Завдання та функції Центру
Завдання Центру:
- забезпечення функціонування та розвиток внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти в Університеті та її постійне вдосконалення;
- організація ліцензування спеціальностей та акредитації освітніх програм Університету, забезпечення взаємодії ТНПУ і НАЗЯВО, Державної служби якості освіти (ДСЯО);
- розроблення нормативних та організаційно-методичних документів із питань забезпечення якості вищої освіти, ліцензування й акредитації, професійного розвитку науково-педагогічних працівників (НПП).
- організація моніторингу якості освітнього процесу, рейтингування науково-педагогічних працівників, оцінювання якості освітніх програм;
- координація і організаційний супровід сприяння працевлаштуванню випускників Університету.
Функції Центру:
- Організація та контроль за реалізацією інституційної моделі внутрішнього забезпечення якості в Університеті.
- Налагодження ефективної взаємодії із органами державного та відомчого управління з питань діяльності й функціонування системи управління якістю Університету (МОН, НАЗЯВО, ДСЯО та ін.).
- Організація та проведення досліджень щодо аналізу якості освіти в ТНПУ, освітніх програм, умов провадження освітнього процесу та професійного розвитку викладачів.
- Підготовка аналітичних матеріалів за результатами моніторингу якості освітньої діяльності.
- Презентація результатів дослідження якості освіти, рейтингового оцінювання науково-педагогічних працівників на засіданнях ректорату, вченої і науково-методичної ради Університету, науково-методичних комісій факультетів.
- Координація діяльності структурних підрозділів Університету щодо реалізації стратегії та цілей Університету у сфері забезпечення якості освітніх послуг та професійного розвитку НПП.
- Проведення внутрішнього аудиту освітніх програм на відповідність державним стандартам та встановленим вимогам.
- Моніторинг нормативно-правових документів із питань забезпечення якості вищої освіти, професійного розвитку науково-педагогічних працівників та оперативне інформування керівництва та структурних підрозділів;
- Актуалізація інформації щодо нормативно-методичного забезпечення якості освіти на вебсайті Університету;
- Організація та проведення нарад і семінарів із питань управління якістю освітньої діяльності, ліцензування та акредитації, професійного розвитку НПП.
- Моніторинг рівня кваліфікації науково-педагогічних працівників університету з метою виявлення необхідності його підвищення згідно із чинним законодавством та Ліцензійними вимогами.
- Розроблення графіків акредитації освітніх програм та програм професійного розвитку НПП, координація їх реалізації.
- Інформаційно-консультативна та практична допомога структурним підрозділам, гарантам освітніх програм у підготовці документів та процедур акредитації освітніх програм.
- Підготовка та подання до МОН України облікових карток і реєстру докторів (кандидатів), професорів (доцентів) науково-педагогічних працівників, ведення бази даних науково-педагогічних працівників у єдиній державній електронній базі з питань освіти.
- Координація взаємодії факультетів, кафедр із центрами зайнятості, працедавцями та підприємствами з питань працевлаштування випускників.
- Взаємодія із місцевими департаментами освіти та науки, освітніми закладами задля направлення випускників ТНПУ на роботу за педагогічними спеціальностями.
- Участь у міжнародних проєктах та написання грантових заявок щодо вдосконалення якості освітнього процесу.
- Підготовка пропозицій щодо поліпшення якості надання освітніх послуг та працевлаштування випускників.