Кафедра філософії та економічної теорії

Кафедра філософії та економічної теорі

Завідувач: Григорук Анатолій Ананійович
Старший лаборант: Козіброда Ярослава

Поштова скринька: kaffilosof@ukr.net

Історія кафедри

Кафедра філософії та економічної теорії виділилась з єдиної суспільствознавчої кафедри педагогічного інституту в 1981 році.

На факультеті кафедра забезпечує викладання наступних дисциплін:

·  філософія

·  філософія науки

·  філософія освіти

·  логіка

·  соціологія

·  етика і естетика

·  етика та естетика і методика їх викладання

·  основи економічної теорії

·  економіка

·  економічна теорія

·  економіка ЗМІ

·  економіка і організація виробництва

·  економіка підприємств та маркетинг

·  фінанси та фінанси підприємств

·  економіка і ціноутворення в туризмі

·  менеджмент в освіті

·  управління фінансово-економічною діяльністю навчального закладу

·  історія світової та української філософської думки

·  історія світової та української економічної думки

·  історія філософії

Про кафедру

У даний час на кафедрі працює 10 викладачів, з них: 2 професори, доктори філософських наук Буяк Б.Б., Павлишин Л.Г., 8 доцентів (кандидати філософських наук Кондратюк Л.Р., Морська Н.Л., Поперечна Г.А., Розумович О.А., кандидати економічних наук Григорук А.А., Литвин Л.М., Грушко В.С., кандидат політичних наук Петришин Г.Р.). Науковці кафедри працюють над розробкою важливих науково-дослідних проблем в контексті кафедральної колективної теми: «Основні тенденції становлення українського духовно-культурного та соціально-економічного простору».

Прізвище, ім‘я, по-батькові

Науковий ступінь

Предмети викладання

Коротка біографія

Григорук Анатолій Ананієвич

кандидат економічних наук, доцент

економіка, основи економічної теорії, економічна теорія, фінанси і кредит, економіка та менеджмент ЗМІ

Народився 3.08.1955 р. Закінчив фінансово-економічний факультет Тернопільського фінансово-економічного інституту у 1976 р. з відзнакою. Кандидатську дисертацію захистив у 1985 р. З 1993 р. завідувач кафедри.

Стаж роботи в університеті 39 років.

Сфера наукових інтересів: економічна теорія, фінанси, кредит.

Буяк Богдан Богданович

доктор філософських наук, професор

філософія, філософія науки, історія філософської думки

Народився 26.10.1974 р. Закінчив історичний факультет Тернопільського державного педагогічного інституту у 1997 р. Кандидатську дисертацію захистив у 2001 р. З жовтня 2006 р. призначений проректором з наукової роботи, а в січні 2007 р. переведений на посаду проректора з наукової роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка. В 2013 р. захистив докторську дисертацію Сфера наукових інтересів: філософія науки, історія філософської думки.

Грушко Віктор Сергійович

кандидат економічних наук, доцент

соціологія, людина в сучасному соціумі, основи економічної теорії

Народився 17.04.1966 р. Закінчив географічний факультет Тернопільського державного педагогічного інституту у 1991 р. Кандидатську дисертацію захистив у 1994 р. Сфера наукових інтересів: релігія, філософія історії, міфологія, психологія, футурологія.

Кондратюк Любов Романівна

філософія, етика, естетика

Народилась 4.04.1962 р. Закінчила філософський факультет Київського державного університету ім.Т.Шевченка у 1984 р. Кандидатську дисертацію захистила у 1991 р. Сфера наукових інтересів: історія мистецтва, культурологія.

Литвин Любов Мирославівна

кандидат економічних наук, доцент

економіка, основи економічної теорії, економіка і ціноутворення в туризмі, основи менеджменту, менеджмент в освіті

Народилась 23.07.1966 р. Закінчила Київський державний університет ім.Т.Шевченка у 1988 р. за спеціальністю політекономія. Кандидатську дисертацію захистила у 1997 р. Сфера наукових інтересів: економіка, менеджмент, комунікації в менеджменті.

Морська Наталія Львівна

кандидат філософських наук, доцент

філософія, філософія науки,  етика, естетика та методика їх викладання

Народилась 20.05.1974 р. Закінчила Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка у 1999 р. та факультет післядипломної освіти Тернопільського національного економічного університету у 2008 р.  Кандидатську дисертацію захистила у 2003 р. Сфера наукових інтересів: історія філософії, філософія права, філософія освіти.

Петришин Галина Романівна

кандидат політичних наук, доцент

соціологія, конфліктологія

Народилась 19.03.1964 р. Закінчила філософський факультет Київського державного університету ім.Т.Шевченка у 1988 р. Кандидатську дисертацію захистила у 1997 р. Сфера наукових інтересів: етносоціологія, етнополітичні процеси в Україні.

Поперечна Галина Антонівна

філософія, логіка, етика, естетика

Народилась 19.09.1962 р. Закінчила філософський факультет Київського державного університету ім.Т.Шевченка у 1993 р. Кандидатську дисертацію захистила у 1998 р. Сфера наукових інтересів: екзистенційна філософія, українська філософія, глобальні проблеми сучасності, мовна комунікація.

Розумович Олеся Андріївна

філософія, логіка

Народилась 24.09.1960 р. Закінчила філософський факультет Київського державного університету ім.Т.Шевченка у 1993 р. Кандидатську дисертацію захистила у 1998 р. Сфера наукових інтересів: історія філософії.

Павлишин Людмила Григорівна

доктор філософських наук, доцент

етика, естетика, філософія

Народилась 1.08.1971 р. Закінчила Київський педагогічний університет ім.Драгоманова у 1993 р. і Прикарпатський університет ім. Стефаника у 1999 р. за спеціальністю романо-германські мови.   Кандидатську дисертацію захистила у 2009 р., а докторську – у 2015 р. Сфера наукових інтересів: історія філософії