Бартіш Світлана Володимирівна

Кандидат філологічних наук,

викладач кафедри української та

зарубіжної літератур і методик їх навчання

Профіль

У 2000 році за кінчила Завалівську ЗОШ І – ІІІ ступенів із золотою медаллю.

Цього ж року вступила на факультет іноземних мов у Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка на факультеті іноземних мов, який закінчила у 2005 р., отримавши повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Мова та література (німецька)» та здобула кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача німецької мови, вчителя англійської мови та зарубіжної літератури.

У 2005 – 2006 н.р. працювала вчителем у Підгаєцькій гімназії.

У вересні 2006 р. прийнята на посаду асистента кафедри іноземних мов Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка, де працювала до серпня 2016 р.

З 2009 по 2013 рр. навчалася в аспірантурі на кафедрі теорії літератури і порівняльного літературознавства Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.

У вересні 2015 р. захистила кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Бердянському державному педагогічному університеті.

З 2016 по 2023 р. працювала викладачем у Тернопільському кооперативному фаховому коледжі.

З 2023 року – викладач кафедри української та зарубіжної літератур і методик їх навчання.

Дисципліни, що викладає:

• Українська література
  • Зарубіжна література
  • Історія зарубіжної літератури та методика її викладання
  • Історія зарубіжної літератури Середньовіччя

Сфера наукових інтересів

Порівняльне літературознавство, історія української і зарубіжної літератур, методика викладання літературознавчих дисциплін.

Стажування (підвищення кваліфікації)

• Prometheus. Навчальний курс «Освіта для всіх: різноманітність, інклюзія та фізичний розвиток». Січень 2023
  • Prometheus. Навчальний курс «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів». Січень 2023
  • Prometheus. Навчальний курс «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти». Травень 2021.
  • НПУ імені М.П.Драгоманова. Курси підвищення кваліфікації за темою: «Психолого-педагогічні основи реалізації компетентністного підходу в освіті». Травень 2020.
Відзнаки

• Грамота Спілки споживчих товариств Тернопільської області та обласної профорганізації працівників споживчої кооперації області (2021)
  • Грамота Управління освіти і науки Тернопільської ОДА (2018)
Основні публікації
1. Бартіш С. Феномен опору змінам та шляхи його подолання. Категорія «зміни» у соціальних і гуманітарних дослідженнях: матеріали V міжнародного Тернопільського методологічного колоквіуму, 26-27 березня 2021 року. Тернопіль: ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2021. C. 5 – 11.

2. Бартіш С. Особливості формування літератури для дітей в епоху Просвітництва. Мова і культура. 2018, С. 290 – 295.

3. Бартіш С. Вплив романтичної концепції дитинства на розвиток літератури для дітей у Німеччині. Мова і культура. 2017. С. 244 – 249.

4. Бартіш С. Журнал «Дзвінок» у контексті розвитку української літератури для дітей кінця XIX – початку ХХ століття. 2016.

5. Бартіш С. Втілення міфологеми золотого віку у поезії для дітей Олени Пчілки та Крістіана Овербека. Острозька академія. Серія: Філологічна, 2014. С. 80 – 83.