Куций Іван Петрович
кандидат історичних наук, доцент
Біографія
Народився 7. 07. 1978 р. у м. Тернополі. У 1995 р. закінчив Тернопільську ЗОШ №16. З 1995 по 2000 рр. навчався на історичному факультеті Тернопільського державного педагогічного інституту. Під час навчання брав активну участь у роботі Студентського наукового Товариства, дискусійного клубу «Діалог», Тернопільського осередку Наукового товариства ім. Шевченка. У студентські роки досліджував наукові проблеми ХХ століття, зокрема історію українського національного руху на Закарпатті, а також питання історичного краєзнавства та релігієзнавства. Протягом 2000-2003 рр. навчався в аспірантурі Тернопільського педагогічного університету. У квітні 2004 р. захистив кандидатську дисертацію на тему “Рецепція національної історії в українській науково-історичній думці Галичини (1830-і-1894 рр.)”. З січня 2004 р. – асистент кафедри нової та новітньої історії та методики викладання історії, а з липня 2004 р. – асистент кафедри історії України ТНПУ ім. В. Гнатюка. З 23 грудня 2008 р. – доцент кафедри історії України.
Сфера наукових інтересів: український національний рух ХІХ ст., українська історична та політична думка ХІХ-ХХ ст., цивілізаційна ідентичність. Автор багатьох наукових та науково-популярних публікацій, навчально-методичних посібників, монографії, вузівського підручника (у співавторстві). Регулярно приймає участь у всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях, постійний учасник міжнародного науково-дослідницького проекту "Історія – Ментальність – Тожсамість. Місце і роль історії та істориків в житті українського і польського народів в XIX і XX століттях".
Читає навчальні курси: «Історія України» (для студентів неісторичних спеціальностей), «Нова історія України» (для студентів історичного факультету), «Історіографія історії України», «Філософія історії», «Адміністративне право». Читав курси: «Джерелознавство історії України», «Політологія».
Валіон Оксана Павлівна
кандидат історичних наук, доцент
Біографія
Народилася 27 листопада 1977 р. в с. Селець, Дубровицького району, Рівненської області. У 1994 р. закінчила ЗОШ с. Селець. Вступила на історичний факультет ТДПІ, котрий закінчила на диплом з відзнакою. У 1999–2002 рр. – аспірантка історичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка. Захистила кандидатську дисертацію на тему "Роль М. Грушевського у національно-культурному відродженні українського народу (кін. XIX – поч. XX ст.)" в Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича (2003).
Розпочала трудову діяльність вчителем середньоосвітньої школи на Рівненщині. Від 1 листопада 2003 р. – асистент кафедри філософії та економічної теорії ТНПУ ім. В. Гнатюка, з 1 вересня 2004 р. – асистент кафедри нової і новітньої історії та методики викладання історії, з 2007 р. – доцент. У 2005–2008 рр. – заступник декана з виховної роботи. Викладаю базовий навчальний курс на історичному факультеті – "Нова історія країн Європи й Америки", спецкурси – "Грушевськознавство в українській історичній думці", “Генеза й історичний розвиток грушевськознавства” та "Українсько-німецькі відносини: політика, дипломатія, економіка".
Член Наукового товариства ім. Шевченка. Авторка 50 наукових праць з проблем історичної біографістики та міжнародних відносин новітнього часу. Серед них – понад 20, присвячених вивченню життя і діяльності видатного українського історика Михайла Грушевського, 12 – навчально-методичних публікацій.