Доцентка ТНПУ на зустрічі-семінарі  представників українських університетів,  організованій Гете-інститутом (ФОТО)

Доцентка ТНПУ на зустрічі-семінарі

представників українських університетів,

організованій Гете-інститутом

Доцентка кафедри німецької філології та методики навчання німецької мови ТНПУ ім. В. Гнатюка - учасниця робочої зустрічі-семінару представників українських університетів у м.Єна (Німеччина), організованої Гете-інститутом.

На кафедрі німецької філології та методики навчання німецької мови ТНПУ ім. В. Гнатюка навчальний процес з підготовки майбутніх висококваліфікованих учителів німецької мови здійснюється, в поєднанні з іншими компонентами ОПП, через імплементацію низки модулів методичної програми Гете-інституту (Німеччина) DLL (Deutsch lehren lernen – учитися навчати німецької мови). Ця програма засновується на результатах найпередовіших досліджень у галузі методики навчання німецької мови, а її застосування почалося ще у 2019 р. на основі укладеної 12 вересня 2019 року Угоди між ТНПУ ім. В. Гнатюка і Гете-інститутом. Таким чином, наш університет став активним учасником всеукраїнської мережі ЗВО, у яких зазначена програма використовується в навчальному процесі і до якої зараз належать 16 українських університетів. Всеукраїнська мережа DLL у свою чергу є складовою всесвітньої мережі – це забезпечує обмін досвідом і контакти на міжнародному рівні.

Відповідно до міжнародного формату співробітництва, з 14 по 19 листопада 2022 р. представниці з 12 університетів України, що впроваджують нові методики і входять в українську мережу DLL, і серед них доцентка кафедри німецької філології та методики навчання німецької мови ТНПУ імені Володимира Гнатюка Валентина Ярославівна Ломакович на запрошення Гете-інституту взяли участь у робочій зустрічі-семінарі на базі інституту вивчення німецької як іноземної і другої мови та міжкультурних студій університету імені Фрідріха Шіллера, м. Єна (Friedrich-Schiller-Universität Jena), Німеччина.

Розширення  міжнародних контактів із колегами Єнського університету
Розширення  міжнародних контактів із колегами Єнського університету

Під керівництвом експертки Крістіане Больте-Констабіай викладачі з України мали нагоду спілкуватися з німецькими колегами університету, авторами окремих модулів програми, відвідали семінарські заняття своїх німецьких колег – професорів та доцентів - та взяли участь у їхньому обговоренні, обмінялися думками про перспективи підготовки вчителів німецької мови як іноземної.

Робоча атмосфера під час обговорення відвіданих занять німецьких колег

Об'єднані  спільною ідеєю
Об'єднані  спільною ідеєю

Для представників української делегації та Goethe-Institut Україна була організована зустріч із президентом університету, проф. Вальтером Розенталем (Prof. Dr. Walter Rosehthal) який дуже прихильно сприйняв розширення міжнародної співпраці університету з українськими вищими навчальними закладами.

Робоча зустріч-семінар українських університетів у м. Єна, була плідною, насиченою фаховими дискусіями, діловою полемікою, обміном ідеями. При цьому пріоритетними були питання підготовки висококваліфікованих вчителів німецької мови, обмін досвідом та перспективи подальшої розбудови педагогічної кооперації як у мережі університетів України, так і у всесвітній DLL-мережі.

Зустріч представників українських університетів у конференцзалі університету м. Єна

Цілком конкретним підсумком зустрічі-семінару і першим кроком на шляху поглиблення співробітництва стало рішення про проведення як українськими, так і зарубіжними колегами відкритих занять у міжнародному онлайн-форматі, підготовленими з опорою на методичні принципи і засади DLL з наступним їх обговоренням і аналізом.

Екскурсія вечірнім Ваймаром

Дякуємо експертці з DLL, п. Крістіане Больте-Констабіай координаторкам проекту у Goethe-Institut, п. Світлані Балашовій, п. Тетяні Павловій і всій команді Гете-інституту в Україні за взірцеву організацію і проведення  цього важливого заходу.

Ломакович В.Я.

доцентка кафедри німецької філології

та методики навчання німецької мови

ТНПУ ім. В. Гнатюка