Марія Іванівна Іздепська-НовіцькаМарія Іванівна Іздепська-Новіцька
 


Асистент кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва
mail: dirigent2012@ukr.net


Профілі
ORCID 
Google Scholar 
Researcher ID

 


       
Народилася 3 березня  1960 року в с. Саранчуки Бережанського району Тернопільської області. Закінчила музичну студію при БК «Будівельник» по класу баяна та Тернопільську ДМШ № 2 по класу бандури.

       
Після закінчення Тернопільської СШ № 2 (1977) вступила на II курс відділу хорового диригування Тернопільського музичного училища імені С. Крушельницької (кл. І.М. Романка), яке закінчила з відзнакою у 1980 році.

    
Впродовж 1980 – 1985 рр. навчалася на диригентському факультеті Львівської державної консерваторії ім. М.В.Лисенка (кл. заслуженого артиста України І.І.Паїна) та факультативно навчалася на вокальному факультеті (кл. заслуженої артистки України Л.І.Жилкіної.

       
З 1985 року – хормейстер ПК «Березіль» імені Л.Курбаса. З 1988року –викладач сольфеджіо, хорового класу та керівник хору ДМШ № 1 м. Тернополя, хормейстер міської хорової капели «Галичина», керівник мішаного хору викладачів та співробітників ТНТУ (тепер ТНЕУ).

      
З 1994 року і по сьогодні – асистент кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва ТНПУ ім.В.Гнатюка, керівник навчального мішаного, а з 2003 року – студентського жіночого хору, викладач класу диригування та вокалу.


Закінчила аспірантуру при ТНПУ ім.В.Гнатюк (науковий керівник – доктор мистецтвознавства, професор О.С.Смоляк). Коло наукових зацікавлень – історія музичної культури Західного Поділля, зокрема, ІІ половини ХІХ – І третини ХХ ст., підготовлено близько 20 публікацій у фахових виданнях, збірниках матеріалів міжнародних та всеукраїнських наукових і науково-практичних конференцій, періодичних виданнях та ін. Здійснено музичну редакцію та упорядкування збірника «Український пісенник», що вийшов друком у видавництві «Тернограф» у 2015 році.

     
В якості солістки-вокалістки підготувала концертні програми з Галицьким муніципальним камерним оркестром під орудою заслуженого артиста України (тепер народного) В.Феленчака, зокрема, з творів Л.Дичко (Духовна музика «Урочиста Літургія» для сопрано і камерного оркестру), яка вперше була виконана 21.01.2005 року в м.Тернополі на сцені обласного академічного музично-драматичного театру ім.Т.Шевченка та на ювілейному авторському концерті Лесі Дичко, який відбувся 25.03.2005 року в на сцені обласної філармонії.

      
Разом з Галицьким муніципальним камерним оркестром підготовлено і представлено сольну програму з вокальних творів українських композиторів. З сольною вокальною програмою, з «Урочистою Літургією» Л.Дичко неодноразово виступала в концертах в м.Тернопіль та на запрошення польської громади в містах Краків, Тарнув, Бохня (Республіки Польща).

     
Силами студентського жіночого хору ТНПУ ім.В.Гнатюка у співпраці із Галицьким муніципальним камерним оркестром підготовлено і представлено кантату «Глорія» А. Вівальді (соло сопрано – народна артистка України Н. Лемішка, контральто – М. Іздепська-Новіцька). Ця кантата прозвучала в тематичному концерті оркестру в ПК «Березіль» (2006 р.) та на Міжнародному фестивалі духовної музики «Кременецькі хорові вечори» «Ave Maria» у 2008р.

     
Із студентським жіночим хором ТНПУ ім.В.Гнатюка підготовлено програму для виступу на ІІ Відкритому Європейському фестивалі-конкурсі духовної музики «Я там, де є Благословення» (2012 рік), на якому хор здобув звання Лауреата першої премії, у наступні два роки запрошувався до участі у Гала-концертах як переможець конкурсу. Хор є постійним учасником щорічних Шевченківських святкувань, інших мистецьких заходів, що відбуваються в університеті.

     
М.Іздепська-Новіцька у 1992 році заснувала і 25 років очолює мішаний хор церкви св. Архистратига Михаїла УГКЦ в м. Тернополі, який приймає участь у духовно-просвітницькому житті регіону, зокрема, як учасник паломницьких літургій  у Зарваниці, інших духовних святинь.


Творчі заслуги відзначені низкою грамот Управління освіти і науки облдержадміністрації, подяками за активну творчу та педагогічну працю.

Menu
Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси