"Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті" (Чехія)

Проект «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті», буде реалізований у період з травня 2019 року до грудня 2021 року. Проект реалізує  Університет імені Масарика за підтримки Чеської агенції розвитку.

Проект «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті» спрямований на посилення можливостей працівників середнього менеджменту та викладачів українських університетів, що готують майбутніх вчителів.

Ми плануємо участь у проекті для 20 українських університетів, які відіграють важливу роль у розвитку української освіти на регіональному та загальнодержавному рівні.

Упродовж 2019 – 2021 років відбудеться 5 інтенсивних тижневих вишколів у м. Брно для одного співробітника з кожної партнерської освітньої інституції.

Теми і розклад навчальних поїздок:

• -         підготовка педагога у 21 столітті (листопад 2019 року)
  • -     підтримка молодих науковців в університетах, особливо у сфері науки і досліджень, та підвищення їхньої академічної мобільності (весна 2020 року)
  • -        внутрішня оцінка вищих навчальних закладів (осінь 2020 року)
  • -        інтернаціоналізація університетів та підготовка і участь у міжнародних проектах (весна 2021 року)
  • -         теми, що відповідають актуальним інтересам учасників (осінь 2021 року).

Окрім теми інтернаціоналізації, коли деякі лекції будуть англійською мовою, презентації будуть проходити чеською мовою із перекладом українською.

У 2020 році відбудеться конференція докторантів (аспірантів), у якій візьмуть участь українські та чеські докторанти (аспіранти). Конференція включатиме також освітню програму, спрямовану на знайомство з можливостями для молодих науковців.

Від кожного університету, що бере участь у проекті, ми очікуємо участь докторанта (аспіранта) чи молодого наукового співробітника до 30 років.

Буде також оголошено конкурс міжнародних докторантських (аспірантських) мініпроектів, які у рамках проекту можуть отримати мінігрант для публікації спільної статті.

Протягом проекту в Україні відбудеться два круглі столи щодо результатів проекту.

Очікувані види роботи:

• -        активна участь представників університету у 5 освітніх поїздках до ЧР,
  • -       проведення семінарів/воркшопів для колег в університеті на теми, які перед цим будуть обговорюватися в ЧР,
  • -        участь у докторантській (аспірантській) конференції (у разі наявності докторських (аспірантських) програм в університеті),
  • -    участь в електронному опитуванні, яке буде здійснюватися з метою збору даних, що необхідні для оцінки проекту.

Витрати, пов’язані з участю в проекті (проїзд, проживання та харчування в ЧР), будуть оплачені розробником.

Учасники оплачують дорогу зі свого міста до Києва і назад, витрати, пов’язані з медичним страхуванням, у разі потреби – з отриманням візи.