Прийдун Степан Васильович

Профілі: Google Scholar
                 ResearchGate
                 Scopus

Народився 14 жовтня 1992 р. в смт. Козова Тернопільської області. У 2010 р. з відзнакою закінчив Козівську ЗОШ І–ІІІ ст. №2.

Цього ж року вступив на історичний факультет ТНПУ ім. В. Гнатюка. З третього курсу бере активну участь у розробці Освітнього порталу «Академія», співавтор курсів «Підготовка до ЗНО з історії України» та «Підготовка до ЗНО з всесвітньої історії» на цій онлайн-платформі.

У 2015 р. з відзнакою закінчив історичний факультет, здобувши кваліфікацію «Історик, викладач історії».

Трудову діяльність розпочав у 2015 р. у Ценівській ЗОШ І–ІІІ ст. Козівської районної ради на посаді вчителя історії. 1 листопада цього ж року вступив на навчання в аспірантуру ТНПУ ім. В. Гнатюка за спеціальністю 07.00.02 – всесвітня історія.

З січня 2016 р. працює в ТНПУ ім. В. Гнатюка на посаді організатора екскурсійної та музейної діяльності відділу у справах молоді, а з 1 вересня 2017 р. переведений на посаду методиста цього ж структурного підрозділу. За сумісництвом займався науково-педагогічною діяльністю на посаді асистента кафедри нової і новітньої історії та методики викладання історії ТНПУ ім. В. Гнатюка.

З 2018 р. Степан Прийдун заступник голови ГО «Інститут модернізації суспільства», яка займається вивченням та дослідженням проблем сучасної освіти, пошуком ефективних способів здобуття знань та інформації, сприяє розвиткові освітнього процесу в Україні.

4 червня 2019 р. успішно захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук на тему: «Трансформація зовнішньої політики України: європейсько-атлантичний аспект (1991–2015)».

З вересня 2019 р. асистент кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства, член вченої ради історичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Протягом вересня 2019 р. – лютого 2020 р. заступник декана історичного факультету з виховної роботи. З січня 2020 р. заступник відповідального секретаря приймальної комісії ТНПУ.

З 1 січня 2022 р. доцент кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства.

С. В. Прийдун досліджує проблеми формування та реалізації зовнішньої політики незалежної України в умовах трансформації постбіполярної системи міжнародних відносин.

Сфера наукових інтересів також включає геополітику, міжнародні відносини та політологію.

Cтажування

Кафедра всесвітньої історії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, 180 годин (6 кредитів ЄКТС), (17.04.2023 р. – 31.05.2023 р.)

Вибрані публікації:
1. Прийдун С. Будапештський меморандум в контексті ядерного роззброєння України // Україна–Європа–Світ. Міжнародний збірник наукових праць. Серія: Історія, міжнародні відносини. 2016. Вип. 17: 25-ій річниці Незалежності України присвячено. С. 106–114.

2. Прийдун С. Роль України в інституалізації Співдружності Незалежних Держав // Матеріали ІІ Всеукраїнської наукової конференції “Історія України: сучасні виклики”. Тернопіль: ТНПУ ім. В. Гнатюка. С. 154–163.

3. Прийдун С. Інституційно-правове забезпечення реалізації зовнішньої політики України // Україна–Європа–Світ. Міжнародний збірник наукових праць. Серія: Історія, міжнародні відносини. 2016. Вип. 18: присвячено 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського. С. 99–106.

4. Прийдун С. Політико-правова основа реалізації мінського процесу 2014–2015 рр.: деякі особливості та проблеми // Тенденції і перспективи розвитку історичної науки та філософії в умовах глобалізації: матеріали Всеукраїнської молодіжної наукової конференції. (Київ, 10 березня 2017 р.). К.: Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2017. С. 157–165.

5. Прийдун С. Історико-геополітичні передумови та основні етапи формування зовнішньополітичної діяльності України // Україна–Європа–Світ. Міжнародний збірник наукових праць. Серія: Історія, міжнародні відносини. 2017. Вип. 19. С. 79–90.

6. Прийдун С. Особливості та проблеми становлення України як суб’єкта нової системи міжнародних відносин // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. 2018. Вип. 51. С. 65–73.

7. Прийдун С. Проблема розподілу Чорноморського флоту СРСР у зовнішній політиці України (1991–1997 рр.) // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Історія. 2018. Вип. 2. Ч. 1. С. 113–120.

8. Прийдун С. Вплив «Перезавантаження» відносин США і РФ на геополітичне становище України  // Стратегія розвитку держави в умовах новітніх викликів міжнародному порядку: політичний, правовий, економічний, гуманітарний, екологічний виміри: збірник тез доповідей Міжнародної науково-практичної конференції. (Тернопіль, 5 травня 2020 р). Тернопіль: Видавництво ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2020. С. 40–45.

9. Прийдун С. В. Позиція України щодо агресії РФ проти Грузії у 2008 р. // Україна на міжнародній арені: історичні уроки, сучасність і перспективи (18 березня 2021 р., Тернопіль) : збірник тез доповідей Міжнародної міждисциплінарної наукової конференції. Тернопіль: ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2021. С. 71–76.

10. Прийдун С. Методичні рекомендації до написання курсових робіт з історії середніх віків для здобувачів ОП «Середня освіта (Історія)» та «Історія та археологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Тернопіль: ТНПУ, 2023. 30 с.