Музейний комплекс Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

 

Навчально-методичний кабінет «Музей освіти і педагогіки»

Керівник – Галай Микола Павлович

Профіль музею – освітній. Музей створений у 1980 р. з ініціативи доц. Герца М.І. Експозиція музею розміщена у навчальному корпусі №3. На 20-ти стендах музею відображена історія університету, яка бере свій початок ще з 1620 р.

Тут широко представлена науково-педагогічна й освітня діяльність 13 факультетів, досягнення викладачів і студентів у галузі освіти, навчання та виховання. Виділено наукову та навчально-виховну діяльність вузу, його зв'язки з світовими науковими центрами.

Окреме місце відведено матеріалам на допомогу студентам, учням, учителям та працівникам освіти.

Адреса: м. Тернопіль, вул. Винниченка, 10

 

Навчально-методичний кабінет «Музей Володимира Гнатюка»

Керівник – доц. Царик Любов Іванівна

Профіль музею – освітній. У вересні 1991 р. на базі філологічного факультету було відкрито музей Володимира Гнатюка. Експозиція музею знайомить із життям і науковим шляхом вченого. Чисельні фото представляють міста, навчальні заклади, людей, які мали великий вплив на формування його як науковця й свідомого українця. Частина матеріалів присвячена шести науковим подорожам 1895 – 1903 рр. етнічними землями українці (Угорська Русь).

Ряд експонатів висвітлюють фольклорно-етнографічну самобутність регіонів України, демонструють характер будівництва, вишивок, писанок, вірувань, обрядів, звичаїв тощо. Наявний багатий фольклорний матеріал, записаний студентами і університету у рідному селі В.Гнатюка Велеснів на Тернопільщині та інших регіонам України.

Адресе; м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2

 

Навчально-методичний кабінет «Зоологічний музей»

Навчально-методичний кабінет «Зоологічний музей»

Керівник – доц. Шевчик Любов Омельянівна

Профіль музею – освітній. Створено у 1965 р. з ініціативи доц. Кузьмовича Л.Г. 07.11.2001 р. музею присвоєно звання "Зразковий". Основне завдання музею - зберегти натуральні природні об'єкти фауни у вигляді колекцій, препаратів, опудал з наступним їх використанням у навчальній та науковій роботі з питань еколого-біологічного напрямку та для пропаганди наукових знань про фауну західного регіону України.

Зоологічні фонди відділення музею нараховують біля 2000 експонатів, з них 1000 екземплярів хребетних тварин 6-ти класів, 35-ти рядів, 97 родин, у т. ч. більше 100 опудал птахів і ссавців, які розміщені за біотопною належністю. 

Представлена експозиція сприяє кращому засвоєнню навчального матеріалу, має велике пізнавальне значення, сприяє шанобливому ставленню до природи рідного краю. Опубліковані за фондами музею "Каталоги фауни безхребетних і хребетних" використовуються у навчальному процесі.

Адреса: м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2




Геологічний музей

Керівник -Дем'янчук Петро Михайлович

Профіль музею - навчально-пізнавальний. Музей сформовано в 1960 р. на основі зразків мінералів, гірських порід та скам'янілих решток організмів, зібраних проф. Свинком Й. М. разом з студентами протягом чотирьох десятиріч. Музей займає відповідно обладнану рекреацію п'ятого поверху головного корпусу університету та розташований поруч кабінет геології.

У музеї зібрано понад тисячу експонатів, кам'яного матеріалу, тут встановлено 14 картин українських вчених-геологів і географів. Інтер'єр музею прикрашає велика кількість екзотичних видів кімнатних рослин.

У музеї є шість відділів: "Історія геологічного розвитку Землі", "Мінералогія", “Виробні і дорогоцінні камені", “Корисні копалини", "Гірські породи” і "Палеонтологія".

Музей є навчальною базою для вивчення геології, географії рідного краю, палеогеографії, хімії, загальної географії і краєзнавства студентами географічного та хіміко-біологічного факультетів університету. Його постійно відвідують вчителі та школярі міста і області, слухачі семінарів та курсів підвищення кваліфікації, гості університету.

Адреса: м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2

 

Навчально-методичний кабінет «Музей спортивної слави»

Керівник - Ладика Петро Ігорович

Профіль музею – освітній. Створений в 1988 р. з метою виховання у студентів почуття гордості за славні традиції факультету.

В музеї наявні тематичні розділи: наукова робота, спортивні досягнення, практична діяльність, співпраця з іншими навчальними закладами.

Левову частку експонатів займає інформація про розвиток спорту на факультеті. До уваги відвідувачів музею представлена інформація про студентів факультету — учасників олімпійських ігор, чемпіонатів і першостей світу, Європи, України та інших змагань. Зокрема, наявні дані про майстрів спорту міжнародного класу Тараса Дольного (біатлон), Романа Верастюка (легка атлетика), Галину Страхоцьку-Єднак (велоспорт), Лілію Проць (пауерліфтинг), Володимира Трачука (лижне двоборство), тричі учасницю олімпіади Віру Зозулю (спортивна ходьба).

В 2007 р. факультет відзначив 50-річчя з дня заснування, тому в музеї з'явились сувеніри, подарунки, вітальні адреси, які були адресовані факультету на честь цієї дати.

У музеї проходять заняття з курсу "Вступ до спеціальності", екскурсії для учнів шкіл з метою профорієнтаційної роботи. Під час проведення днів факультету, тижнів кафедр, батьківських зборів тут також багато гостей.

Адреса: м. Тернопіль. вул. М. Кривоноса. 2

 

Навчально-методичний кабінет «Музей дитячої творчості»

Керівник – Писарчук Оксана Тарасівна

Профіль музею – освітній. Музей дитячої творчості створено у 1980 р. при лабораторії методики викладання трудового навчання. У ньому шляхом використання нестандартних форм і методів студенти проводять науково дослідну пошукову  роботу.

Тут  функціонує студентське конструкторське бюро, асортимент його конструкцій нараховує близько 300 найменувань. Уже стало доброю традицією влаштовувати благодійні виставки-розпродажі виробів, виготовлених руками студентів. Крім того, постійно діє студентсько-учнівський театр, персонажі і декорації до якого створюють самі студенти.

Музей є також науково-методичним центром підготовки і перепідготовки педагогічних кадрів у трудовому та естетичному вихованні учнівської молоді.

Адреса: м. Тернопіль, вул. Винниченка, 10

 

Навчально-методичний кабінет «Музей технічної і прикладної творчості»

Керівник - доц. Павх Стефанія Петрівна

Профіль музею – освітній. Музей знаходиться в корпусі №5 інженерно-педагогічного факультету. В експозиції музею знаходиться понад 100 експонатів, які відтворюють історичні, технічні, світові досягнення в різних галузях науки, виробництва, технологій, історії. Наприклад, каравела Колумба "Нінья", модель плоту "Кон-Тікі", на якому датський вчений Тур Хейєрдал на практиці довів, що аборигени Полінезії могли досягти берегів Америки ще кілька тисяч років тому та ін.

Частина експонатів відтворюють різноманітні художні технології українських ремесел: гуцульського різьблення, жирування, аплікації, тригранно-виїмкового та яворівського різьблення, техніку "вишиванки", пірографію, маркетрі, інтарсію, горельєфного та барельєфного різьблення, випилювання тощо. Експонатами є рамки, булави, писанки, кухонні дошки, шкатулки, плакетки, свічники, декоративні тарелі, ложки, біжутерія, хрести та ін.

Експозиція музею сприяє національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління, оскільки демонструють не лише технічні досягнення нашого народу, а й художні технології, які відтворюють усю багатогранність культури України.

Адреса: м. Тернопіль, вул. Винниченка, 10

 

Навчально-методичний кабінет «Музей Джерела»

Керівник - доц. Кіцак Володимир Миронович

Профіль музею - археологічно-краєзнавчий. Заснований доц. О. М. Петровським у 1995 р. як навчально-методичний кабінет з археології та допоміжних історичних дисциплін, музей набув свого теперішнього статусу згідно наказу ректора від 05.02.1999 р. На його базі відбуваються навчальні заняття, а також засідання громадського активу музею та археологічного гуртка.

Фонди музею регулярно поповнюються артефактами завдяки археологічним дослідженням, що ведуться в нашій області історичним факультетом спільно з обласним краєзнавчим музеєм та іншими науковими установами регіону. Активними учасниками цих досліджень є студенти, які під керівництвом досвідчених фахівців набувають практичних навиків і досвіду науково-пошукової роботи з археології, виконують курсові, дипломні та магістерські дослідження.

Зміст експозиції визначається вимогами методологічного і методико-педагогічного характеру. Музей розкриває історію Тернопілля від найдавніших часів до середньовіччя. Археологічно-краєзнавчий музей "Джерела" має науково обґрунтовану тематичну структуру експозиції, що відповідає вимогам музейної справи та загальноприйнятій періодизації давньої історії. Від дня заснування музею на його базі проведено понад 200 екскурсій для студентів університету, слухачів МАН.

Адреса: м. Тернопіль, вул. Громницького, 1

Menu
Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua
Офіційна скринька
Email: info@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси