Шерстій Уляна Ігорівна

Асистент кафедри музикознавства
та методики музичного мистецтва

Народилася 17 вересня 1997 року в с. Шельпаки, Тернопільського району, Тернопільської області.

Закінчила Новосільську музичну школу по класу «Вокал». У 2014 р. вступила на перший курс факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка , спеціальність - «музичне мистецтво» та здобула диплом бакалавра із відзнакою. Також отримала диплом бакалавра на  географічному факультеті, спеціальність - «географія». У 2018 році вступила у магістратуру факультету мистецтв ТНПУ ім. В. Гнатюка. У 2019 році отримала диплом магістра з відзнакою, здобувши професійну кваліфікацію «Викладач вокалу», підтвердивши її успішним сольним магістерським концертом.

З лютого 2020 р. Уляна Шерстій  працювала на посаді концертмейстера ІІ категорії кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва. У 2020 році вступила у аспірантуру факультету мистецтв за спеціальністю 025 Музичне мистецтво. У 2022 році стала керівником естрадної студії ТНПУ ім. В. Гнатюка. З 2023 року працює асистентом кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва.

Творча та громадська діяльність

Уляна Шерстій співачка, яка працює у напрямках «академічного» та «естрадного» вокалу. В її репертуарі арії з опер, оперет, романси, духовна музика, українські народні пісні та сучасна музика українських та зарубіжних композиторів. Пише та виконує авторські пісні. (покликання на YouTube-канал https://www.youtube.com/channel/UCZN-KQ4sDdT4MNFGy6gQJVA).

Популяризує українську музику та культуру під час гастрольних поїздок в країни Європи (Польща, Німеччина, Словаччина, Франція, Бельгія, Нідерланди, Люксембург), як солістка ансамблю «Збруч».  Бере активну участь у мистецьких проектах, благодійних концертах, телевізійних проектах, фестивалях та інших культурно-мистецьких дійствах в Україні та закордоном.

Переможець Міжнародних та Всеукраїнських музичних конкурсів:
  • Дипломант Всеукраїнського пісенного фестивалю «Педагогічна імперія вокалу: мамина пісня» (м. Київ);
  • Лауреат І премії Відкритого міського студентського пісенного фестивалю-конкурсу «Окрилені піснею» - 2016;
  • Призер Відкритого міського студентського пісенного фестивалю-конкурсу «Окрилені піснею» - 2017;
  • Лауреат ІІ ступення ІІ Міжнародного вокального конкурсу імені Квітки Цісик із врученням ордена «Срібна Квітка»;
  • Володар ГРАН-ПРІ ХІІІ Всеукраїнського фестивалю пісні і танцю «Весняний первоцвіт»;
  • Дипломант першого відкритого конкурсу вокалістів та хорових колективів імені Соломії Крушельницької (номінація «солісти-вокалісти»);
  • Лауреат І ступеня IV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Файна Україна»;
  • Володар Гран-Прі І Міжнародного мистецького інтернет-конкурсу «Panorama – Art»;
  • Лауреат І премії Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «SOLOVIOV ART» (номінація академічний вокал);
  • Лауреат ІІІ Всеукраїського конкурсу «Ше.Пісня» (м. Київ);
  • III miejsce І Mienzynarodowego fesiwalu Pieśni Legionowej;
  • І премія у номінації «Солісти-вокалісти» та спеціальна відзнака від міського голови Тернополя у фестивалі-конкурсі “Я там, де є благословіння”.
Координатор Відкритого міського студентського пісенного фестивалю-конкурсу «Окрилені піснею», який організовує кафедра музикознавства та методики музичного мистецтва ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Ведуча, організатор, сценарист та режисер-постановник багатьох концертів, творчих проектів та відео-робіт на університетському та обласному рівнях.

Педагогічна робота

Студенти Уляни Шерстій ведуть активну концертну діяльність, беруть участь у різноманітних заходах, мистецьких проєктах, благодійних концертах на університетському та обласному рівнях. Студенти класу є переможцями та лауреатами Міжнародних та Всеукраїнських музичних фестивалів і конкурсів.

Проводить майстер-класи з вокалу під час студентських конференцій та мотиваційних спічів на радіо та телебаченні.

Вдосконалюється та підвищує свою кваліфікацію:
  • «Вокальний майстер-клас «Рівновага голосу» Йоахіма Шефера (Берлін, Німеччина);
  • Підвищення кваліфікації за напрямом народно-інструментальне мистецтво в рамках VI міжнародного фестивалю народно-інструментального мистецтва «Південа Пальміра» (12-14 листопада 2023 р. м. Одеса).
Основні публікації

Автор наукових статей у фахових виданнях, матеріалів Всеукраїнських і Міжнародних науково-практичних конференцій.

Сфера наукових інтересів

Культурно-мистецьке життя Тернопільщини, музичні фестивалі і конкурси.