Завдання та функції Центру

Завдання Центру:
  • забезпечення функціонування та розвиток внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти в Університеті та її постійне вдосконалення;
  • організація ліцензування спеціальностей та акредитації освітніх програм Університету, забезпечення взаємодії ТНПУ і НАЗЯВО, Державної служби якості освіти (ДСЯО);
  • розроблення нормативних та організаційно-методичних документів із питань забезпечення якості вищої освіти, ліцензування й акредитації, професійного розвитку науково-педагогічних працівників (НПП).
  • організація моніторингу якості освітнього процесу, рейтингування науково-педагогічних працівників, оцінювання якості освітніх програм;
  • координація і організаційний супровід сприяння працевлаштуванню випускників Університету.

Функції Центру:
  • Організація та контроль за реалізацією інституційної моделі внутрішнього забезпечення якості в Університеті.
  • Налагодження ефективної взаємодії із органами державного та відомчого управління з питань діяльності й функціонування системи управління якістю Університету (МОН, НАЗЯВО, ДСЯО та ін.).
  • Організація та проведення досліджень щодо аналізу якості освіти в ТНПУ, освітніх програм, умов провадження освітнього процесу та професійного розвитку викладачів.
  • Підготовка аналітичних матеріалів за результатами моніторингу якості освітньої діяльності.
  • Презентація результатів дослідження якості освіти, рейтингового оцінювання науково-педагогічних працівників на засіданнях ректорату, вченої і науково-методичної ради Університету, науково-методичних комісій факультетів.
  • Координація діяльності структурних підрозділів Університету щодо реалізації стратегії та цілей Університету у сфері забезпечення якості освітніх послуг та професійного розвитку НПП.
  • Проведення внутрішнього аудиту освітніх програм на відповідність державним стандартам та встановленим вимогам.
  • Моніторинг нормативно-правових документів із питань забезпечення якості вищої освіти, професійного розвитку науково-педагогічних працівників та оперативне інформування керівництва та структурних підрозділів;
  • Актуалізація інформації щодо нормативно-методичного забезпечення якості освіти на вебсайті Університету;
  • Організація та проведення нарад і семінарів із питань управління якістю освітньої діяльності, ліцензування та акредитації, професійного розвитку НПП.
  • Моніторинг рівня кваліфікації науково-педагогічних працівників університету з метою виявлення необхідності його підвищення згідно із чинним законодавством та Ліцензійними вимогами.
  • Розроблення графіків акредитації освітніх програм та програм професійного розвитку НПП, координація їх реалізації.
  • Інформаційно-консультативна та практична допомога структурним підрозділам, гарантам освітніх програм у підготовці документів та процедур акредитації освітніх програм.
  • Підготовка та подання до МОН України облікових карток і реєстру докторів (кандидатів), професорів (доцентів) науково-педагогічних працівників, ведення бази даних науково-педагогічних працівників у єдиній державній електронній базі з питань освіти.
  • Координація взаємодії факультетів, кафедр із центрами зайнятості, працедавцями та підприємствами з питань працевлаштування випускників.
  • Взаємодія із місцевими департаментами освіти та науки, освітніми закладами задля направлення випускників ТНПУ на роботу за педагогічними спеціальностями.
  • Участь у міжнародних проєктах та написання грантових заявок щодо вдосконалення якості освітнього процесу.
  • Підготовка пропозицій щодо поліпшення якості надання освітніх послуг та працевлаштування випускників.