іриною Петрівною, 1986 р.н., яка з 1 вересня 2010 р. працює в Тернопільському державному музичному училищі ім. Соломії Крушельницької  на посаді викладача бандури. Лауреат міжнародного та Всеукраїнського конкурсу.

У жовтні 2010 року виступав у Ялті та Севастополі з Академічним симфонічним оркестром Кримської філармонії «Ренесанс», керівник – Заслужений діяч мистецтв АР Крим Ігор Каждан.

20-26 жовтня 2011 року – концертні виступи у Великобританії (м. Йорк, Ковентрі).


6-8 листопада 2011 року – сольні концерти у м. Каунас та Вільнюс, Литва, з оркестром Національної музичної школи ім. Чурльоніса. Диригент – Мартінас Сташкус.


В кінці листопада 2011 року виступав у залі Музичної академії міста Кракова з ансамблем старовинної музики «
Camerata Cracowia». Програма концерту складалася з українських, польських та російських кантів невідомих авторів 17-18 століття.


10 березня 2012 року став співорганізатором та учасником літературно-музичного дійства, приуроченого святкуванню Шевченківських днів у Тернополі «Думи мої…»


27-29 березня
2012 року – прийняв участь у Відкритому всеукраїнському конкурсі бандуристів «Золоті струни», м. Хмельницький, як член журі та концертний виконавець.


14.06.2011 - «Грай, кобзарю!» - концерт, присвячений ювілеям видатних українських бандуристів. Львівська обласна філармонія, концертний зал ім. Ст. Людкевича.


26.04.2012 Концерт в рамках Міжнародного фестивалю «Лабіринти історії». Новий Сонч, Польща.


11.05.2012 Урочиста академія з нагоди 85-літнього ювілею проф. Василя Герасименка. Великий зал ЛНМА ім. М.Лисенка, м. Львів.


28.05.2012 - Концерт «Бандурне коло». Концертний зал обласної філармонії, м. Івано-Франківськ.


22.06.2012 - Концерт у складі ансамблю старовинної музики «
Acapella Leopolis» в рамках фестивалю «Відкрита брама» та святкування чемпіонату з футболу «EURO 2012», м. Київ.


17 жовтня 2012 - Участь у ювілейному авторському вечорі з нагоди 80-річчя композитора, піаніста та педагога Юрія Олійника «Український лейтмотив» (м. Львів, обласна філармонія).


03.11.2013 - Концерт та майстер клас в рамках ІІІ міжнародного конкурсу юних бандуристів «Волинський кобзарик» (Луцьк, Палац мистецтв).


25-30.11.2013 - запис аудіо диску «Канти польські і руські» спільно з ансамблем старовинної музики «
Camerata cracowia», м. Краків. Польща, Міжнародний центр музики Кшиштофа Пендерецького, м. Люславіци. Фірма «DUX».


1-3.11.2013 - Член журі ІІІ міжнародного конкурсу юних бандуристів «Волинський кобзарик», м. Луцьк.


5-6 березня 2014 - Член журі
IV всеукраїнського відкритого огляду-конкурсу юних бандуристів «Кобзарська юнь України», м. Чернігів.


Березень – квітень 2014 - Концертне турне у складі тріо бандуристів, присвячене 200-літтю від дня народження Т.Шевченка та героям Майдану (США, м. Чікаго).


Липень 2014 - Концертне турне у Франції з ансамблем бандуристів ТНПУ ім. В.Гнатюка (керівник – Д.Губ’як).


28 травня 2014 - Виступ на відкритті пам’ятної дошки Тарасу Григоровичу Шевченку та Павелу Йозефу Шафарику. Університет ім. Павела Йозефа Шафарика (Словаччина, м. Кошіце).


19.09.2014 - «Канти польські і руські». Концерт старовинної музики, спільно з ансамблем давньої музики
CAMERATA CRACOWIA. Польща, м. Бжег.


2015
рік – концертні турне у США, Франції, Польщі.


2015 рік – участь у театральних постановках: роль Юрка у виставі Я.Барнича – «Гуцулка Ксеня»; Князь Орловський у опереті Й.Штрауса «Летюча миша».


28 квітня 2015 року – присвоєно вчене звання Доцента.


2017
рік – роль Михайла у виставі «Сорочинський ярмарок» В.Жили за М.Гоголем.


У 2017р. взяв участь у записі аудіо альбому тернопільського рок-гурту «Новимний кудень» (авторська композиція «Світає»).


02.11.2017 – участь у концерті співачки Анички Театр ім. М.Заньковецької, м. Львів.


Сьогодні працює доцентом кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва ТНПУ ім. В.Гнатюка.


З концертами побував у Польщі, Словаччині, Литві, Німеччині, Франції, Бельгії, Великобританії, США, в Китайській Народній Республіці, на о. Тайвань, о. Реюньйон, о. Маврикій, о. Корсіка.

Menu
Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua
Офіційна скринька
Email: info@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси