"Інноваційний університет і лідерство"

Проєкт проходить за підтримки: Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань.

Співорганізатори:
з польського боку - Варшавський університет, Ягелонський університет, Фундація Artes Liberales
з українського боку - Міжнародний благодійний Фонд "Міжнародний фонд досліджень освітньої політики", Спілка ректорів вищих навчальних закладів України.

Головна ідея проєкту в цілому полягає в ідентифікації потенційних лідерів змін в українських університетах, які знаходяться на середніх позиціях в академічній ієрархії та готові вже невдовзі взяти на себе відповідальність за хід модернізації української вищої школи. Саме для цих людей буде забезпечено високоякісний тренінг з особливостей створення та впровадження сучасних інтердисциплінарних, трансдисциплінарних, міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм в практики української вищої школи, вивчення польського досвіду реалізації та конструювання стратегічних програм розвитку українських університетів, допомоги у створенні персональної мережі корисних та перспективних контактів, реалізації інноваційних мікропроектів в своїх вищих навчальних закладах та університетських центрах, долучення до спільноти учасників проєкту.

Мета: підготовка двох груп академічних лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати сучасні інтердисциплінарні, трансдисциплінарні, міжгалузеві освітні та освітньо-наукові програми в практики української вищої школи (7 – 31 жовтня 2019 р. група I), орієнтовані на вивчення польського досвіду та конструювання стратегічних програм розвитку українських університетів (4 - 29 листопада 2019р. група J) і передбачає інтенсивне тренінгове навчання в Україні та Польщі та підготовку й реалізацію відповідних індивідуальних мікропроектів.

Схема реалізації проекту:

на попередньому етапі  Всеукраїнський конкурс претендентів на участь у проекті (конкурсна комісія включає співорганізаторів проекту з Польщі та України).

на першому етапі (в Польщі - Варшава та Краків) тренінг (2 тижні) з проблематики відповідних модулів, а по його завершенні серія консультацій та індивідуалізованих зустрічей (2 тижні) з представниками академічного менеджменту, викладацького персоналу, органів державного та комунального управління, наукових установ, фондів, недержавних організацій, мас- та соціальних медіа та іншими стейкхолдерами в рамках проблематики модулів.

на другому етапі (в Україні) учасники проекту за допомоги польських та українських консультантів готують мікропроекти (як індивідуальні, так і групові) з удосконалення роботи своїх університетів, академічних центрів, або, навіть, всієї системи вищої освіти України в обраних напрямах.

Фаза V: «Інтердисциплінарність та міжгалузевість і стратегії розвитку університету».

Терміни реалізації V фази: липень 2019 року – червень 2020 року.

підсумком проекту виступає презентація підготовлених мікропроектів та їх пропозиція Міністерству освіти і науки України, Спілці ректорів ВНЗ, власним університетам на підсумковій конференції в травні-червні 2020 р. (з прикладами презентацій попередніх фаз можна познайомитися на сайті Міжнародного благодійного Фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» (http://www.edupolicy.org.ua)