Підсумки Міжнародної онлайн-школи українських студій у ТНПУ (ФОТО)

Підсумки Міжнародної онлайн-школи

українських студій у ТНПУ

Проєкт International Digital School of Ukrainian Studies 2022 реалізовано в рамках участі ТНПУ у програмі Management of Internationalisation and German-Ukrainian Academic Cooperation 2022-2023 від Ганноверського університету імені Ляйбніца за фінансування DAAD.

Незважаючи на відключення електроенергії, спричинені атаками на українську інфраструктуру впродовж зимових місяців, учасники з Німеччини та Італії мали змогу поглибити власне розуміння України та українців завдяки лекціям про українську літературу (проф. Лановик З. Б.), історію України (доц. Терещенко В. Д.), українські пісні (доц. Петришина О. І.), українські традиції (асп. Штафірна Л. О.), сучасну українську культуру (асист. Вітяк Ю. М.), міжкультурну комунікацію (асист. Чиж І. Д.) і українське політичне життя (запрошений лектор – Назарій Заноз). Інтерактивні заняття з української мови як іноземної проводила асист. Костюк Ю. М.

Лекцію про міжкультурну комунікацію читає асистент кафедри романо-германської філології Ірина Чиж

Лекцію про міжкультурну комунікацію читає асистентка кафедри романо-германської філології Ірина Чиж

З сучасною українською культурою іноземців знайомить асистент кафедри української мови та методики її навчання Юрій Вітяк

Лекції відбувалися англійською мовою, а міждисциплінарний підхід дозволив іноземцям отримати ширшу перспективу і вписати знання про Україну у власну картину світу.

Українська література в європейському контексті

Українська література в європейському контексті – тема лекції професорки кафедри української та зарубіжної літератур і методик їх навчання Зоряни Лановик

Асистентка кафедри загального мовознавства і слов’янських мов Юлія Костюк проводить заняття з української мови

Учасники школи активно ставили запитання і ділились власними рефлексіями. Для обговорення лекцій, наданих у запису через відключення електроенергії, було організовано додаткові зустрічі.

Лекція про історію України від доцента кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук Валентина Терещенка

Спілкування між викладачами й учасниками школи розвинулося у перспективи подальшої співпраці, зокрема вивчення скандинавсько-українських паралелей і взаємовпливів у давніх літературних джерелах.

Від імені всієї родини ТНПУ ми дякуємо учасникам за інтерес до України та підтримку, яку вони надають нашій державі як активісти, волонтери і просто небайдужі представники міжнародної спільноти.

Організували Міжнародну онлайн-школу українських студій Рада молодих учених ТНПУ та кафедра української мови та методики її навчання. Більше про проєкт на фейсбук-сторінці школи: https://www.facebook.com/UkrainianStudiesTNPU

Проєктна менеджерка

Міжнародної онлайн-школи українських студій