Сеньків Ірина Дмитрівна

асистент кафедри теорії і практики перекладу

Профіль

З відзнакою закінчила магістратуру Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за спеціальністю «Переклад», здобувши кваліфікацію магістра філології, перекладача з англійської мови, викладача англійської та французької мови у 2021 році.

Фіналіст конкурсу художнього перекладу Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка 2019 року.

З 2022 року – асистент кафедри теорії і практики перекладу.

Сфера наукових інтересів

Художній переклад, переклад безеквівалентної лексики, лінгвопрагматика.

Основні публікації

1. Сеньків І. Д. Особливості відтворення безеквівалентної лексики в українських перекладах С. Кінга. Магістерський науковий вісник Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Тернопіль: ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2021. № 36. С. 69-70.

2. Сеньків І. Д. Особливості перекладу назв французьких художніх фільмів на українську та англійську мови. Франкофонія в умовах глобалізації і полікультурності світу: збірник тез ІІ Міжнародної науково-практичної конференції. ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2020. С. 255-257.

3. Сеньків І. Д. Особливості відтворення безеквівалентної лексики в українських перекладах С. Кінга / наук. кер. Г. В. Чумак // Мова, освіта, наука в контексті міжкультурної комунікації : матеріали ІІ Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції. Тернопіль : ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2021. С. 151-152.

4. Сеньків І. Д. Прагматична адаптація назв англомовних фільмів при перекладі на українську мову. Сімдесят перші економіко-правові дискусії. Серія: Соціальні та гуманітарні науки: матеріали Міжнародної наукової інтернет-конференції, (м. Львів, Україна – м. Переворськ, Польща, 21-22 грудня 2022 р.) / [ редкол. : О. Патряк та ін.]; ГО “Наукова спільнота”; WSSG w Przeworsku. – Львів : ФО-П Шпак В.Б. – С.121-124.

5. Сеньків І. Д., Заболотна М. В. Лінгвокультурний аспект перекладу романів Стівена Кінга // Франкофонія в умовах глобалізації і полікультурності світу: збірник тез IV Міжнародної науково-практичної конференції (28 квітня 2023 р.). Тернопіль : ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2023. С. 117-120.

Відзнаки

Подяка Туристично-інформаційного центру міста Тернополя за надання якісного та своєчасного перекладу документів, що містять специфічну лексику, пов’язану з туризмом та промоцією м. Тернополя (12.02.2020 року).