Оліяр Михайло Богданович

Оліяр Михайло БогдановичКандидат наук з фізичного виховання і спортуВикладач кафедри теоретичних основ і


 методики фізичного вихованняe-mail:
oliyar1111@ukr.net

Профіль ORCID    GoogleScholar     Publons      ResearchGate


Народився 22 січня 1982 р. у м. Тернопіль. Навчався у ЗОШ № 16. У 1999 року вступив на факультет фізичного виховання Тернопільського державного педагогічного університету, який у 2004 році закінчив з відзнакою та здобув кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача фізичної культури і спорту.


У 2012 році захистив дисертацію та отримав науковий ступінь кандидата наук з фізичного виховання та спорту зі спеціальності фізична культура, фізичне виховання різних груп населення.


Досвід роботи


Впродовж 2005 – 2007 років, під час роботи над дисертаційним дослідженням, працював із глухими дітьми та дітьми зі зниженим слухом на базі Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату. 


Із 2007 року працює викладачем кафедри теоретичних основ і методики фізичного виховання. У 2015 – 2016 році, у рамках 4-ї хвилі мобілізації проходив військову службу. Після демобілізації продовжує працювати на кафедрі, де викладає  дисципліни «Спортивні та рухливі ігри і методика їх навчання» та «Спортивно-педагогічне удосконалення».


У 2017 році працював методистом приватної футбольної школи «Чемпіон» (м. Тернопіль).


Із  2018 року є тренером соціально-спортивної школи Фонду «Real Madrid» у місті Тернопіль.


Спортивна діяльність


Займався футболом. Грав у професійній футбольній лізі за команди ФК «Тернопіль» та ФК «Нива», а також за ряд аматорських клубів. Є багаторазовим переможцем чемпіонату та володарем кубка Тернопільської області.


Стажування, курси, тренінги


Пройшов семінарі Федерації баскетболу України із підвищення кваліфікації тренерів з баскетболу.


Пройшов тренерські курси з футболу УАФ та отримав тренерські ліцензії категорії «D» та «C».


Пройшов тренінг-курси для тренерів з футболу за програмою «Values and Sport»,  соціально-спортивної школи фонду футбольного клубу «Real Madrid» та отримав сертифікат тренера з футболу соціально-спортивної школи фонду «Fundacion Realmadrid».


Пройшов тренінг-курси для тренерів з баскетболу, за програмою «Valores y Deporte»,  соціально-спортивної школи фонду футбольного клубу «Real Madrid» та отримав сертифікат тренера з баскетболу соціально-спортивної школи фонду «Fundacion Realmadrid».


Закінчив курси англійської мови та пройшов тестування з англійської мови і отримав сертифікат, який рекомендує викладача для проведення занять англійською мовою іноземним студентам.


Останні публікації


1. Поурочне планування фізичного виховання загальноосвітньої школи. Міжнародні читання пам’яті професора Богдана Шияна: Збірник наукових праць. - Дрогобич: «Трек-ЛТД», 2014. – 200 с. – С160-163.

2. Оліяр М.Б. Спортивні та рухливі ігри та методика їх навчання (модуль «Гандбол»): Методичні рекомендації для студентів факультету фізичного виховання. –Тернопіль: Вектор, 2018. – 80 с.

3. Оліяр М.Б. Спортивні та рухливі ігри та методика їх навчання (модуль «Баскетбол»): Методичні рекомендації для студентів факультету фізичного виховання. –Тернопіль: Вектор, 2019. – 78 с.

4. Оліяр М. Б. Проблеми змісту техніко-тактичної підготовки варіативного модуля «Гандбол» навчальної програми з фізичної культури для загальноосвітніх навчальних закладів (5–9 класи) / Михайло Богданович Оліяр. // Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві : зб. наук. праць Східноєвроп. нац.ун-ту ім. Лесі Українки / уклад. А. В. Цьось, С. Я. Індика. – Луцьк : Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки. – 2018. № 4(44) – С. 29–36.

5. Оліяр М.Б. Планування навчально-тренувального процесу з футболу дітей старшого дошкільного віку / М. Оліяр Б, І. Машталер // Актуальні проблеми розвитку спорту для всіх: досвід, досягнення, тенденції. 2019. – 146 с. С. 105–112.

6. Psychomotor development of the middle school age children with hearing impairment in the process of physical education / V. Naumchuk, M. Oliiar, S. Gumenyuk, V. Vykhrushch [et al.] //  International journal of applied exercise physiology. – Mazandaran : ESSA, 2020. – Vol. 9, issue 3. – P. 9-20.


Сфера наукових інтересів. Спортивні ігри у фізичному виховання школярів, спортивні ігри та методика їх навчання.


Menu
Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua
Email: info@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси