Новицька Світлана Романівна
кандидат географічних наук, асистент кафедри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін

Новицька Світлана Романівна
Народилася 6 вересня 1976 року в Тернополі. Тернопіль мого дитинства виглядав дещо по-ішому, ніж зараз – клумби всюди вздовж доріг, зелені сквери там, де зараз стоять багатоповерхівки, взимку височенні в пояс кучугури снігу (парниковим ефектом тоді ще тільки лякали). З 1983 до 1993 рр. здобувала освіту в тернопільській школі № 12. В школі особливо цікавими мені були природничі дисципліни, мабуть тому, що батьки кожні вихідні влаштовували цікаві подорожі на природу. Тому вибір природничого фаху при вступі до ВИШу став для мене цілком свідомим і органічним.

В 1993 році вступила на географічний факультет Тернопільського державного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка на щойно відкриту спеціальність географія та екологія, охорона навколишнього природного середовища, збалансоване природокористування. Студентські роки згадую з особливою ностальгією. Чудовий час нових знань, нових друзів (багато з яких залишились на все життя), нових можливостей. Успішний захист дипломної роботи і диплом з відзнакою дозволили отримати рекомендацію для вступу в аспірантуру.

З вересня 2005 року працювала лаборантом, а з 2006 року асистентом кафедри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін ТНПУ ім. В. Гнатюка. У 2012 році успішно захистила кандидатську дисертацію на тему: ‘Природні рекреаційні ресурси: географічні аспекти оцінки і аналізу (на матеріалах Тернопільської  області)” за спеціальністю 11.00.11 – конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів (науковий керівник – д.г.н., проф. Царик Л.П.) у Львівському національному університеті ім. І.Франка.

Сфера наукових інтересів: рекреаційне природокористування, оцінка і раціональне використання природних рекреаційних ресурсів, розвиток екологічного туризму на територіях національних природних і регіональних ландшафтних парків, екологічний менеджмент.

Автор понад 30 наукових і науково-методичних праць.

Навчальні дисципліни: «Організація управління в екологічній діяльності», «Стандартизація в екології», «Екологічний туризм», «Ландшафтний дизайн», «Екологія кризових ситуацій», «Методика організації позаурочних екологічних заходів».