Заставецька Ольга Володимирівна


Доктор географічних наук, професор,
завідувач кафедри географії України і туризму

 

Народилась 27.04.1953 р. у селі Купчинці Козівського району Тернопільської області. Закінчила у 1970 р. Купчинецьку середню школу з золотою медаллю, у 1975 р. – Львівський державний університет з відзнакою. Працювала вчителем географії (1975-1977 рр.) у Купчинецькій середній школі, а з 1977 р. до 1982 р. навчалась у аспірантурі в Київському педагогічному інституті. У 1982 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Географічні основи комплексного економічного і соціального розвитку території, за спеціальністю 11.00.02 – економічна та соціальна географія (науковий керівник – акад. М.М, Паламарчук); у 1998 р. відбувся захист докторської дисертації «Науково-методичні основи дослідження обласного соціально-економічного комплексу».

З 1982 р. працює у Тернопільському державному педагогічному інституті (тепер національному університеті) спочатку асистентом, старшим викладачем, а пізніше – доцентом і професором.

З 2000 р. – завідувач кафедри географії України і туризму.

Член спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій у Львівському та Чернівецькому національних університетах за спеціальністю 11.00.02 – економічна та соціальна географія. Редактор Всеукраїнського періодичного часопису «Історія української географії», член редколегії наукового збірника «Наукові записки ТНПУ: Географія», «Тернопільського енциклопедичного словника», видання «Історія міст і сіл Тернопільської області», атласів із серії «Моя мала Батьківщина – Тернопільська область», «Моя мала Батьківщина – Хмельницька область» та ін. Дійсний член Наукового товариства імені Шевченка, член Вченої ради Українського географічного товариства, академік Академії соціального управління.

Сфера наукових інтересів: проблеми комплексного економічного і соціального розвитку обласних регіонів, трансформація суспільства у перехідний період, демографічні дослідження, застосування математичних методів у географії, історико-географічні дослідження. Автор навчального підручника для учнів 9 класів «Фізична географія України» (з грифом МОН України), чотирьох монографій, навчальних посібників для учнів «Географія Тернопільської області» (1994, 2000, 2012), «Географія Хмельницької області», «Географія Закарпатської області», «Географія України» (8 і 9 клас), «Рідний край», 5 клас та ін.

Під керівництвом О. Заставецької виконано 12 дисертаційних робіт, вона є рецензентом багатьох монографій і навчальних посібників, опонентом дисертацій. Є керівником наукових робіт учнів МАН, наукових робіт студентів.

Неодноразово нагороджувалася почесними грамотами за вагомий внесок у розвиток науки від Тернопільської обласної державної адміністрації, обласної ради, міської ради, Тернопільського обласного інформаційно-туристичного краєзнавчого центру, Наукового товариства імені Т. Шевченка та Українського географічного товариства, Міністерства освіти і науки України. 

Menu
Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси