Вітаємо професора хіміко-біологічного факультету ТНПУ з почесною нагородою Кабінету Міністрів України!

Вітаємо професора
хіміко-біологічного факультету ТНПУ
з почесною нагородою
Кабінету Міністрів України!

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2021 р. № 1174-р за видатні заслуги у сфері вищої освіти призначено стипендію КМУ професорові кафедри ботаніки та зоології ТНПУ Барні Миколі Миколайовичу.

Цього року виповнилося 50 років науково-педагогічної діяльності Барни М.М. у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. Володимира Гнатюка, яку починав викладачем кафедри ботаніки, став її професором та 10 років очолював її. Водночас Барна М.М. 8 років працював заступником декана природничого факультету, а у 1990 р. обраний колективом хіміко-біологічного факультету на посаду декана, на якій працював 16 років.

Barna Квіти
Протягом всього періоду роботи Барна М.М. веде теоретичні і практичні курси ботаніки, декоративної дендрології, цитоембріології, здійснює керівництво навчальними практиками, виконанням курсових, дипломних і магістерських робіт. У викладацькій діяльності застосовує сучасні освітні та інформаційні технології, вперше на факультеті ще у 80-х роках успішно застосовував програмований контроль.

Барна Микола Миколайович – знаний в Україні та за її межами науковець-ботанік. Кандидатську дисертацію захистив після навчання в аспірантурі лабораторії цитоембріології Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації (УкрНДІЛГА), м. Харків у 1969 р. У 2002 році захистив докторську дисертацію у спеціалізованій вченій раді Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України за спеціальністю 03.00.05 – ботаніка. У науковому доробку доктора біологічних наук, професора Барни М. М. понад 400 наукових і науково-методичних праць. Він є автором та співавтором: 9 монографій, 2 бібліографій; 2 словників, 3 науково-популярних видань; 45 навчальних і навчально-методичних посібників, у тому числі 17 з грифом Міністерства освіти і науки України для студентів, вчителів біології та учнів закладів загальної середньої освіти. Барна М. М. має 5 авторських свідоцтв на винаходи, двом з яких присвоєно прізвище автора.

За активну участь у розробці наукової тематики з біології, екології та охорони природи Барна М. М. обраний у 1993 р. членом-кореспондентом, у 1995 р. – академіком Української екологічної академії наук, а у 2005 р. – академіком Академії наук вищої школи України. У 1998 році Барна М. М. виборов грант «Соросівський професор».

Барна М. М. зініціював функціонування і протягом 22 років був головним редактором наукового фахового видання ВАК України «Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Біологія», яке включено до шести наукометричних баз даних, у тому числі Index Copernicus.

Надзвичайно вагомим є внесок Барни М. М. у становлення факультету та університету. За ініціативи та за безпосередньої участі Барни М. М. був закладений дендрарій Тернопільського державного педагогічного інституту, створений Голицький біостаціонар університету, гербарій кафедри ботаніки. Під час його перебування на посаді декана факультет був акредитований за ІV рівнем, з 1998 р. були відкриті та успішно функціонують магістратура, аспірантура та докторантура. З 2019 року професор Барна М.М. активно працює над втіленням у життя своєї ідеї щодо створення Біблійного ботанічного саду ТНПУ, щорічно збільшуючи кількість висаджених на території студмістечка рослин, які згадані на сторінках Святого Письма.

Барна М.М. має низку державних та галузевих відзнак і нагород. Микола Миколайович – Заслужений діяч науки і техніки України (2006 р.), Лауреат нагороди Ярослава Мудрого у галузі науки і техніки Академії наук вищої школи України (2007 р.).

Колектив хіміко-біологічного факультету ТНПУ щиросердечно вітає вельмишановного Барну Миколу Миколайовича із заслуженою нагородою – призначенням стипендії Кабінету Міністрів України за видатні заслуги у сфері вищої освіти. Ми від усієї душі дякуємо Богу за можливість навчатися у Вас, працювати з Вами, разом творити наш факультет. Щиро зичимо Вам, дорогий Учителю, міцного здоров’я, щастя, радості, успішного втілення всіх творчих і наукових задумів. Хай кожний день Вашого життя буде сповненим сонця, тепла, добра, приємних дарунків долі і яскравих вражень!

Нехай ця нагорода стане натхненням до нових досягнень, додасть наснаги в науково-педагогічній діяльності для сприяння професійному, науковому й духовному зростанню майбутніх поколінь педагогів – випускників ТНПУ!

З великою повагою колектив

хіміко-біологічного факультету

До факультетських вітань долучається уся академічна спільнота ТНПУ!
Вельмишановний Миколо Миколайовичу, нехай Ваша наснага і відданість науковій і педагогічній роботі стане прикладом для молоді! Бажаємо завжди бути у доброму здоров'ї і доброму гуморі, а ще - невичерпної енергії, радості на щодень і щастя на многая і благая літа!