Лахманюк Тетяна Володимирівна

Профілі:
     ResearchGate
     ResearcherID

Народилася 23 травня 1982 р. в с. Котюжини Збаразького р-ну, Тернопільської обл.

У 1999 р. закінчила ЗОШ №27 м. Тернополі з відзнакою.

Закінчила історичний факультет Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (2004).

У 2004–2007 рр. навчалася в аспірантурі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

У 2007 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук «Науково-педагогічна та громадсько-політична діяльність Івана Горбачовського» за спеціальністю 07.00.01 – історія України у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Науковий керівник – проф. М. М. Алексієвець.

Працювала диспетчером деканату історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (2004).

З 2007 р. – асистент кафедри нової і новітньої історії та методики викладання історії ТНПУ ім. В. Гнатюка, з 2011 р. – доцент кафедри.

З 1.09.2017 р. – доцент кафедри стародавньої та середньовічної історії.

З 1.11. 2018 р. – доцент кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства.

Предмети, які викладає: Історія середніх віків (ІІ курс), Середньовічна і нова історія країн Азії та Африки (ІІІ курс), Новітня історія країн Азії та Африки (ІV курс).

Стажування: Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, стажування на кафедрі всесвітньої історії та міжнародних відносин з 27.10.2015 – по 08.12.2015 р.

Сфера наукових інтересів: Актуальні проблеми міжнародних відносин і зовнішньої політики країн Азії та Африки в другій половині XX – на початку XXІ ст., українська історична біографістика.

Основні публікації
Лахманюк Т. Місце та значення Івана Горбачевського у діяльності товариства «Музей визвольної боротьби України» в Празі // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Історія / За заг. ред. проф. І. С. Зуляка. Тернопіль: Вид-во ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2009. Вип. 2. С. 155–160.
Лахманюк Т. Іван Горбачевський і його роль в організації та проведенні українських наукових з’їздів у Празі // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Історія / За заг. ред. проф. І. С. Зуляка. Тернопіль: Вид-во ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2010. Вип. 1. С. 62–67.
Лахманюк Т. Громадсько-політична діяльність Івана Горбачевського в Українському вільному університеті // Україна–Європа–Світ. Міжнародний збірник наукових праць. Серія: Історія, міжнародні відносини / Гол. ред. Л. М. Алексієвець. Тернопіль: Вид-во ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2010. Вип. 5. У 2 ч.: Україна–Європа–Світ: історико-політичні та гуманітарні аспекти розвитку: Міжнародний збірник наукових праць на пошану проф. М. М. Алексієвця. Ч. 1. С. 214–219.
Лахманюк Т. Іван Горбачевський: науково-педагогічна та громадсько-політична діяльність. Тернопіль: Вектор, 2012. 159 с.
Лахманюк Т. Україна і Турецька Республіка: шляхи співробітництва // Україна–Європа–Світ. Міжнародний збірник наукових праць. Серія: Історія, міжнародні відносини / Гол. ред. Л. М. Алексієвець. Вип. 9: Україна–Європа–Світ: творимо історію РАЗОМ. Присвячується Євро-2012. Тернопіль: Вид-во ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2012. С. 140–145.
Лахманюк Т. Співробітництво між Україною та Японією в політичному вимірі (1991–2011 рр.) // Україна–Європа–Світ. Міжнародний збірник наукових праць. Серія: Історія, міжнародні відносини / Гол. ред. Л. М. Алексієвець. Вип. 12. Тернопіль: Вид-во ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2013. С. 73–77.
Лахманюк Т. Українсько-японські відносини на сучасному етапі (1991–2016 рр.) // Україна–Європа–Світ. Міжнародний збірник наукових праць. Серія: Історія, міжнародні відносини / Гол. ред. Л. М. Алексієвець. Вип. 19. Тернопіль: Вид-во ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2017. С. 166–172.
Лахманюк Т. Середньовічна і нова історія країн Азії та Африки. Програма навчального курсу (за вимогами кредитно-трансферної системи та методичне забезпечення). Тернопіль: Вектор, 2018. 78 с.
Лахманюк Т. Новітня історія країн Азії та Африки. Програма навчального курсу (за вимогами кредитно-трансферної системи та методичне забезпечення). Тернопіль: Вектор, 2018. 96 с.