Міжнародний проєкт «DeDiMaMo»

Університет у 2019 році виборов перемогу серед 19 поданих заявок, фі-нансову підтримку з яких отримали лише шість проектів і тільки два з них — українські.
Назва проєкту: Development of students’ mathematical competencies through Digital Mathematical Modeling (DeDiMaMo); Розвиток математичних компетентностей студентів за допомогою цифрового математичного моделю-вання.

Реєстраційний номер проєкту: CPEA-ST-2019/10067.

Термін виконання проєкту: 2019–2022 рр.

Кошторис проєкту: 150000 NOK.

Учасники проєкту: Університет Агдера (Норвегія) — головна організація, Київський університет імені Бориса Грінченка (Україна) та Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка (Україна).

Університети співпрацюватимуть над дослідженням впровадження інновацій при навчанні математики на університетському рівні з використанням елементів адаптивного навчання, з особливим акцентом на цифровому математичному моделюванні, що передбачає дослідження об’єктів, явищ, проце-сів, пристроїв, систем за допомогою математичних моделей з використанням цифрових технологій.

13-15 листопада 2019 року відбулася зустріч команд-учасників проєкту у Києві, на якій обговорювались цілі, завдання, напрямки діяльності та тер-міни виконання етапів проєкту. Відбулася ґрунтовна дискусія з приводу ста-ну вивчення математичного моделювання в університетах України та Норве-гії. Модератором зустрічі був професор університету з міста Агдер Юрій Роговченко (Yuriy Rogovchenko).

3 грудня 2019 року в рамках роботи тристороннього проєкту Eurasia, CPEA-ST-2019/10067 «DeDiMaMo — Розвиток математичних компетентнос-тей студентів за допомогою цифрового математичного моделювання», який поєднує Тернопільський національний педагогічний університет імені Воло-димира Гнатюка, Університет Агдера (Норвегія), Київський університет імені Бориса Грінченка, проведено інформаційний день «Математика та інформа-ційні технології: як цифровий світ змінює науку та освіту». Захід мав на меті проінформувати цільову аудиторію про можливості включення та викорис-тання академічними та неакадемічними партнерами результатів проєкту з впровадження інновацій при навчанні математики з використанням елементів адаптивного навчання, з особливим акцентом на цифровому математичному моделюванні.

15 травня 2020 року відбулася робоча онлайн зустріч учасників міжна-родного проекту «DeDiMaMo — Розвиток математичних компетентностей студентів за допомогою цифрового математичного моделювання», програми Eurasia, № CPEA-ST-2019/10067. У зустрічі взяли участь представники Уні-верситету Грінченка: Наталія Морзе — координатор проекту, професор ка-федри комп’ютерних наук і математики, Оксана Литвин — завідувач кафед-ри комп’ютерних наук і математики, Марія Астаф’єва, Оксана Глушак, Ірина Машкіна — доценти кафедри комп’ютерних наук та математики, Марія Бой-ко — старший викладач кафедри комп’ютерних наук і математики, Юрій Мажуга — доцент кафедри початкової освіти та Тернопільського національ-ного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка: Надія Балик, завідувач кафедри інформатики та методики її навчання, Валерій Габрусєв, Інна Грод, Сергій Мартинюк, Василь Олексюк, доценти кафедри інформати-ки та методики її навчання, Ярослав Василенко — старший викладач кафед-ри інформатики та методики її навчання.

У рамках роботи над проєктом DeDiMaMo «Розвиток математичних компетентностей студентів за допомогою цифрового математичного моделю-вання», Eurasia, CPEA-ST-2019/10067 3 грудня 2020 року відбувся міжна-родний науковий семінар «Прикладні аспекти задач математичного моделю-вання» (Student mobility program, оnline meeting).