Сокол Мар'яна Олегівна

Профіль:

Publons

Дисципліни, що викладає:

Вступ до германського мовознавства, Методика викладання іноземних мов у вищій школі, Практичний курс англійської мови, Педагогічна практика.

Біографія:

У 2006 р. закінчила Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, спеціальність «Педагогіка і методика середньої освіти. Мова та література (англійська)», присвоєно кваліфікацію вчителя англійської мови, французької мови та зарубіжної літератури.

Кандидат філологічних наук. Дисертацію захищено 9 червня 2011 року у спеціалізованій вченій раді К 58.053.02 Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, за спеціальністю 10.01.06 – теорія літератури. Тема дисертаційного дослідження: «Прагматичні аспекти паратексту на матеріалі повісті І. Я. Франка «Захар Беркут».

У 2019 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри іноземних мов.

Доктор педагогічних наук з 2018 р., дисертацію на тему: «Система педагогічних понять в історії розвитку педагогічної науки ХІХ-ХХ ст.» захистила 27 червня 2018 р. у спеціалізованій вченій раді Д 36.053.01 Дрогобицького державного  педагогічного університету імені Івана Франка за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки.

У 2021р. присвоєно вчене звання професора.

2019 –2020 рр. доцент, професор кафедри романо-германської філології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка;

З 2021 р. і до цього часу  завідувач кафедри іноземних мов Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Пройшла закордонні міжнародні науково-педагогічні стажування м. Легніца (Польща), м. Стамбул (Туреччина), м.Громадка (Польща), м. Відень (Австрія).

Є членом редколегії міжнародного наукового журналу індексованого у наукометричній базі Scopus «International Journal of Higher Education» (Ontario, Canada) та міжнародного наукового журналу «International Journal of Language and Linguistics» (New York, USA), а також трьох журналів, що належать до категорії Б в Україні.

Активний учасник та координатор міжнародних проєктів, таких як Mevlana, Erasmus+, COIL, “Polska-Wshód”, “Mogiłę Pradziada ocal od Zapomnienia” відповідно до яких і здійснено міжнародні стажування, а також впроваджені міжнародні дисципліни та іноземний досвід у розвиток української системи освіти та наукову розбудову нашої держави.

У червні2021 році  Сокол М. О. присуджено премію Тернопільської міської ради для науковців закладів освіти та наукових установ міста Тернополя в номінації «Молоді учені та дослідники»

Наукову діяльність здійснює з 2006 року, про що свідчать більше 150 науково-методичних праць, монографій, статей в Україні та за кордоном. Активна участь у різноманітних наукових міжнародних конференціях, симпозіумах, воркшопах, курсах, що підтверджується відповідними сертифікатами.

Професійний і науковий інтерес:

педагогіка, філологія, методика викладання іноземних мов, міжкультурна комунікація.