Ректор ТНПУ ім.В.Гнатюка проф.Б.Б.Буяк на VII Конгресі східних ініціатив Європи (Люблін, Польща) (ФОТО)

Ректор ТНПУ ім.В.Гнатюка проф.Б.Б.Буяк

на
VII Конгресі східних ініціатив Європи

(Люблін, Польща)

Вчора в ТНПУ ім.В.Гнатюка приймали гостей (див. Фестиваль професій "Гостини в ТНПУ" став справжнім святом для молоді та Прем'єр-міністрУкраїни високо оцінив здобутки ТНПУ ім.В.Гнатюка), а вже сьогодні ректор університету професор Богдан Богданович Буяк перебуває в гостях - бере активну участь у роботі VII Конгресу східних ініціатив Європи, що проходить  24 - 25 вересня 2018 р. у Любліні (Польща).

Цьогорічна подія присвячена побудові довгострокових відносин регіонального співробітництва країн Центральної та Східної Європи в контексті 100- річчя незалежності Польщі.

конгрес

Конгрес Східноєвропейських ініціатив традиційно є місцем зустрічі тисяч практикуючих у галузі розвитку та транскордонного співробітництва та забезпечує платформу для діалогу між наукою, культурою, освітою, митцями і можновладцями. Нові поняття, що формуються в ході дискусій на міжнародному рівні,  дають прекрасну можливість не лише обговорити майбутнє сучасної Європи, а й втілити  більш глибоку інтеграцію і співпрацю над спільними  сучасними проблемами.

ректор - учасник конгресу

Як повідомляє Б.Б.Буяк, на конгресі цьогоріч розглядаються  важливі питання, пов'язані з наукою і освітою, суспільною спадщиною, піднімаються проблеми безперервного розвитку демократії на місцях. Серед  ключових тем - реформування України, туризм, інновації, мобільність і рівноправ’я.

Дебати зосереджуються  навколо  регіонального співробітництва в рамках ЄС з сусідніми країнами Східного партнерства: важливо  ефективно будувати тривалі  багаторівневі партнерські  стосунки.

Програма Конгресу східноєвропейських ініціатив включає ряд важливих заходів.  Ось лише деякі з них.

Дискусійні панелі

- Інкубатори та науково-технологічні парки - підтримка новачків та вчених;
- Самоврядування та бізнес - як створити прозорі відносини;
 - Новий Схід: традиції та майбутнє;
 - Моделі фінансування культури;
 - Жінки в зовнішній політиці та їх вплив на міжнародне співробітництво;
- Самоврядування як носій сучасного патріотизму;
- Управління системою масового транспорту;
- Як розвинути велосипедний туризм?
- Жінки в державному управлінні у Центральній та Східній Європі;
- Які форми регіонального співробітництва є найбільш ефективними?
- Місцева влада - пропорції політики і керівництва в місцевому управлінні;
- Компетенції майбутнього та майбутніх професій.

Презентація з обговоренням:

Етапи в освіті: презентація дослідницьких матеріалів та аналізів взаємних сусідніх та міжетнічних відносин

Круглий стіл

- Трансформація в регіоні: транскультурність в минулому і сьогодні.

Окрема тема для учасників конгресу - Донбаська війна, адже це проблема не тільки для України.

Участь в роботі Конгресу взагалі і представництво на ньому ТНПУ ім.В.Гнатюка першою особою - ректором, знаним науковцем  проф.Б.Б.Буяком  мають велике  значення в плані подальшого розвитку євроінтеграції суспільства та освіти, адже студентство ТНПУ ім.В.Гнатюка - активна рушійна сила з великим потенціалом, саме їм належить творчо опрацьовувати досвід наставників і втілювати його у суспільному прогресивному розвитку.

на конгресі

пленарне