Факультет фізичного виховання

Факультет фізичного виховання

Декан: 

Шандригось Віктор Іванович
Кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент


Заступник декана з навчальної роботи:
Власюк Роман Анатолійович

асистент кафедри теоретичних основ і методики фізичного виховання ТНПУ



Заступник декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва
Гуменюк Сергій Васильович
доктор педагогічних наук, професор



Заступник декана з іміджевих процесів та роботи з молоддю:

Хома Олександр Віталійович

Асистент кафедри фізичного виховання та реабілітації


Диспетчер: Пастушенчин Наталія Олександрівна


Поштова скринька: fac_phys@tnpu.edu.ua


Телефон: (0352) 43 60 80


 

До відома абітурієнтів факультету фізичного виховання 2020 року, 

які подають заяви в електронній формі

 

На факультеті здійснюється підготовка бакалаврів освіти за такими спеціальностями:

 

014.11 Середня освіта (Фізична культура) – в дипломі буде записана кваліфікація "Вчитель фізичної культури"

 

При поданні електронної заяви необхідно в електронному кабінеті зазначити:

 

Галузь:    Освіта/Педагогіка

 

Освітньо-кваліфікаційний рівень:    Бакалавр

 

Спеціальність: Середня освіта (далі УВАГА!!! – необхідно вибрати Фізична культура).

 

Для участі в конкурсному відборі необхідно подати в приймальну комісію сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, біології, історії України або географії.

 

017 Фізична культура і спорт:

 

Освітня програма «Фізична культура і спорт» – в дипломі буде записана кваліфікація "Тренер з обраного виду спорту" (наприклад, з баскетболу або з футболу та інше).

 

Освітня програма «Фізична реабілітація» – в дипломі буде записана кваліфікація "Фахівець з фізкультурно-спортивної реабілітації".

 

При поданні електронної заяви необхідно в електронному кабінеті зазначити:

 

Галузь:    Освіта/Педагогіка

 

Освітньо-кваліфікаційний рівень:    Бакалавр

 

Спеціальність: Фізична культура і спорт

 

Для участі в конкурсному відборі необхідно подати в приймальну комісію сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури та біології, а також виконати спортивні нормативи творчого конкурсу.


Історія факультету


Факультет фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка один із найстаріших педагогічних факультетів в Україні. Він був створений у 1957 році при Дрогобицькому педагогічному інституті, у 1959 році переведений до Кременецького педагогічного інституту, а рівно через десять років разом з цим навчальним закладом факультет змінив прописку на тернопільську. Шістдесятирічний досвід роботи факультету має у своїй історії розвитку факти, якими може пишатися його колектив.

Біля витоків становлення та розвитку факультету були справжні ентузіасти, майстри, професіонали педагогічної справи. Деканами факультету у різні роки були: Солодкий В.О., Бурбан Ф.М., Дробот М.П., Єфімова Н.Г., Герц М.І., Шиян Б.М., Губернаторов М.О., Кічук С.Ф., Омельяненко В.Г. Першим деканом факультету був Солодкий В.О., випускник Львівського інституту фізичної культури (1951 р.). Він викладав на факультеті теорію і методику фізичного виховання, плавання, мав багато наукових праць. Нагороджений значком “Відмінник народної освіти”. Певний час був головою Тернопільського обласного комітету з фізичної культури і спорту.

У 1963–1964 рр. деканом факультету був доцент, кандидат педагогічних наук Бурбан Ф.М., випускник Львівського інституту фізичної культури (1950 р.). Був автором багатьох наукових праць. За час роботи на факультеті працював на посадах: викладача кафедри фізичного виховання; завідувача кафедри фізичного виховання; спорту і спортивних ігор; легкої атлетики. В останні роки життя працював доцентом кафедри легкої атлетики. Підготував чимало спортсменів високої кваліфікації з легкої атлетики. Його вихованці були чемпіонами і призерами України, Європи і світу. Нагороджений медаллю “Ветеран праці” та значком “Відмінник народної освіти”. 

Дробот М.П., випускник Київського інституту фізичної культури, був деканом факультету у 1964–1965 рр. Поряд з цим здійснював викладацьку та тренерську роботу з легкої атлетики, мав наукові праці.

Обов’язки декана у 1965–1969 рр. виконувала Єфімова Н.Г., випускниця Львівського інституту фізичної культури (1950 р.). На факультеті викладала спортивну гімнастику та рухливі ігри. За час роботи займала посади старшого викладача кафедри теорії і методики фізичного виховання, завідувача кафедри фізичного виховання. Була автором багатьох наукових праць, серед яких навчальний посібник “Організація і методика рухливих ігор у середній школі”.

У 1973–1976 рр. деканом факультету був кандидат педагогічних наук, доцент Герц М.І. Закінчив факультет фізичного виховання Кременецького педінституту у 1961 році, а у 1966 – природничий факультет. За час роботи на факультеті з 1960 р. працював асистентом, старшим викладачем, завідувачем кафедри фізичного виховання. Нагороджений орденом “Знак пошани” (1986 р.), медаллю Макаренка (1980 р.), значком “Відмінник народної освіти” (1973 р.). Багато років виконував обов’язки декана факультету початкових класів. Працював доцентом кафедри педагогіки і початкового навчання нашого університету.

Деканом факультету у 1969–1973 та 1976–1988 рр. працював доктор педагогічних наук, професор Шиян Б.М. Закінчив Львівський державний інститут фізичної культури у 1958 році. За час роботи на факультеті з 1958 р. працював асистентом, старшим викладачем, доцентом. Автор понад 90 наукових праць, в числі яких 11 монографій та навчальних посібників (“Теорія фізичного виховання”, “Методика фізичного виховання школярів”, “Теоретико-методичні основи підготовки вчителів фізичного виховання” та ін.). Після проголошення Україною державної незалежності, він, як один з провідних фахівців України в галузі теорії і методики фізичного виховання школярів, працює в складі наукової групи Держкомспорту і бере участь у розробці пакету нормативно-програмових і правових документів; очолює секцію факультативів фізичного виховання в НМР Міністерства освіти України; бере участь у роботі спеціалізованих вчених рад Львівського державного університету фізичної культури та Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Нагороджений значками “Відмінник народної освіти України”, “Отличник просвещения СССР”, медаллю Макаренка. Заслужений працівник фізичної культури і спорту України з 1997 року.


У 1988–1993 рр. деканом факультету обрано кандидата біологічних наук, доцента Губернаторова М.О. Він закінчив Львівський інститут фізичної культури у 1965 році. За час роботи на факультеті з 1965 р. займав посади асистента, старшого викладача, доцента, завідувача кафедрою легкої атлетики, заступника декана. За плідну роботу нагороджувався Грамотами МО УРСР у 1970 та 1982 рр., значком “Відмінник народної освіти”, медаллю “Ветеран праці”.

Деканом факультету у 1993–2006 рр. працював кандидат педагогічних наук, доцент Кічук С.Ф., який у 1964 році закінчив з відзнакою Кременецький державний педагогічний інститут за спеціальністю «Фізичне виховання». За час керівництва факультетом у 1993 р. відкрито спортивне відділення педагогічного ліцею, як доцільна форма довузівської підготовки вступників, зроблено перший набір до аспірантури з спеціальності «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення». В 1998 р. спеціальність «Фізична культура» ліцензована за IV освітньо-кваліфікаційним рівнем, що дозволило розпочати підготовку магістрів педагогічної освіти. У 2004 р. було ліцензовано ще дві спеціальності: «Олімпійський та професійний спорт» та «Фізична реабілітація».

Деканом факультету з 2006 року працює кандидат педагогічних наук, доцент Омельяненко В.Г., який у 1985 році закінчив з відзнакою Тернопільський державний педагогічний інститут імені Я.Галана за спеціальністю «Фізичне виховання». Працював на посадах вчителя фізичної культури Козівківської восьмирічної школи Тернопільського району, Тернопільської області, асистента кафедри фізичного виховання і викладача кафедри теоретичних основ і методики фізичного виховання Тернопільського державного педагогічного інституту. Наукове звання доцент отримав у 1998 році. За плідну роботу нагороджувався Почесною Грамотою Міністерства освіти і науки України, нагрудними значками «Відмінник освіти України», «А.С.Макаренко» і «Василь Сухомлинський».

За час існування факультетом було підготовлено понад 5400 вчителів фізичної культури, тренерів різних видів спорту, фахівців з фізичної реабілітації. Вони щорічно поповнюють колективи навчальних закладів освіти Тернопільської та інших областей України. Серед них багато відомих вчителів, які досягли значних успіхів на освітянській ниві і нагороджені державними відзнаками. Добре відомий нині досвід роботи заслуженого вчителя України І.В.Присяжнюка, вчителів Г.Г.Покиданця, А.П.Герасименка, П.Я.Депутата, В.Д.Кирилюка, Л.В.Бейби та інших. Чимало випускників факультету займають керівні посади у сфері фізичної культури і спорту.

Серед відомих тренерів України з різних видів спорту також є випускники факультету. Це заслужені тренери України Новохатько Володимир Данилович (боротьба), Лосєв Анатолій Лукич (боротьба), Казмірчук Володимир Гаврилович (легка атлетика), Смечук Ярослав Іванович (легка атлетика), Сніжок Богдан Михайлович (велоспорт), Семираз Олег Володимирович (легка атлетика), Баламутов Олег Володимирович (боротьба), Назарчук Віталій Іванович (боротьба), Геращенко Тетяна Вікторівна (гімнастика), Бойко Ярослав Петрович (футбол), Починок Ігор Мирославович (біатлон), Клочко Павло Петрович (біатлон), Бунт Олег Євгенович (біатлон), Гаяць Ярослав Євстахієвич (біатлон), Опанасюк Микола Петрович (біатлон), Бутко Володимир Петрович (лижні гонки), Бережанський Олег Петрович (лижне двоборство); Вовчанський Іван Федорович (волейбол), Г рабовенко Надія Йосипівна (легка атлетика).


Заслужені працівники фізичної культури і спорту України Шиян Богдан Михайлович, Грабовенко Василь Наумович, Авраменко Володимир Григорович, Бірюков Олександр Володимирович, Бутко Володимир Петрович, Юзчишин Олег Степанович, Огнистий Андрій Володимирович. Провідні спортивні клуби області також очолювали у різні періоди випускники факультету: Грабовенко Василь Наумович старший тренер жіночої гандбольної команди «Педуніверситет»; Андрій Романович, Віктор Туркула і Вовчанський Іван тренери волейбольної команди «Галичанка»; Білоус Ігор Васильович тренер баскетбольного клубу «Тернопіль»; головним тренером футбольної команди «ФК Тернопіль» є заслужений працівник освіти Василь Петрович Івегеш. На факультеті зростали й удосконалювали майстерність відомі спортсмени:

Балахонова Анжела Заслужена майстриня спорту, учасниця ХХVІІ Олімпійських ігор, срібний призер чемпіонату світу, чемпіонка Європи, переможець Кубка Європи. Рекордсменка світу 1998 та Європи 1997—1999. Володарка Кубка Європи серед молоді 1995, Кубка Європи 1997, Кубка Європи серед клубів 1998, чемпіонка Європи у закритих приміщеннях і на повітрі (1998), срібна призерка чемпіонату світу 1999, багаторазова чемпіонка України 1996—2001. Нагороджена Орденом «За заслуги» 3-го ступеня (1998), Орденом «Княгині Ольги» ІІІ ступеня (1999).

Підгрушна Олена Заслужена майстриня спорту України, олімпійська чемпіонка, переможниця чемпіонатів світу і Європи, етапів Кубка світу з біатлону. Нагороджена Орденом «Княгині Ольги» ІІ і ІІІ ступенів. 

Підручний Дмитро  Заслужений майстер спорту України, чемпіон світу, чемпіон та призер Зимової універсіади, призер чемпіонатів Європи з біатлону, учасник та призер етапів кубка світу з біатлону. Учасник збірної України з біатлону на Зимових Олімпійських іграх у Сочі в 2014 році та у Пхьонхані в 2018 році.

Шкварло Іван майстер спорту міжнародного класу, дворазовий чемпіон (2008, 2016) і срібний призер (2012) літніх Паралімпійських ігор з футболу, найкращий гравець чемпіонату світу з футболу (2007), чемпіон Європи серед спортсменів із наслідками ДЦП (2006), бронзовий призер чемпіонату світу з футболу (2007), кавалер Ордену «За заслуги» І, ІІ і ІІІ ступенів.

Радь Тарас майстер спорту України міжнародного класу, чемпіон зимових Паралімпійських ігор 2018 у Пхьонхані та прапороносець збірної України на церемонії закриття цієї Паралімпіади. Багаторазовий переможець та призер чемпіонатів світу та України з біатлону та лижних гонок.

Вірастюк Роман майстер спорту міжнародного класу, учасник ХХVІ, ХХVІІ і ХХVІІІ Олімпійських ігор призер чемпіонатів та Кубків Європи; 4-ох разовий срібний призер кубка Європи 1994, 1995, 1999.2001 років, чемпіон Європи серед клубів 2002 (ЛК ПОРТО), трьох разовий срібний призер Всесвітніх військових ігор 1995, 1999, 2003 років, 17-ти разовий чемпіон України і 8-ми разовий володар кубка України.

Дольний Тарас майстер спорту міжнародного класу з біатлону, чемпіон Всесвітньої універсіади, учасник XVII зимових Олімпійських ігор, чемпіонатів світу.

Зозуля Віра майстер спорту міжнародного класу, учасниця ХХVІІ, ХХVІІІ і ХХІХ Олімпійських ігор; срібна призерка чемпіонату Європи з легкої атлетики серед ветеранів у змаганнях зі спортивної ходьби на дистанції 5000 м (2014, Ізмір, Туреччина).

Трачук Володимир - двоєборець, учасник ХХ і XXI зимових  Олімпійських ігор;

Писаренко Людмила – біатлон, учасниця ХХІ зимових Олімпійських ігор.


Серед випускників факультету фізичного виховання є відомі державні діячі:

Цимбалюк Михайло Михайлович генерал-лейтенант міліції, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, голова Тернопільської обласної державної адміністрації (17.07.2004 – 19.01. 2005 рр. та 16.06.2010 -21.12.2010 рр.), голова Львівської обласної державної адміністрації (21.12.2010 – 2.11.2011 рр.), ректор Львівського державного університету внутрішніх справ МВС України (з 30.12.2011 р. до 2014 р.);

Побер Ігор Миколайович спортсмен (бодибілдинг, пауерліфтинг), народний депутат України VIІ та VIІІ скликань, віце-президент федерації бодибілдингу України

Богачук Василь Степанович народний депутат України V скликання;

Житар Петро Іванович генерал-майор Служби безпеки України, краєзнавець;

бізнесмени Харатин І., Ковалик В. і Демкура Т (Amway);  депутати обласної та міської рад, спортивні журналісти, які з вдячністю визнають, що саме навчання на факультеті сформувало їх як особистостей.
Див. також Видатні випускники


На факультетi здiйснюється пiдготовка фахiвцiв за такими освiтньо-квалiфiкацiйними рiвнями:

бакалавр середньої освіти – термін навчання 3 роки 10 місяців, кваліфікація вчитель фізичної культури;

бакалавр фізичної культури і спорту - термін навчання 3 роки 10 місяців, кваліфікація тренер з обраного виду спорту;

бакалавр спеціальної освіти  – термін навчання 3 роки 10 місяців, кваліфікація фахівець фізичної реабілітації;

магістр середньої освіти – термін навчання 1 рік 4 місяці, кваліфікація викладач фізичного виховання;

магістр фізичної культури і спорту - термін навчання 1 рік і 4 місяці, кваліфікація викладач  теорії і методики фізичного тренування;

магістр спеціальної освіти – термін навчання 1 рік 4 місяці, кваліфікація викладач теорії і методики фізичної реабілітації.



Про факультет

Для впровадження освітніх програм добре обладнані лекційні аудиторії, комп’ютерні класи, навчальні кабінети та лабораторії, спортивні зали, легкоатлетичний манеж, стадіон, ігрові майданчики. Усі навчальні приміщення забезпечені сучасним інвентарем та приладами.

На факультеті склалася чітка система і традиції удосконалення спортивної майстерності студентів, підготовки їх до участі в спортивних змаганнях різного рівня. Кафедрами здійснюється цілеспрямований відбір талановитої в спортивному плані молоді, підтримується тісний зв’язок із ДЮСШ області і міста, суміжних областей, проводяться семінари та наради тренерів з різних видів спорту, налагоджена співпраця із спортивними товариствами та клубами.

В навчальний процес впроваджуються останні досягнення педагогічної науки, нові освітні технології. На кафедрах плідно працюють науково-методичні семінари з проблем педагогіки вищої школи та фізичного виховання учнівської молоді, студентські наукові гуртки та проблемні групи. Багато випускників факультету захистили дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата і доктора наук і працюють на факультеті фізичного виховання.

На факультеті створений і функціонує навчально-методичний комплекс: Тернопільський педагогічний ліцей спортивного профілю – факультет. Кожного року 15-20 випускників ліцею поступають на факультет фізичного виховання. Більшість з них добре навчаються і є гідним поповненням збірних команд університету з різних видів спорту. Зараз навчальний процес з фахових дисциплін забезпечують чотири кафедри, на яких працюють 2 доктора наук і 35 кандидатів наук, що становить 75% від загальної кількості викладачів.

 


Наукова робота

На факультеті створена відповідна навчально-матеріальна база, яка дозволяє здійснювати належну підготовку фахівців галузі знань фізичне виховання, спорт і здоров’я людини. Для проведення занять з спеціальних теоретичних дисциплін обладнані лекційні аудиторії, навчальні кабінети, комп’ютерні класи.

Навчально-матеріальна база для проведення занять зі спортивно-педагогічних дисциплін включає: спеціалізовані спортивні зали зі спортивних ігор, рухливих ігор і музритміки, спортивної боротьби, гімнастики, легкоатлетичний манеж, стрілецький тир, стадіон з футбольним полем, біговими доріжками та легкоатлетичними секторами, ігрові майданчики, поле для метання молота, диска. У розпорядженні факультету – університетська бібліотека, читальні зали, студентська їдальня, санаторій-профілакторій, спортивно-оздоровчий табір.

Для розвитку навчально-матеріальної бази передбачається найближчим часом реконструювати стадіон, легкоатлетичний манеж, побудувати навчально-спортивний корпус. На факультеті здійснюється значна робота щодо методичного забезпечення навчального процесу. Згідно нових освітньо-професійних програм оновлені тексти лекцій та плани семінарських занять з фахових дисциплін. Створені фонди довготривалих завдань для самостійної роботи студентів.

Викладачами факультету підготовлені і видані підручники і методичні посібники з теорії і методики фізичного виховання (проф.Б.М. Шиян, доц. І.О.Омельяненко), гімнастики (доц. А.В. Огнистий), легкої атлетики (доц. В.Д. Єднак, В.М. ), фізіології спорту (доц. В.Г. Омельяненко), анатомії людини та інші. У навчальний процес впроваджуються останні досягнення педагогічної науки, нові освітні технології, комп’ютерна техніка. Значна увага на факультеті приділяється організації індивідуальної роботи зі студентами. З кожної навчальної дисципліни кафедрами конкретизовані зміст, обсяг, час і місце проведення цієї роботи. Розроблені відповідні методичні поради для студентів, визначені форми контролю та вимоги до змісту і обсягу знань, які вони повинні засвоїти.

Наукова діяльність кафедр факультету зосереджена на проблемах оптимізації процесу фізичного виховання у системі освіти. Для проведення наукових досліджень на факультеті створені міжкафедральна наукова лабораторія, а у школах міста – філіали кафедр.

Кафедри факультету підтримують тісні творчі зв’язки з провідними вищими навчальними закладами освіти та науково-дослідними центрами: Київським національним університетом фізичного виховання, Харківським державним педуніверситетом, інститутом інноваційних технологій і змісту навчання МОН України, з науковими центрами та профільними вищими закладами освіти Польщі, Румунії, Молдови. За результатами наукових досліджень щорічно проводяться факультетські наукові конференції викладачів та студентів.

Періодично, раз на три роки, факультет проводить Всеукраїнську наукову конференцію. Видається відповідний збірник матеріалів цієї конференції. За останні п’ять років викладачами факультету підготовлено та видано чотири монографії, понад 45 методичних посібників та розробок, понад 200 статей.

Практично всі студенти факультету охоплені науковою та навчально-дослідницькою роботою, а це вагомий чинник у формуванні високоосвіченого, творчого фахівця. Щорічно найкращі з них беруть участь у Всеукраїнських олімпіадах з фізичного виховання, а окремі стають переможцями або призерами.

Чільне місце у науково-методичній роботі посідають різні форми співпраці факультету з органами освіти, зокрема, участь викладачів кафедр в учительських конференціях, семінарах та нарадах; вивчення, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду вчителів та тренерів ДЮСШ; запрошення передових учителів до проведення навчально-методичної роботи зі студентами; підготовка науково-методичних рекомендацій та участі їх у наукових конференціях з проблем фізичного виховання школярів


 

Виховна робота

У професійній підготовці майбутніх фахівців важливе значення має виховна робота. Здійснюється вона як у процесі навчальних занять, так і в позанавчальний час і спрямована на всебічний розвиток особистості студента, на виховання у студентів високих моральних якостей майбутнього спеціаліста, національної самосвідомості, високої культури.

Найбільш поширеними формами виховної роботи є диспути, конференції, зустрічі з досвідченими вчителями фізичної культури та тренерами ДЮСШ, ветеранами праці, екскурсії та інше. Накопичено значний досвід в організації і проведенні тижнів кафедр і факультету, що стали традиційними. За програмою цих тижнів проводяться такі заходи, як зустрічі студентів та їх батьків з викладачами факультету, виставки творчих робіт студентів, особистих бібліотечок спортивно-педагогічної літератури, спортивних нагород студентів, спортивні вікторини, конкурси, змагання з різних видів спорту. Культурно-масова робота на факультеті здійснюється згідно з планом виховних заходів спрямованих на формування всебічно розвинутого громадянина України. Серед основних культурно-масових заходів слід відзначити: «Посвяту в студенти», дні студента, «від серця до серця», конкурс «Феєрія краси», фото-квести, свято «Козацькі забави», благодійні ярмарки, зустрічі студентів з керівництвом університету та представниками правоохоронних органів, спортивні змагання.

В академічних групах щорічно обираються старости груп та їх заступники, профорги. З числа активістів сформовано студентський деканат, студентську раду та профбюро факультету. Студенти беруть активну участь у засіданні вченої ради факультету.

Студентам створені належні умови для дозвілля та відпочинку. Вони активні учасники спортивних вечорів, вечорів відпочинку, художньої самодіяльності, студенти беруть активну участь в організації та проведенні зустрічей з провідними учителями фізичної культури, тренерами з різних видів спорту, у підготовці і проведенні щорічних тижнів кафедр та факультету.

 


Спортивно-масова робота

Спортивна підготовленість є складовою майбутньої професійної педагогічної діяльності вчителя фізичної культури. За час існування факультету створилась конкретна система і традиції підвищення спортивної майстерності студентів, підготовки команд і спортсменів до участі в змаганнях різного рівня з окремих видів спорту. У цьому напрямку організовані заняття груп підвищення спортивної майстерності студентів більше як з десяти видів спорту. Цими заняттями охоплені всі студенти факультету. Навчально-тренувальні заняття проводять досвідчені викладачі.

Кафедри факультету тісно співпрацюють зі спортивними товариствами і клубами міста та області. Чимало студентів високої спортивної кваліфікації тренується у спортивних клубах міста, які створюють їм усі умови для росту спортивних результатів і участі в змаганнях республіканського, європейського і світового рівнів. Цій групі студентів, за їх бажанням, надається можливість навчатися за індивідуальним графіком.

Поряд з навчально-тренувальними заняттями студенти факультету беруть участь у численних університетських спортивно-масових заходах. Більшість з них є традиційними. Зокрема, це спартакіада першокурсників, спартакіади факультету та університету, легкоатлетичні кроси, туристичні походи, естафети по житлових масивах міста, турніри з різних видів спорту. Переможці та призери університетських змагань виступають у національних та міжнародних чемпіонатах з різних видів спорту. Зараз на факультеті навчається чимало студентів, які достойно презентують факультет на республіканських і міжнародних змаганнях.

Футбольна команда факультету фізичного виховання – неодноразовий чемпіон Всеукраїнської футбольної асоціації  студентів України, чемпіон Європи серед студентів у 2010 році, срібний призер 2019 року, бронзовий призер 2011 року. Гравці цієї команди в складі збірної команди  України виступали на Всесвітній універсіаді, а студент Василь Чорний став чемпіоном універсіади.

Гандбольна жіноча команда факультету фізичного виховання «Педуніверситет-Енерго» срібний призер чемпіонату  України 2016 року (вища ліга). Золоті медалі у вищій лізі команда виборола в сезоні 2013-2014 року, а в сезоні 2014-2015 року команда «Педуніверситет-Енерго» приймала участь у чемпіонаті України серед команд суперліги і посіла сьоме місце.

Волейбольна чоловіча команда факультету фізичного виховання у сезоні 2011-2012 року виборола І місце у чемпіонаті України серед закладів вищої освіти, а також неодноразово ставали призерами цих змагань.

Щорічно 5–7 студентів стають майстрами спорту. Близько 20 студентів є кандидатами та членами збірних команд України з різних видів спорту. Кафедрами здійснюється цілеспрямований відбір спортивно обдарованої молоді завдяки налагодженій співпраці з ДЮСШ, спортивними товариствами та клубами міста і області, суміжних областей, проводяться семінари та наради тренерів з різних видів спорту. 

У структурі факультету є чотири кафедри: теоретичних основ і методики фізичного виховання, теорії і методики олімпійського та професійного спорту, ортопедагогіки та фізичної терапії; фізичного виховання.

Menu
Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси