Декан географічного факультету
доктор географічних наук, професор
Кузишин Андрій Васильович
Біографія
Народився в 1974 р., в м. Калуші Івано-Франківської області. У 1981-1991 рр. навчався в середній школі № 10, яку закінчив з золотою медаллю. В 1991-1996 рр. був студентом географічного факультету Тернопільського державного педагогічного інституту, де навчався за спеціальністю «Географія та історія», який закінчив з відзнакою. В 1996-1999 рр. працював вчителем географії, історії та правознавства в школах Калуського району Івано-Франківської області.
З 1999 р. працює в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка: спочатку на посаді старшого лаборанта (1999-2000 рр.), асистента (2000-2004 рр.), доцента (2004-2022 рр.) і професора (з 2022 р.) кафедри географії України і туризму (певний період кафедра мала назву «Географії України, краєзнавства і туризму»).
Наукова діяльність Андрія Кузишина пов’язана із захистом в 1999 р. кандидатської дисертації за спеціальністю 11.00.02 – «Економічна та соціальна географія»; тема дослідження – «Науково-географічні основи управління обласним соціально- економічним комплексом (на прикладі Тернопільської області)» (науковий керівник – професор Ольга Заставецька). В 2021 р. за цією ж спеціальністю захистив докторську дисертацію за темою «Регіональний вимір соціально-політичних процесів: теорія, методологія та практика суспільно-географічного дослідження» (науковий консультант – професор Костянтин Мезенцев).
За авторства проф. Андрія Кузишина підготовлено понад 260 праць з проблем суспільної, а саме – соціальної, економічної та політичної географії, міжнародного туризму та історії туризму. Також слід згадати про суттєвий доробок в підготовці довідкових та допоміжних видань для підготовки до ЗНО/НМТ з географії (у співпраці з видавництвом «Підручники та посібники», м. Тернопіль).
Викладацьку та наукову роботу поєднує з громадською роботою та участю в професійних асоціаціях. Постійний член журі ІІ-го та ІІІ-го етапу учнівської олімпіади з географії (з 2001 р.), член Українського географічного товариства (з 2005 р.; з 2016 р. – член вченої ради Товариства), Наукового товариства ім. Шевченка (з 2012 р.), член Національної спілки краєзнавців України (з 2017 р.), Всеукраїнської асоціації географів-суспільників (з 2021 р.), Наукової ради з туризму та курортів при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України ( з 2016 р.), Обласної координаційної рада з питань туризму при Тернопільській обласній державній адміністрації.
Був залучений до атестації (підготовки) кадрів вищої кваліфікації як член спеціалізованої вченої ради при Чернівецькому національному університеті ім. Ю Федьковича (2012-2021 рр.), входив до складу акредитаційних комісій МОН в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка, Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, Східноєвропейському (сьогодні – Волинському) національному університеті ім. Л. Українки. З 2024 р. – член науково-методичної підкомісії географія та регіональні студії комісії з соціальних наук, журналістики та інформації сектора вищої освіти МОН України.
Є членом редакційних колегій часописів «Магістерські студії географічного факультету ТНПУ імені В. Гнатюка» (головний редактор), «Вісник Тернопільського відділу Українського географічного товариства», «Наукові записки ТНПУ. Серія: Географія».
Був ініціатором та членом організаційних комітетів з проведення міжнародних та всеукраїнських конференцій в Тернополі, Києві, Львові, Чернівцях, а також в Катовіцах, Гданську та Варшаві. Працював запрошеним лектором в Економічному університеті в Катовіцах (2020) та Гданському університеті (2023).
Організатор та учасник міжнародних стажувань в Словаччині та Польщі (2016-2023 рр.). Має позитивний досвід участі в міжнародних проєктах: 2020-2023– Mobility for learners and staff – Higher Education Student and Staff Mobility Inter-institutional agreement (Польща – Україна), 2019-2022 – IREX: Вивчай та розрізняй: інформедійна гармотність (Посольство Великої Британії в Україні; Посольство США в Україні); 2017 – Громадська ініціатива заради здорового довкілля в західній Україні Брауншвег (Німеччина – Україна). Проходив стажування за програмою Erasmus+ на базі Гданського університету (2023).
За результативну наукову, освітню та організаторську діяльність відзначений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2023), Нагрудним знаком Міського голови Тернополя (2021), Грамотою Міністерства освіти і науки України (2020), Подякою Міністерства освіти і науки України (2019), Подякою міського голови м. Тернополя (2020), Грамота Тернопільської обласної державної адміністрації (2015), а також грамотами та подяками Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету харчових технологій, Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, Тернопільського обласного краєзнавчого музею.
кандидат географічних наук, доцентЗадворний Сергій Ігорович
Біографія
Народився 16.01.1990 р. в с. Купіль Волочиського району Хмельницької області. У 2007 р. із золотою медаллю закінчив Купільську ЗОШ І-ІІІ ст. У цьому ж році вступив до ТНПУ ім. В. Гнатюка на географічний факультет, який закінчив у 2012 р., отримавши диплом магістра з відзнакою із присвоєнням кваліфікації географа, викладача географії.
Після закінчення університету працював методистом з питань туризму та охорони культурної спадщини у Волочиському районному будинку культури «Гармонія», вчителем географії у Копачівській ЗОШ І-ІІІ ст., викладачем туризмологічних дисциплін у Тернопільському кооперативному торговельно-економічному коледжі.
З листопада 2012 р. по жовтень 2015 р. навчався в аспірантурі ТНПУ ім. В. Гнатюка при кафедрі географії України і туризму. 5 липня 2016 р. у Львівському національному університеті імені Івана Франка захистив кандидатську дисертацію на тему «Територіальна організація культурно-мистецької сфери реґіону (на матеріалах Хмельницької області)» за спеціальністю 11.00.02 – економічна та соціальна географія (науковий керівник проф. Заставецька О.В.).
З лютого 2014 р. працює на різних посадах у ТНПУ ім. В. Гнатюка: старшим лаборантом кафедри географії України і туризму, диспетчером деканату географічного факультету, методистом навчально-методичного відділу, викладачем кафедри географії України і туризму. З вересня 2018 р. заступник декана географічного факультету з навчальної роботи. 27 квітня 2023 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри географії України і туризму.
Член Українського географічного товариства, науково-дослідного Центру євроінтеграційних студій та комунікацій, Всеукраїнської асоціації географів-суспільників. Автор понад 60 наукових публікацій. Сфера наукових інтересів: географія культури, територіальна ідентичність населення, культурно-пізнавальний туризм, професійна підготовка фахівців в сфері туризму і рекреації.